Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zzttoorr    0

Cześć

Szukam opinii właściciela traktora podanego powyżej (spalanie, cena części, awaryjność i jak się ogólnie sprawuje)

Czy może lepszy byłby FARMTRAC 7110 DT

Edytowano przez zzttoorr

lotnik993    10

ja go chciałem kupić ale wybrałem innego na młodego rolnika ale chyba naj lepiej zobacz na youtubie jak ładnie pracują proximka 120 +harmes + polonez 3/550 albo proximka 120 + agro masz PO4 no to czego wiecej wymagać od ciągnika pomocniczego

Wiadomość z agroFakt.pl

lotnik993    10

słuchaj też dobra maszyna  FARMTRAC ale marudza co niektórzy na nie jak juz to lepiej new holland t5 105 twój wybór

kuzyn deutz fart 5115 G no marzenie ciągnik ale wiesz 220 brutto trochę droższy ale jest warto

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Wojtek1693
      Witam W czwartek prawdopodobnie zakupie zetora k 25 i prosze o wasze opinie na temat tego ciągnika, jakie ma zalety, wady itp. Zetor który kupuje jest w dosyć dobrym stanie rocznik to 1958 troche stary ale nie wygląda jak na tak spory wiek. 10 lat temu miał kapitalke i praktycznie od tego czasu tylko pracował przy sianie. Licze na waszą pomoc
    • Przez Mati2812820
      Witam Posiada ktoś może rozsiewacz Strumyk Tytan? Jeżeli tak to prosiłbym o zamieszczenie tu opinii na jego temat. Głównie chodzi mi o dokładność wysiewu i awaryjność.
    • Przez Drobnik
      Witam na targach Opolagra wpadl mi w oko opryskiwacz firmy agromechanika 3000l 21m, wyglada dosc stabilnie, ma stabilizacje belki na silownikach i dodatkowe na takich balonach powietrznych (niewiem czy to jest dobre? bo szczerze az tak bardzo sie nie znam na tym) ma dwie pompy 150l na belke i 200l na mieszadlo myslicie ze takie rozwiazanie jest lepsze niz 1 pompa do wszystkiego bo wiekszosc opryskiwaczy ma 1 pompe 200-260l? cena tez przyzwoita okolo 93tys brutto katalogowo z komputerem itp. Tylko problem w tym ze nie ma opinie na temat tych opryskiwaczy? moze ktos z was mial z nimi stycznosc? tyle co wiem to tyle ze klepia go od podstaw pompy komp itp jest wszystko od nich wlasnym wyrobem;) z gory dzieki za pomoc i porade:)
    • Przez Marecki2922
      Jak w temacie proszę o opinię na temat sit produkowanych oraz naprawianych przez firmę TOMMAR
      Pozdrawiam
    • Przez nunu85
      Cześć koledzy.
      Zdecydowałem sie napisac ten temat, bo do dziś pamiętam, z sam przed zakupem ciągnika szukałem w sieci opinii o nim.

I tak w 2013 roku zdecydowałem sie na wspomianego w temacie steyra (kopia case maxxum'a).

PLUSY
      -mocny i elastyczny silnik
      -mocna hydraulika tylnego podnosnika
      -niezłe wyposażenie

MINUSY
      -niezbyt udana skrzynia biegów (szarpanie przy zmianie biegów na ktore kalibracja nie pomaga, głośna praca-ot wyje i to jest niby normalne w tej serii)
      -nienajlepsza jakosc podzespołów-sporo wadliwych części.

Awarie (czy tez to co  mnie irytuje) przez te 2 lata i 600 motogodzin

-Od nowego traktor przy prędkosciach 8-18km/h i jeździe po twardym podłożu (niekoniecznie asfalt, może być też ujeżdzone pole) dostaje silnych wibracji- wszystko silnie drży. Jest to niezmiernie irytujące, a serwis twierdzi, ze to tylko wina opon i jak sie dotrą, to bedzie lepiej.
      JAkos przez 600 godzin nic sie nie polepszyło. Jest tak źle, ze nie wyobrazam sobie tym traktorem np pryskac czy siac nawozów.

-Również od nowego przy predkosciach od 20 wzwyż coś huczy w tylnej prawej zwolnicy. Jak zgłąszałem na gwarancji serwisantom, to mnie zbywali, ze to opona buczy, że tak moze byc itp.

-Przednia miękka os już po kilkunastu minutach stania traktora w miejscu traci cisnienie oleju i spoczywa na odbojnikach. Wg centrali z Płocka tak może być, bo nie ma na to żadnych przewidzianych w dokumentach norm. To nic, ze nie mogę jej zblokowac czy wyłączyć amortyzacji (bo w ciagu kilku minut wszystek olej wycieknie). Wg nich jest dobrze.

- Silnik pomimo ze łądnie pracuje i ma moc popija sobie 1litr oleju na 25-30 godzin pracy.

-Ostatnio zaczęło inaczej niż zwykle coś hałasowac w skrzyni biegów na biegach od 13 wzwyż (jakby cos tam wewnątrz luźno latało i sie obijało)

- Z klimatyzacji wycieka czynnik i co roku muszę dopompowywać pół kilo bo przestaje chłodzić.

Podsumowując, gdybym wiedział to co wiem dziś, zdecydowanie nie brał bym tego traktora (ani zadnego innego case czy steyra).

Rozumiem jakas jedna wada w danym egzeplarzu. Ot moze sie zdarzyc.
      Ale taka kumulacja o niczym dobrym nie świadczy.

ps. Jakby kogos interesowało:

spalanie od 9l/h przy bardzo delikatnej pracy i niewielkim obciązeniu do 15l/h przy męczeniu w orce/gruberze. Jak na moje to dosc niewielka rozbieżnosc- mógłby palic nieco mniej przy małym obciążeniu.