Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
poziomka    10

Mam pytanie chcielibyśmy przerobić stodołę na oborę w systemie wolnostanowiskowym. Stodoła ma 33m długości i 10m szerokości chcielibyśmy zrobić teraz ją na ok 35 sztuk a docelowo w przyszłości na 60-70,napewno trzeba było by ją dobudować ale w jaki sposób najlepiej i jakie rozwiązanie jest najlepsze.

poziomka    10

Czyli twierdzisz by robić system mieszany. Ok ale trzeba to zrobić tak by później agencja się nie przyczepiła o wymiary, a dobudówkę jak zrobić (rozplanować)

Wiadomość z agroFakt.pl

Żaden system mieszany. Wybij 2 wrota aby była przejazdowa. Na szerokość ciągnika paszowozu czy czego będziesz używać do karmienia zostaw podłogę. Na pozostałą szerości ok.6 m wykop dół na 30cm(możesz zrobic tak że tu gdzie będą stać opasy zrobisz podest a tam gdzie będą leżeć bez podestu. Jutro wyśle zdj.z gazety) tak aby obornik wybierać np.co 3msc. A reszta to krata między korytarzem a boksami poidla itp.

poziomka    10

Tylko,że to ma być wzdłuż stodoły a nie wszerz żeby weszło  jak najwięcej zwierząt

Zdecydowanie tak, czekamy na zdjęcia stodoły tak abyśmy faktycznie mogli pomóc i doradzić bo póki co to tylko gdybanie.Generalnie w jakim budżecie chciałbyś zmieścić się jako całość inwestycji? Podaj szczegóły.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Seba092000
      Witam wszystkich! Mam pewien pomysł w sprawie starego budynku. Chciałbym go zagospodarować, przeznaczyć na oborę na opasy Tylko nie wiem, nie mam pomysłu jak ten budynek "umeblować" aby było wygodnie obsługiwać zwierzęta Wymiary są niezbyt dobre.... Może  ktoś podsunie mi jakiś pomysł Dziękuje z góry za odpowiedzi!
      2,15m - drzwi (usytuowane są na środku ściany)

• Przez Balzak
      mam zamiar kupić dojarkę przewodowo używaną tylko nie wiem na którą sie zdecydować, pomóżcie. czekam na wasze sugestie i opinie.
    • Przez wielkopolska02
      Hej chciałbym hodować krowy rasy SM, LS. Będą one cały rok na pastwisku. Ale nie wiem ile moge mieć ich na 1 hektarze? Będą one dokarmiane całorocznie (paszą,sianem,kiszonką).
    • Przez Taurus83
      Witam. W związku z codziennym zamarzaniem poideł, nosze się z zamiarem kupna poideł w których woda nie zamarza. z tego co się zorientowałem to są dwa typy: IZOLOWANE i PODGRZEWANE?

Chciałbym się dowiedzieć jakiego typu macie poidła, jakiej firmy i do jakiej temperatury nie zamarzają no i czy jesteście z nich zadowoleni

Ja potrzebuje na ok 20-30 sztuk. w "oborze" jest do -15
    • Przez grzen
      na wiosnę jest zaplanowana budowa nowej obory uwięziowej na około 37szt w dwóch rzędach i zastanawiam się czy zamontować wyciąg hydrauliczny.W starej mam linowe i nie jest tak żle ,tylko zimą troche sprawia problemów jak ząb od szufli wbije się w zamarznęty obornik, ale hydrauliczny podobno też sprawia problemy jak zamarznie ,no i awarie jakieś się zdarzają. jak możecie to napiszcie co otym sądzicie