Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
wb200

cut L

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wb200    0

Doradzcie zastanawiam sie nad kupnem brony talerzowej z UG do ciagnika 4512 brona na pewno bedzie z wałem doprawiajacym tylko zastanawiam sie nad szerokoscia 2,3 czy 2,8m DORADZCIE

POZDRAWIAM

michal83    0

ja też mam 4512 u mnie chodzi z agregatem uprawowym 3 metry ma co z nim robić. Brona talerzowa potrzebuje troche mniej mocy to 2.8 m będzie ok. Takie jest moje zdanie.

Ferdek07    63

Wpisz w wyszukiwarce w galerii tallerz i znajdziesz jakie ciagniki współpracują z talerzówkami 2,8m ale czy do 4512 to nie za wiele 2,8m sam wiesz najlepiej jak masz ale jak daleko pola to z takim balastem na tuzie to za szybko nie ujedziesz, podnośnik też nieźle będzie dostawał złaszcza jeśli ma być jeszcze wałek doprawiający, do tego full obciążników przód, z taka talerzówką marcin974 pracuje pronarem, pozatym jeśli masz koła 36 w tym 4512 to będzie nieciekawie bo jesli do terenowych biegów będziesz schodził to bedzie się ślizgał, ja bym brał mniejszą talerzówkę szybciej podnośnik będzie dzwigał łatwiej manewrować i szybciej w transporcie można latać, a pracować można na 1H lub płyciutko nawet na 2H latać bo jeśli nie ma napędu to przy wyższych prędkościach nie łapie tak poślizgu ciągnik

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam zawieszana 2,4m i pracuję z ciągnikiem mtz 82 ,gdy jest miękko ma co robić ,ale dosć szybko jeżdzę.Myślę że twój ciągnik poradzi sobie z 2,4 jadąc wolniej ,ale o większej raczej zapomnij.

NIe ma co przesadzać z wielkością maszyn, sądze że do ursuska to optymalnie tak 2.8 bez wału, a z wałem to tak jak inni mówią 2.4 może 2.5 bo nie ma co szaleć i co zimę robic remonty ciągnikowi bo będzie podnośnik siadał

Pozdro

tommy66692    46
4512 ma 60 km sory pominołem wał z wałem to to lepiej 2.3 m

zalezy ktory rocznik bo nie wszystkie mialy 60km byly i 66km tylko mlodsze :(

co do brony to 2,3 i nie wiecej i z tym jak puscisz glebiej w ziemie to na 1H bedzie mial co robic i to ostro-chyba ze chcesz skrobac po ziemi po to aby tylko slady po oponach zakryc to bierz 2,8.

wb200    0

Mój ursus 4512 ma 66 kucyków macie raccje nie bedę meczył ursusa biore 2,3 z wałem doprawiajacym

POZDRAWIAM

michal83    0

a tak na marginesie z ktorego roku twój 4512

Edytowano przez tommy66692
Ortografia

Ferdek07    63

wszyscy z tym uciągiem jak by to nie potrafili regulacją siłową posługiwać się w mf, ale moim zdaniem to mocy zabraknie a nie uciągu bo jak ktoś potrafi pracować mf to na uciąg nie narzeka

michal83    0

Ja swoim ursusem 4512 ciągałem brone tałerzową 3.0 m zwałem strunowym taką jak ma Kat zdięcia są w galerii.Przyznaje to była ciężka robota. Pablo nie mow że 4512 nie ma szans z broną talerzową 2.8. Mam ten ciągnik i wiem co on potrafi.

ortografia sie klania

Edytowano przez tommy66692
Ortografia

tommy66692    46

a ja powiem wiecej ten ursus pociagnie nawet 3,15m talerzowke ale jest jedno ale...skrobac to i 330 z 2,1 talerzowka poskrobie :P

maniek1480    0

Nie ma co zaczepiac 2.8m bo tylko szkoda ciagnika zaluz 2.4m to puscisz go glebiej w ziemie a nie bedziesz tylko skrobal ziemie

Ferdek07    63

Do 4512 raczej lepsze będzie 2,4m no a do ciągnika 70 - 76km np. zetor 7441 lub nh td80d (76km) lepiej 2,8m czy 2,4 bo z udzwigiem i uciągiem może dużych problemów nie będzie ale z mocą? czy w talerzówce nie przeszkadza lub nie ma efektu jak wolno się jeździ?

