pawelek11

Kobyła na oźrebieniu problemy.

Polecane posty

pawelek11    28

Witam mam problem z kobyłą miała termin oźrebienia 26.04 i jeszcze się nie oźrebiła. Wymie jest zebrane już od kilku dni. A dziś pod przuchem pojawiła się taka opuchnięta pręga od wymienia aż do przednich nóg. Spotkał się kiedyś ktoś z czymś takim? Liczę na szybkie odpowiedzi.

pawelek11    28

Łatwo powiedzieć. U nas żaden weterynarz nie chce się zajmować końmi. Najbliższy taki weterynarz jest 70km ode mnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

TelefonyRadom    189
Napisano (edytowany)

Jak możesz wstaw zdjęcie, ale koń może przechodzić . Co to a rasa ? Taką pręge moja klacz ma zawsze przed wyźrebieniem około 2-3 dni przed 

Edytowano przez TelefonyRadom

pawelek11    28

Na zdjęciu słabo to wszystko widać. Wiem że może przechodzić ale zawsze jak się pojawiły białe kropki na wynieniu to w ciągu doby się oźrebiła a teraz już takie ma od środy. Jak się dziś w nocy nie oźrebi to będę ściągał lekarza z Lublina.

Luksa96    33

To co to za rejon, że weterynarz najbliższy tak daleko? a po drugie co to za okoliczni weterynarze co się koni boją? u mnie klacz chodziła w ciąży 12,5 miesiąca w tym roku ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rafi05
      Co hodować na 6h?
    • Przez AndrzejKrzempek
      Witam.
      Mam a raczej miałem nie wielką chodowle królików, 3 samice oraz 1 samca około dwuletnie. Dodatkowo 30 króliczków 4 miesięcznych i 16 3 tygodniowych.
      Zaczęło się od królików 4 miesięcznych, od wtorku 05/01 systematycznie zaczęły padać. Bez jakichkolwiek oznak, wieczorem biegały jadły a rano dwa martwe. 
      W środę dwa siedziały stulone w koncie, osowiałe, bez wyraźnej chęci do życia wiec postanowiłem je zabić. Podczas rozbierania mięsa nie zaobserwowałem żadnych zmian w narządach. Wszystko niby ok a króliki zdychają. 
      30 królików miałem w klatkach na polu na dzień dzisiejszy żyje jeden.
      3 samice znajdują się wraz z mlodymi w gospodarczym. Wczoraj padło 10 młodych i jedna samica. Dzisiaj reszta młodych. Przy życiu pozostały tylko dwie samice.
      Proszę o pomoc.
      Co może być przyczyną zdychania?
      Króliki miały stały dostęp do wody i siana, wyścielone klatki słona. Karmione gotowanymi ziemniakami, obierkami z warzyw, marchewka, buraczkami, co dwa tyg dostawały pasze wymieszaną z jęczmieniem na zmianę z owsem.
      Kurde jest zima nie ma owadów więc teoretycznie nie powinno być żadnych chorób...

• Przez Aklik
      Witam!
      Interesuje mnie hodowla królików na większą skale ( około 20 samic), koło Włoszczowy (miasto) jest skup królików dzwoniłem i mówi że kupi bez żadnych papierów z weterynarii.
      Lecz chciałbym wiedzieć czy to będzie legalne? Słyszałem że trzeba mieć łańcuch żywieniowy od weterynarza czy coś takiego. Ale ten gość z tego skupu powiedział że nie trzeba i nie wiem w końcu czy muszę mieć jakiś papier czy nie? Ogólnie czy są jakieś wymagania?
      Ktoś może wie gdzie jeszcze jest skup królików Najlepiej Powiat Radomszczański i Włoszczowski. A może ktoś z was chce skupywać króliki?
      Jakby kogoś interesowała cena to mi mówił około 8zł/kg
      Za odpowiedzi dziękuję. 

• Przez Ursus932
      Temat utworzony specjalnie dla @FarmerDyzio i @Bananek
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj