Polecane posty

Mitek93ns    0

Witam
Jestem dość zielony w sprawach elektryki a chciałbym podłączyć radio i głośniki do 360.
Mam 12v i alternator.
Masa jest na blotniki itd.
Może jakieś linki jakie radyjlp były samo radę i pasujące do niego głośniki by ktoś podrzucić mógł?
Oraz informacje gdzie podłączyć masę i prasowy kabel (bo to będą tylko 2 kabelki od radia szły) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

Zasilanie w radiu teraz to najczęściej trzy przewody: 1 masa, 2 zasilanie działające po uruchomieniu zapłonu, 3 zasilanie, które podtrzymuje ustawienia radia i ono jest cały czas doprowadzone do radia- po jego odłączeniu tracisz wszystkie własne ustawienia, np. stacje radiowe.

Masa wiadomo do korpusu ciągnika, 2- pod zacisk 15 w stacyjce i 3 pod bezpiecznik, który daje zasilanie na hamulce i sygnał dźwiękowy.

Różne radia mają inne kolory przewodów i musisz to sprawdzić najpewniej w internecie.

Przewody głośników to 4 pary przewodów do 4 głośników.

Na alledrogo jest wybór radyjek i głośników.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mitek93ns    0

Dziękuję bardzo świetną opowiedz :) a wiesz coś może czy da radę takie kompuerowe głośniki z przewodów na małego dżeka też w ten sposób zamontować ? Znacznie założyło by mi to koszta przez usunięcie radia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

Podłączyć możesz- niby głośniki samochodowe mają mieć 4 ohm, ale grać będą, tylko komputerowe mają małą moc -kilka wat. U siebie w ciągnikach mam Dibeisi i jakoś się trzymają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

najlepiej głośniki które są w gotowej obudowie znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Zasilanie w radiu teraz to najczęściej trzy przewody: 1 masa, 2 zasilanie działające po uruchomieniu zapłonu, 3 zasilanie, które podtrzymuje ustawienia radia i ono jest cały czas doprowadzone do radia- po jego odłączeniu tracisz wszystkie własne ustawienia, np. stacje radiowe.

Masa wiadomo do korpusu ciągnika, 2- pod zacisk 15 w stacyjce i 3 pod bezpiecznik, który daje zasilanie na hamulce i sygnał dźwiękowy.

Różne radia mają inne kolory przewodów i musisz to sprawdzić najpewniej w internecie.

Przewody głośników to 4 pary przewodów do 4 głośników.

Na alledrogo jest wybór radyjek i głośników.

Niedawno podłączałem  w  traktorze  radio  JVC ,  leżało nieużywane  ze  3  lata i ustawienia  stacji przetrwały ,  więc  coś  z tego co piszesz jest  nie do końca prawdą... 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

@mariuszd93

Z takim przypadkiem jak piszesz jeszcze się nie spotkałem- zawsze sekundy i po pamięci. Może jakiś akumulatorek w środku siedzi. Są takie rzeczy, które się fizjologom nie śniły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor1111
      Witam wszystkich . Zastanawiam sie nad kupnem kamery do monitoringu w oborze np. krowy która ma sie cielić w nocy :unsure: Powiedzcie jaka kamere wybrać i jak ja podłączyc. Wystarczy tylko kupić taka kamerę KAMERA KOLOROWA 420 linii,54 diody IR,ZEWNĘTRZNA (848566965) - Aukcje internetowe Allegro ?????????? Mam tylko dylemat jak ja podłączyć czy wystarczy tylko kabel podłączyc do TV i wszystko????? Piszcie jaka kamerę polecacie(cena nie gra roli)i jak ją podłączyć.
    • Przez Husky
      Witam
      czy ktoś z was ma może zamontowany takowy sprzęt, jak to sie spisuje czy warto inwestować w coś takiego np do kombajnu zbożowego?
    • Przez yooo
      Witam poszukuję mobilnej bezprzewodowej kamery z własnym akumulatorem i ekranem . Używana była by do podglądu na tylni zaczep pierwszej przyczepy podczas zczepiania przyczep , na przejazd większymi maszynami z podglądem na tył czy ktoś nie jedzie z tyłu na drodze , w rozsiewaczu czy już nie ma nawozu w którymś z dwóch lejów, w opryskiwaczu z widokiem na rozpylacze za samą beczką . Ważne , aby łatwo można było zamontować i zdemontować . Myslałem nad luda farm machinery cam mobility... Niestety o wiele wyższa cena w pl niż za granicą, a chciałbym zobaczyć jakość nagrywania i obawiam się , że za mały ekran te 5 cali. Macie jakieś opinie o tym produkcie lub o podobnym ? Tu link do tej kamery 
      https://hbt.com.pl/produkt/kamera-do-maszyn-rolniczych-machinecam-mobility/
    • Przez Bartek3060
      Witam, mam problem z kamerą cofania peiying. Wyświetla się smybol ładowania baterii. Co zrobić żeby zaczęło pokazywać obraz ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj