Skocz do zawartości
garos

pompa hydrauliczna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pompa
garos    2

Witam mam pytanie czy do ursusa 1614 można założyć wydajniejsza pompe hydrauliki np 50-60l/min?

Nie bardzo to pomoże, bo to tylko w jakimś tam stopniu przyśpieszy tylko podnoszenie jeśli o to chodzi, ale co do mocy to siłowniki trzeba by dać mocniejsze.

Były wypadki złamania ramion, nie mówiąc o pokrzywieniu dolnych mocowań cięgien.
W jakim celu większa wydajność pompy chcesz dać?
Koparka/cyklop to wtedy jest sens zakładać większą pompę, a nawet zewnętrzną pompę doczepianą dać i będzie to lepsze bo mniej uciążliwe i nie brudzi olej w skrzyni biegów...

Pozdrawiam

Edytowano przez KTO162rolniczy

garos    2

Chce założyc do tura bo bardzo pomału robi , doczepiana nie jest to najlepsze połączenie bo wystajue z tyłu to 1 a 2 to jak np jade bo bole to przecież nie będe jechał 2 ciągnikami tylko jade tym z turem także przyczepy nie zapne i dużo żeczy robie podnośnikeim także sciąganie i zapinanie cały czas to bez sensu 

Wiadomość z agroFakt.pl

Witam czy mógłbyś zdjęcie dać jak masz to zrobione?

Bo na ten czas to nie bardzo wiem jak to masz zrobione z opisu.

Ciężko mi się czytało.

Daj jeszcze fotkę z przodu czyli koło pasowe od wału korbowego,

co napędza wentylator alternator.

W tym miejscu możesz też założyć pompę na koło pasowe ale do obciążeń bocznych,

bo zwykłe się nie nadają rozszczelni się od wałka w pompie bo też nad tym myślałem.

Bo myślę że możesz dać tak jak mają koparki Ostrówki Kto162

z przodu pompę na stałe poprzez wałki przegubowe podwójne.

Wtedy możesz dać nawet pompy z wydatkiem do 80l/min.

Problem ogólny jest w rozdzielaczach i wężach jakie mają wydatki,

czy przyjmą wydatek bez grzania się 50-60l/min lub do 80l/min.

Olej będzie się przegrzewał jak będzie ciężko pompowało do tura

albo ciężko pobierało ze zbiornika olej-mały przekrój na wlocie do pompy

czyli za duży wydatek pompy a za mały w rozdzielaczu czy za mały przekrój węży.

A jak wiadomo gorący olej to woda a zimny na mrozie olej to gęsty mocny kisiel,

tak się zachowuje olej i piszę o jednym oleju chyba że będziesz zmieniał na zimę i lato.

Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marcin7795
      Witam. Mam problem w ursusie1014 podnośnik opada bardzo wolno podnosi dobrze ostatnio jak dłubałem przy zaworze to są tam kulki i sprężynki to wyjąłem to później podnosił na dużych obrotach a na małych nie chciał podnosić i opadał bardzo szybko co się stało???
    • Przez mateunia19
      założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez malin1986x
      Witajcie , sprawa wygląda następująco   odpalam ciągnik  w układzie ze wzmacniaczem jest ciśnienie 13 bar jak jest już olej rozgrzeje i mam włączony napęd na zającu  to by utrzymać ciśnienie na poziomie 9 bar silnik muszę trzymać min,1300 obrotów. Wzmacniacz jest  cały zrobiony łącznie z małym pierścieniem pod podstawą , nowa mikropompa ,oba filtry, co może jeszcze być przyczyna? wszystko działa poprawnie wom nie staje  normalnie jeździ, ale wiadomo jak za małe ciśnienie  to wzmacniacz długo nie podziała.
    • Przez rafal13113
      witam
      mam takie pytanie do czego służy mikropompa w dużym ursusie i jakie mogą być objawy jeśli będzie ona nie sprawna
    • Przez Maciekkkk
      Witam, przy podnoszeniu podnośnikiem pompa strasznie wyje,jak załączam rozdzielacz by uruchomić ladowacz wyje jeszcze głośniej. Nawet jak nic nie jest używane to słychać jak warczy ale ciszej. I strasznie wolno mi opuszcza i w pewnym momencie się potrafi zaciac ale powolutku i jakoś opuści. Pomoże ktoś bo jak już głupieje z tą 9-setką