Skocz do zawartości
demo15

Napęd motowidła dominator 98

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

demo15    0

Witam.
Mam następujące pytanie, otóż czy ktoś spotkał się z przerobieniem napędu motowidła z łańcucha na pas klinowy?

Pozdrawiam

demo15    0

Chciałbym to przerobić ponieważ przy zatrzymaniu motowidła choćby na chwilę łańcuch odrazu spada. Czasami kila razy w ciągu dnia musiałem ponownie zakładać łańcuch na zębatkę.

Wiadomość z agroFakt.pl

demo15    0
Napisano (edytowany)

Nie jest to wina zbyt słabego naciągnięcia, motowidło się zatrzymuje zębatka dalej jest napędzana i zrzuca łańcuch.

W przypadku zatrzymania motowidła łańcuch odrazu spada, ponieważ nie ma tam zastosowanego sprzęgła. Myslę, że zastosowanie napędu poprzez pasek rozwiązało by ten problem gdyż w przypadku zatrzymania pasek będzie się ślizgał. Zastanawiam się tylko jakie wymiary powinny mieć te koła żeby uzyskać odpowiednią prędkość?.
Problem jest dość uciążliwy bo za każdym razem musze wyjść z kabiny, niejednokrotnie odplątać łańcuch i ponownie go zakładać

Edytowano przez demo15

wojtal24    173

po pierwsze za co staja Ci motowidła co je zatrzymuje?  po co sie pchać w koszty przerabiać jak konstruktor tak zrobil masz może zdarte zebatki albo wyciagniety łancuch lub moze jest coś nie w osi ustawione i dlatego łancuch spada a może zle napinacz masz założony ten problem sie pojawil u ciebie czy już był jak kupiłeś i atk sie działo?  

demo15    0

Fakt że ta większa zębatka jest nico zużyta lecz problem występuje od 7 lat odkąd kupiłem kombajn , poprzedni właściciel  też miał ten problem.
np przy niskim koszeniu poleżałego zboża złapie lekko ziemi lub się coś zapcha zrzuca łańcuch

adrian3005    45

Tam jest sprzęgło, dwie tarcze cierne są . widocznie masz za bardzo dociągnięty docisk tego sprzęgła i dlatego blokuje tak ostro, a co do zembatki to te małe są ważniejsze niż ta wielka, chociaż jak jest wytarta to i tak będzie spadał. Łańcuch może jest też wyciągnięty za dużo i może się nie zgrywac

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Daniel43
      Witam. Mam problem ze swoim agrotronem konkretnie z przednim napędem. Chodzi o to, że jak ma lekko (śnieg, błoto) działa dobrze, ale na twardym podłożu przód nie kręci tylko sam tył tak jak by chciał ale nie może. Nie wiem czy coś z prądem, hydrauliką czy czymś innym?? A i również blokada nie załącza na wszystkie 4 koła. Proszę o pomoc.
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez grzesko
      Witam, koledzy mam pytanie do bardziej obeznanych w temacie. Posiadam Deutza dx 85 i chciałbym dołożyć mu przedni naped. znalazłem kilka ogłoszeń i nie jest to jakiś astronomiczny wydatek a wiadomo że siła uciągu zupełnie inna. I tu pojawia sie moje pytanie.  Czy trzeba dokupywać jakąś zębatkę do skrzyni biegów czy przystawka, wał i oczywiście most wystarczają w zupełności??? Jesli ktoś robił już taka przeróbkę będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.   
    • Przez thomas015
      Witam, posiadam gospodarstwo rolne o powierzchni  50 ha ornego plus łąki a do tego 6 krów mlecznych. Dotychczas na gospodarstwie pracowały dwa ciągniki Renault 133.54 ( 123 Km) i Zetor 5211 (50 Km) teraz planuję zakupić trzeci ciągnik. Myślałem nad dwoma opcjami : 
      Claas Atos 220 ( 3 cylindry 76 Km) Lub Claas Elios 210 ( 4 cylindry 75 Km) chodzi mi o NOWY ciągnik - nie używka
      Nowy ciągnik pracowałby z ładowaczem czołowym, z prasą do beli, z siewnikiem do kukurydzy, podczas żniw w transporcie z przyczepami a także czasem z pługiem obrotowym.
      Teraz moje pytania:
      Który ciągnik wybrać?
      Który bardzie przyda się na moim gospodarstwie ?
      Jakie są ceny tych ciągników - nowych?
      I jakie ewentualnie inne maszyny polecacie do 80Km?
      Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam do sprzedania bardzo solidna kosiarkę bębnową Claas Corto 270 , szerokość robocza 2,7m , bardzo cicha, 4 talerze tnące na każdym po 3 noże , możliwość regulacji szerokości pokosu , składana hydrauliczne , w komplecie wałek , klucz do zmiany noży .
      Cena  7600 zł