Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Koledzy czy mógłby mi ktoś z was wysłać jakiś schemat/zdj jak powinien być poprowadzony sznurek w tej prasie ? Mam niby dobrze założymy sznurek jeszcze przez poprzedniego wlasciciela (dowiazalem nowy) i niby wszystko fajnie pięknie ale ramię elektryczne od podawania sznurka chodzi a sznurek nie idzie. Myślę, że po prostu jest gdzie źle założony(może spadł ) przez co nie moze nawinac. Jakieś rady pomysły ?

Opublikowano

 hehe adamo to się powoli śmieszne robi ale i ja miałem wczoraj problem bo prasowałem słomę żytnią i tak samo nie chciały mi wypadać belki właśnie  takie mniejsze ok metra poza tym jak bela się zblokuje pasy trą o sznurki i je przecierają a bela się rozpada. Ja myślę ze u mnie to wina słabej hydrauliki po prostu za wolno podnosi prasuje 3 P i stwierdzam że to jednak za słaby sprzęt do takiej maszyny niby idzie ale silnik dostaje ostro po tyłku.

Opublikowano

adamo ja mam dokładnie hesstona model 5640 generalnie to samo co 5540 tyle ze mniejsza i wiązanie na jeden sznurek. U mnie zgniot ustawa się przez przełożenie bolców przy sprężynach po obydwu stronach prasy, są tam trzy otwory. Ja robiłem teraz na środkowym bo jak było na max to tura w bele siana nie mogłem wbić. A co do naciągania pasów to u mnie przy jednym z wałków są jak by takie fasolki ze można trochę wałek przesunąć więc chyba tu się napina ale na 100 %  tego nie wiem.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Belarus820
      Witam
       
      Proszę mi o udzielenie informacji na temat prasy rolującej GALLIGNANI.
       
      Czy nadaje się ona do sianokiszonki.
      Z góry dzięki.
    • Przez Karol193
      Witam! 
      Potrzebuję opinii i rady jaką prasę zwijającą kupić i co wziąć pod uwagę przy wyborze. Do tej pory pracowałem Sipmą farma II.  Którą z tych trzech pras byście wybrali? Mchale f 5500, New Holland Roll Belt 150 czy Kverneland 6716. Wiem że to są trzy zupełnie inne i różniące się  prasy ale akurat te mnie interesują. Dodam że robię ok 1200 bel słomy , ok 100 suchego siana, ok 900 sianokiszonki i ok 100 kiszonki z łubinu i sadareli.  Kto może niech się wypowie i doradzi.
      Pozdrawiam!
    • Przez Franciszek_Gajewski
      Witam
      Aktualnie jestem w trakcie robienia modelu prasy feraboli ff55h, jeżeli ktoś takową prasę posiada, prosiłbym bym o pare fajnych fotek pod prostym kątem, i z ukrytych zakamarków, z góry dziękuję :)
    • Przez solo65
      Witam. Tak jak w temacie, szukam prasy rolującej do 75 km. Prasa głównie będzie prasowała siano i słomę. Budżet ok 15tys zł.
      Pasówka czy łańcuchowa? Polska czy zagraniczna? 
    • Przez mateo30
      Cześć w prasie Krone KR 160 mini stop można jakoś ustawić żeby bele były bardziej zbite ? 
      W sianie bele są jak skała a w słomie trochę luźne są. 
      Czy jest jakaś możliwość bardziej zbitych ? 
      Wolniej jeździć ? 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v