Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Radio
Mitek93ns    0

Witam
Jestem dość zielony w sprawach elektryki a chciałbym podłączyć radio i głośniki do 360.
Mam 12v i alternator.
Masa jest na blotniki itd.
Może jakieś linki jakie radyjlp były samo radę i pasujące do niego głośniki by ktoś podrzucić mógł?
Oraz informacje gdzie podłączyć masę i prasowy kabel (bo to będą tylko 2 kabelki od radia szły) ?

asasinator666    107

Zasilanie w radiu teraz to najczęściej trzy przewody: 1 masa, 2 zasilanie działające po uruchomieniu zapłonu, 3 zasilanie, które podtrzymuje ustawienia radia i ono jest cały czas doprowadzone do radia- po jego odłączeniu tracisz wszystkie własne ustawienia, np. stacje radiowe.

Masa wiadomo do korpusu ciągnika, 2- pod zacisk 15 w stacyjce i 3 pod bezpiecznik, który daje zasilanie na hamulce i sygnał dźwiękowy.

Różne radia mają inne kolory przewodów i musisz to sprawdzić najpewniej w internecie.

Przewody głośników to 4 pary przewodów do 4 głośników.

Na alledrogo jest wybór radyjek i głośników.

Mitek93ns    0

Dziękuję bardzo świetną opowiedz :) a wiesz coś może czy da radę takie kompuerowe głośniki z przewodów na małego dżeka też w ten sposób zamontować ? Znacznie założyło by mi to koszta przez usunięcie radia

asasinator666    107

Podłączyć możesz- niby głośniki samochodowe mają mieć 4 ohm, ale grać będą, tylko komputerowe mają małą moc -kilka wat. U siebie w ciągnikach mam Dibeisi i jakoś się trzymają.

mariuszd93    489

Zasilanie w radiu teraz to najczęściej trzy przewody: 1 masa, 2 zasilanie działające po uruchomieniu zapłonu, 3 zasilanie, które podtrzymuje ustawienia radia i ono jest cały czas doprowadzone do radia- po jego odłączeniu tracisz wszystkie własne ustawienia, np. stacje radiowe.

Masa wiadomo do korpusu ciągnika, 2- pod zacisk 15 w stacyjce i 3 pod bezpiecznik, który daje zasilanie na hamulce i sygnał dźwiękowy.

Różne radia mają inne kolory przewodów i musisz to sprawdzić najpewniej w internecie.

Przewody głośników to 4 pary przewodów do 4 głośników.

Na alledrogo jest wybór radyjek i głośników.

Niedawno podłączałem  w  traktorze  radio  JVC ,  leżało nieużywane  ze  3  lata i ustawienia  stacji przetrwały ,  więc  coś  z tego co piszesz jest  nie do końca prawdą... 

;)

asasinator666    107

@mariuszd93

Z takim przypadkiem jak piszesz jeszcze się nie spotkałem- zawsze sekundy i po pamięci. Może jakiś akumulatorek w środku siedzi. Są takie rzeczy, które się fizjologom nie śniły.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez boooolek
      Witam jaki wybrać monitoring do gospodarstwa ?
    • Przez Husky
      Witam
      czy ktoś z was ma może zamontowany takowy sprzęt, jak to sie spisuje czy warto inwestować w coś takiego np do kombajnu zbożowego?
    • Przez radek5314
      czy ktos moze polecic jakas dobra kamerke zeby sobie zamontowac na kombajnie zbozowym
    • Przez TheMini221
      Witam
      Mam pytanie do osób zajmujących się nagrywaniem, znających się na sprzęcie do nagrywania.
      Chciałbym kupić slider, najlepiej łożyskowy.
      Jeśli ktoś ma propozycje to proszę wysyłać, cena do 350-400 zł.
    • Przez TheMini221
      Witam
      Mam pytanie do osób zajmujących się nagrywaniem, znających się na sprzęcie do nagrywania.
      Chciałbym kupić slider, najlepiej łożyskowy.
      Jeśli ktoś ma propozycje to proszę wysyłać, cena do 350-400 zł.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.