Karol5211    0

sąsiad proximą 8441 ciąga 2,7m z akpilu ma też wal ale nie ciaga go bo proximie przód podnosi bo talerzówka waży 1200kg

pablo21    26

Nie wieże proxy chodzą z agregatami uprawowo siewnymi a w talerzówce podnosi jej przód może gośc za ostro jeżdzi.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez bialy1989
      Witam. Czy posiada ktoś z was bronę talerzową Uni Grudziądz MARS lub ARES z systemem TWIX czyli z zabezpieczeniem sprężynowym i zamocowanymi 2 talerzami razem? Jeśli tak to proszę o opinię jak to pracuje i czy talerze 610 i 660 naprzemiennie to dobre rozwiązanie?

• Przez Krzysiekfigix
      witam zastanawiam się nad kupnem agregatu ścierniskowego brony talerzowej lub agregatu talerzowego co lepiej wybrać dodam że będzie pracowała któraś z tych maszyn z deutz fahr K610 maszyna ma głównie służyć do uprawy pożniwnej na glebach od 4 do 5 klasy
      proszę o pomoc
    • Przez witek
      hej jaki kupić agregat dla ciągnika o mocy 160km ?? firma i szerokośc ??....ziemnia u mnie raczej cięzka w uprawie
    • Przez Wojtas501
      Zastanawiam się nad zakupem brony talerzowej szerokości 3m do ciągnika 100KM z planem chipu na 120KM (John Deere 5100M). Głównymi czynnikami decydującymi o wyborze jest cena oraz jej masa. Ciągnik ma udźwig na kulach 3600kg, a 610mm za kulami udźwig wynosi 2700kg. Mam kilka ofert cenowych maszyn różnych producentów, tylko nie mam porównania ponieważ ich nie widziałem. Żniwa za pasem, więc na dniach będę musiał podjąć decyzję o wyborze. Poniższe oferty które mi zaproponowano (ceny netto):
      Mandam Gal-C + wał daszkowy 18 800 (waga ok 1600kg) Rolmako U693 + wał daszkowy, piasty bezobsługowe SKF, ekrany boczne ok 20 000 zł (waga ok 1450kg) Unia Ares XL + wał rurowy, osłony boczne, zgrzebło za talerzami 25 500 zł (waga ok 1530kg) POM Brodnica ALFA + wał daszkowy, piasty bezobsługowe SKF 21 560 zł (waga ok 1500kg) AgroMasz BT30 + wał teownikowy/daszkowy, ekrany boczne, piasty bezobsługowe 20 350 zł (waga ok 1500kg) Maszyna będzie głównie służyła do uprawy pożniwnej, w przyszłości będzie zamontowany siewnik poplonu. Posiadam agregat uprawowy ciężki Rolmako z tylnym wałem crosskill o wadze ok 1600kg i ciągnik bez problemu daje sobie z nim radę. Talerze we wszystkich maszynach są wielkości 560mm. 

• Przez ACoCieTo
      Witam, ostatnio planuję wymiane agregatu ścierniskowego 5 łap 2,2m ponieważ nie spełnia on moich oczekiwań w najmniejszym stopniu. Przeglądałem ogłoszenia i zaciekawiły mnie maszyny kongskilde model vibro flex z 13ma łapami. Pytanie do właścicieli, czy ktoś użytkuje taką maszynę? Posiadam zetora 81km i pytanie czy da sobie w nim rade w ściernisku. Jak miesza resztki, nie zapycha sie? jak ta maszyna sie sprawuje? Mam tylko 10ha ornego a cena kusi. Znalazłem 2 wersje, lepsze są z małymi ścinaczami czy bez? Klasy mam 3cie i 4te. Myślałem żeby na ściernisko zasiać poplon a potem nim to wymieszać, przejechać wałem i tak zostawić.
      Np takie coś https://www.olx.pl/oferta/agregat-scierniskowy-gruber-kongskilde-vibro-flex-CID757-IDuiVBP.html

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.