demo15

Napęd motowidła dominator 98

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
demo15    0

Witam.
Mam następujące pytanie, otóż czy ktoś spotkał się z przerobieniem napędu motowidła z łańcucha na pas klinowy?

Pozdrawiam

demo15    0

Chciałbym to przerobić ponieważ przy zatrzymaniu motowidła choćby na chwilę łańcuch odrazu spada. Czasami kila razy w ciągu dnia musiałem ponownie zakładać łańcuch na zębatkę.

Wiadomość z agroFakt.pl

demo15    0
Napisano (edytowany)

Nie jest to wina zbyt słabego naciągnięcia, motowidło się zatrzymuje zębatka dalej jest napędzana i zrzuca łańcuch.

W przypadku zatrzymania motowidła łańcuch odrazu spada, ponieważ nie ma tam zastosowanego sprzęgła. Myslę, że zastosowanie napędu poprzez pasek rozwiązało by ten problem gdyż w przypadku zatrzymania pasek będzie się ślizgał. Zastanawiam się tylko jakie wymiary powinny mieć te koła żeby uzyskać odpowiednią prędkość?.
Problem jest dość uciążliwy bo za każdym razem musze wyjść z kabiny, niejednokrotnie odplątać łańcuch i ponownie go zakładać

Edytowano przez demo15

wojtal24    282

po pierwsze za co staja Ci motowidła co je zatrzymuje?  po co sie pchać w koszty przerabiać jak konstruktor tak zrobil masz może zdarte zebatki albo wyciagniety łancuch lub moze jest coś nie w osi ustawione i dlatego łancuch spada a może zle napinacz masz założony ten problem sie pojawil u ciebie czy już był jak kupiłeś i atk sie działo?  

ZETOR TEAM

demo15    0

Fakt że ta większa zębatka jest nico zużyta lecz problem występuje od 7 lat odkąd kupiłem kombajn , poprzedni właściciel  też miał ten problem.
np przy niskim koszeniu poleżałego zboża złapie lekko ziemi lub się coś zapcha zrzuca łańcuch

adrian3005    45

Tam jest sprzęgło, dwie tarcze cierne są . widocznie masz za bardzo dociągnięty docisk tego sprzęgła i dlatego blokuje tak ostro, a co do zembatki to te małe są ważniejsze niż ta wielka, chociaż jak jest wytarta to i tak będzie spadał. Łańcuch może jest też wyciągnięty za dużo i może się nie zgrywac

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zielo0ony
      Witam serdecznie, 
      Przejrzałem nasze forum w poszukiwaniu opinii na temat traktorów wyższej mocy. Niestety nic sensownego nie znalazłem i w związku z tym postanowiłem założyć osobny temat. 
      Chciałbym aby każdy kto wie coś na ten temat się wypowiedział.
      Mamy do porównania Claas ARION, AXION oraz John Deere 7430 7530 lub 7720 7820.

• Przez gumis567
      Witam.
      Mam problem z Ciągnikiem Claas Ares 567 ATX.  
      Co jakiś czas nieregularnie na zegarach zaświeca się kontrolka akumulatora z piorunem, a na wyświetlaczu  błąd  314,414. Silnik zaczyna  nierówno pracować Tak jakby 'plewi',Przerzuca sam na inne przełożenie o nie można zmienić biegi podczas  gdy błąd jest aktywny,sam rozlacza i załącza  przedni napęd. Po ustąpieniu błędu często nic się nie dzieje, czasem jednak nie może się wkręcić  na wyższe  obroty niz  1800. Po zgaszeniu silnika wraca  do normy,  aż do ponownego pojawienia się błędu. 
      Jest w stanie ktoś doradzić  gdzie można by szukać przyczynę?  Miał  ktoś podobne objawy  ?
    • Przez ar-tur
      Potrzebuję instrukcji obsługi do lexiona 440 z komputerem IMO w języku polskim. Dodatkowo potrzebowałbym również instrukcji napraw/katalogu części.. 
    • Przez Adamo_Drifter
      Jak w temacie co sądzicie o takim napędzie. Uprzedzając wiem że cały będzie do rozebrania i przejrzenia.
    • Przez speedx55
      Witam  wszystkich na forum. Za błędy przepraszam jestem tutaj pierwszy raz. Posiadam ciągnik sadowniczy Claas Nectis 257 vl i potrzebuje założyć szersze opony na przód i tył. Obecnie z tyłu set : 
      Felga 14.9"R28 opona 380x85R28
      Przód :
      Felga 7,5R20 opona 280/70/R20
      Zestaw jaki by mnie interesował to przód opona 420/65/20 i tutaj pytanie jaką felgę muszę mieć ew samą obręcz żeby taką oponę założyć bo przypuszczam ze na tą którą posiadam taka szeroka opona się nie zmieści.
      A z tyłu chce założyć 480/65/R28 możliwe ze taka opona wejdzie na obecną felgę ? Czy w takiej konfiguracji nie będzie żadnych problemów z napędami ? Proszę o radę bardziej doświadczonych w temacie. Pozdrawiam

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.