Skocz do zawartości

Polecane posty

katopo    6

Ostatnio jałówka LM uciekła mi z pastwiska i została złapana po małym pościgu.

Od tamtego czasu prawie cały cas leży aby wstała trzeba ją zmusić. Ma spuchnięte nadpięcie/pęcine.

Mija już prawie dwa tygodnie i nie polepsza się za dużo. Weterynarz twierdził że z czasem będzie lepiej ale ja nie widzę za dużej poprawy.

Co mogła sobie uszkodzić i jak sądzicie czy będzie coś z niej jako matki?

extrabyk    2020

Może mieć zwichnięty staw lub naciągnięte ścięgno. Postaraj się zachować spokój i jeszcze poczekaj. Zawsze zdążysz ją wybrakować ale jest duża szansa, że jednak wydobrzeje więc nie warto podejmować zbyt pochopnych decyzji.

Co do weterynarza to ją oglądał czy wydał diagnozę przez telefon ?

Prawdę mówiąc to w obu przypadkach weterynarz delikatnie mówiąc słaby...

Wiadomość z agroFakt.pl

jankeson    6

Kolego sprawdź czy to zmienione miejsce nie jest wyraźnie cieplejsze a wręcz? Napisz na pw postaram sie pomóc

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez dzarjan8111
      Przy oddychaniu jałówka ok. 350kg charczy przy każdym wdechu, trwa to od prawie tygodnia. Jałówka normalnie pobiera pasze, nie ma gorączki, nie ma kataru, czasem kaszlnie zeby sobie odksztusić ale nic z tego, zachowuje się normalnie . Był wet , stwierdził ze płuca czyste i dał antybiotyk na 3 dni ale nic to nie dało, jałówka dalej stoi i charczy. Nie wiem jak mogę jej pomóc.
    • Przez krystiam114
      Witam, mam problem z jednym bykiem mianowicie chodzi o to ze w przednie nogi ma ugiete na boki i ledwo wstaje. Stoi zgarbiony rowniez ze zgientymi. Mysle ze to moga byc stawy, prosze o pomoc bo nie wiem czy jak urosnie to bedzie mogl normalnie wstac. Dodam ze to LM 50% czerwony 430 kg
    • Przez Maluch
      Witam
      Jakie znacie preparaty w płynie (nazwy) do odrobaczania bydła. Chciałbym teraz na jesieni odrobaczyć bydło zanim wejdzie na zimę do obory
      Odrobaczanie poprzez zastrzyk. Wasze uwagi i spostrzeżenia dotyczące odrobaczania mile widziane.
    • Przez adamek1942
      Witam panowie ;]
      jałówka wstawała do jedzonka i przy wstawaniu pękła jej raciczka w tylnej nodze   weterynarz tak stwierdził, jest szansa ze się to zaleje ?? jałóweczka była zacielana już 2 miesiące

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.