Skocz do zawartości
Elena

Co zrobić- zaorac czy poczekać

Polecane posty

Elena    0

Witam, mam zapytanie i liczę na pomoc. W tym roku polowa mojej pszenicy wyglada jak na zalaczonym zdjeciu. Nie wiem czy czekac i liczycJ, ze odbije.Jak sadzicie? To pszenica przywieziona z pola przedwczoraj, jest w cieplym miejscu tak na probe.

post-176343-0-34664300-1454666062_thumb.jpg

marcin1701    3

ta na zdjęciu wygląda bardzo kiepsko...

u nas (woj. świętokrzyskie) dużo upraw pszenicy i jęczmienia ozimego może się nie odbić. 

Czy całe pole tak wygląda jak to na zdjęciu? Ciężko powiedzieć, dopiero początek lutego. Pogoda jeszcze może wiele zmienic na gorsze lub lepsze.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kaammil
      WItam. Chciałem zapytać czy klepeicie swoje lemiesze jeżeli tak to jak to robicie? tzn czy macie palenisko specjalne czy jakoś prowizorycznie i skąd wiecie do jakiego czasu podgrzać zeby nie rozhartować. Prosze o odpowiedzi; )
    • Przez aragor
      Witam,
      Pytanie być może co dla niektórych banalne, jednak dla mnie niezmiernie ważne.
      Zakupiłem niedawno ciągnik RENAULT 155.54 i właściwie zaczynam się go uczyć i przygotowywać do sezonu. Słuchajcie jakim biegiem należy orać , a jakim uprawiać(powiedzmy agregatem) ziemię w tej serii ? Dodam że posiadam ciężkie ziemie.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      witam .Mam zamiar kupić ciągnik massey ferguson 3090 lub 3125 .Ciągnik miałby pracować na 50 ha szczególnie w orce.Mam pytanie który z nich lepiej radziłby sobie w 4 skibowym pługu .Proszę o pomoc.
    • Przez mlody90
      A więc tak jak w temacie, mam problem z ustawieniem pługu. Jak powinna wyglądać prawidłowa regulacja pługu, chodzi i o kąt nachylenia, poziom powinien być złapany na ramie czy na początku w miejscu zagregatowania pługu z ciągnikiem( nie wiem jak o to dokładnie zapytać). Sprawa jest taka, że jedna ze stron wykonuje orkę pięknie wręcz wszystkie 4 skiby kładą równo, ale gry obrócę pług już nie jest tak różowo czasem pierwsze 3 kładą ładnie a 4 nie dorzuca( dziś 4 godziny bawiłem się z ustawianiem i nic nie zdziałałem zawsze nie dorzucało) a czasem jest tak, że 1 i 4 nie dorzucają a środkowe góry robią wręcz na polu... Szukałem w necie, próbowałem znalezionych sposobów ale to na nic. Może ktoś z was powie mi co powinienem zrobi.

PS: Jak na złość nie mam żadnego zdjęcia z pola z pługiem w ziemi ale jutro zrobię i wrzucę jak jest akutalnie ustawiony z obu stron