Skocz do zawartości
sebek3065

kosiaka vicon extra 432

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Vicon
sebek3065    1

Witam. Potrzebuje pomocy poniewaz mam problem z kosiarka vicon extra 432 na 3 nożyki a mianowicie dysk na którym jest główny napęd listwy dolnej cały faluje góra dół podejrzewam ze to jest łozysko tylko tu sie zaczyna problem ponieważ nigdy tego nie rozbierałem i nie wymieniałem łozyska w dyskówce. Koledzy duzo przy tym jest roboty? jak sie zabrać do tego ? i jakiego oleju nalać pozniej do listwy jakiej klasy? jezeli ktoś jest uzytkownikiem tej maszyny prosze o opinie na jej temat z góry dziekuje.

sebek3065    1

chodzi o to ze ja prawie wszystke maszyny sam naprawiam i chciałem uzyskać jakieś podpowiedzi bo nigdy kosiarki dyskowej nie rozbierałem

Wiadomość z agroFakt.pl

kris14    259

Odkręcasz dysk, pod nim masz obudowę z wałkiem i łożyskiem, wszystko rozbierane od góry. 

https://www.kvgportal.com/W_global/Media/lexcom/KT/OM/OM_VICON_4XX_19030707EN_119-12.PDF strona 48 sprawdzanie poziomu oleju w listwie, strona 74 zalecany olej do listwy. (instrukcja dla wersji 2006r) 

Katalog części https://www.kvgportal.com/W_global/Media/lexcom/KT/SM/SM_VICON_432_GB_19033710_116-11.PDF

Mikruss    71

Listwa bardzo prosta wbudowie, ja w zesżłym roku uszczelniałem w 632 listwe a uszczelniaczy tam nie ma tylko lożyska kryte które tez uszczelniają na dyskach. Dysk na 3 śruby i pozniej 4 śruby pod nim i mamy całość na wierzchu :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kamil5421
      Witam. Mam taki problem . Posiadam ciągnik z Tuzem i przednim WOM . lecz wałek obraca się w Lewą strone i nie ma mozliwości zmiany kierunku ruchu . A więc jak podłaczam kosiarkę czołową . w moim przypadku Krone AFL 283 RS to kosiarka nie chodzi bo wałek powinien obracać się w przeciwnym kierunku , Moje pytanie brzmi czy jest mozliwość zmiany kierunku obrotów w przekładni Kosiarki . Zastanawia mnie dlaczego ma np . otwory do mocowania u góry , czy to do innego zastosowania ? Jesli ktoś coś wie na ten temat lub  moze poradzic jak rozwiazać ten problem byłbym wdzięczny . 
      Na zdjęciach jest ta przekładnia .

• Przez KarolTD90
      Słyszeliście o kosiarkach dyskowych firmy KELLFRI ?? Ma ktoś taką albo widział ją co nich sądzicie??
    • Przez DanielFarmer
      Witam
      Jak w temacie. Chcę kupić czołowa kosiarkę i mam dylemat między nowym samaszem a używką pottinger czy Krone do max 3-4lat. Kasa podobna.Samasz ma tyleż opinii dobrych co złych a znowu 3letnia kosiarka z zachodu mimo idealnego wyglądu  może być wrakiem.

Pomóżcie

• Przez fordtw15
      Witam! Mam pytanie co do kosiarek dyskowych, szukalem cos na ten temat ale nie znalazlem .
      chcem kupic sobie taka kosiarke najlepiej 2,4 metra tylko nie wiem jakiej firmy i czy nowa czy uzywana
      znalazlem taka:
      http://www.allegro.pl/item316501061_kosiar...s_easy_cut.html

piszcie jak cos wiecie na ten temat
    • Przez DanielFarmer
      Witam
      Powoli planuję zakup kosiarki czołowej i z racji że samasz ma coraz lepszą opinię spoglądam w jego stronę.KDF sporo śmiga ale Torro to nie widziałem nigdzie.Czy coś wiecie o tej kosiarce? Jak wypada w porównaniu z kdfem?