Skocz do zawartości

Westfalia Surge


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

@wojtas

 

a kto dokładnie zakłada taką hale? Zgadza się, że przewaza Westfalia, chociaż z dawnych pomp to raczej alfa...

 

Ciekawe jak wygląda mycie wszystkich aparatów w karuzeli po udoju? :D

Opublikowano

Mój dziadek był na łotwię na pokazie robota delaval.Powiedział że ten robot jest dobry ale gdy krowa ma równe strzyki.Jak śa blisko siebie to ten laser nie złapie strzyku i krowa sie już nie wydoi.

 

Po długim zastanowieniu wybraliśmy hale typu "rybia ość" 2x5 delaval.

Mam nadzieje że na 70 sztuk będzie w sam raz.

 

Jak myślicie dobrze zrobiliśmy????

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Już zamówiliśmy dojarkę. Będzie dopiero pod koniec kwietnia, lub na początku maja.......

Opublikowano
Mój dziadek był na łotwię na pokazie robota delaval.Powiedział że ten robot jest dobry ale gdy krowa ma równe strzyki.Jak śa blisko siebie to ten laser nie złapie strzyku i krowa sie już nie wydoi.

Po długim zastanowieniu wybraliśmy hale typu "rybia ość" 2x5 delaval.

Mam nadzieje że na 70 sztuk będzie w sam raz.

Jak myślicie dobrze zrobiliśmy????

Ja byłem na dwóch pokazach robotów DeLaval i akurat ta firma ma najlepsze parametry znajdowania strzyku. W polsce tak jak koś pisał, są już dwie obory z robotami DeLavalu w trakcie montażu, z tym że jedna firma wzieła od razu dwa roboty. Zamówień ponoć mają na 6 miesęcy do przodu.

A czemu rybia ość a nie bok w bok? Mi sie wydaje że ta druga opcja jest lepsza. Lepiej wg mnie zrobić 2x4 a kanał na 2x8 i póżniej tylko dozbrajasz kanał. DeLaval ma moduł 4 stanowiskowy w "bok w bok".

 

@witek ile masz krów w doju i jak dużą zakładasz tą karuzelę?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Zastanawiam sie nad kupnem wentylatorów do obory. Problem w tym ze jest to niska obora i w grę wchodzą tylko wentylatory stojące np. Jakieś przemysłowe ze względu na miejsce. Sa na internecie takie za 400zl o srednicy 60cm i mocy 300w ale nie wiem jak beda dzialac w praktyce. Jeśli macie jakieś sprawdzone wentylatory to podeślijcie link albo zdjęcie jak macie zamontowane. Pozdrawiam
    • Przez moss
      Jeszcze się nie udało go całkowicie napełnić ale niewiele brakuje 


    • Przez miscigoski
      Witam mam problem z dojarka alfalaval Archimedes problem polega na dziwnej pracy dojarka chodzi jak motor a powinna wyć ciśnienia też nie ma takiego jak powinna mieć bo ma 0,4.jak może być przyczyna?.
    • Przez piotrp89
      Witam chce przerobić bydynek na opasy luzem wewnatrz 9x6m i korytarz paszowy obok.

      W jakis spoosb zoorganizowac wygrodzenia aby bylo jak najmniej pracy z przeganianem i najbezpieczniej?





    • Przez kuna9977
      Czy wirówka do mleka faktycznie działa i zbija komórki somatyczne. Czy ktoś to stosował jak się to sprawdza? Jak to się obsługuje? Czy dużo czasu zajmuje mycie? 
      Wyskoczył mi problem z komórkami somatycznymi i nie mogę sobie z nimi poradzić robiłem badania mleka na bakteria. Antybiogramy dobierałem z weterynarzem antybiotyki. U jednych krów antybiotyk wogule nie działa a już dwa różne były dobierane. U innych antybiotyk pomógł ale po dwóch miesiącach problem powraca. Też wymieniłem kilka krów z dużymi komórkami. Ale najgorsze jest to że krowy były zasuszone antybiotykiem żeby zbić komórki i po wycielenia i jednych pomogło i innych nic kolejny antybiotyk i dalej nic a szkoda świeżo wycieloną krowę dać na rzeź. Czy ktoś miał podobny problem jak sobie z tym poradził? Jeden gościu właśnie mi poradził do puki nie uda mi się wyleczyć stada to żebym zainwestował właśnie w wirówkę. Wiem już że za luty pójdzie mi po za klasowe w styczniu grudniu było ok sale listopad, październik też się nie zmieściłem w normie. Co myślicie o tej wirówce?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v