Skocz do zawartości
janek1990

Kos st a uprawa uproszczona

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Uprawa
janek1990    1

Mam zamiar przejść na uprawę bez orkową. Poszukuję agregatu do ciągnika 90 - 110 KM (zakup w planach). Gospodarstwo powierzchnia 50 ha uprawa zbożowo - strączkowa. Mam takie pytanie czy gruber typu KOS ST nadaje się do uprawy bez orkowej? A może macie inne propozycje agregatów bez orkowych dla mnie? :) Pozdrawiam

Rafal122    8

<p>Jeśli potrzebujesz maszyny która ma tylko przeryć ziemie na głębokość orki bez odwracania ziemi to  lepszy będzie jakiś głębosz do płytkiej pracy.</p>
<p>Np Rolmako i Staltech:</p>
<p> </p>
<p>https://www.moto-shark.pl/auto/4528292/narzedzia-i-maszyny-uprawowe-glebosz-rolmako-2357-zeby-wzmocniony-zwykle-i-hydraliczne/#photo1</p>
<p> </p>
<p>http://www.staltech.biz/product.php?id=15</p>

Wiadomość z agroFakt.pl

Rafal122    8

Przecież jeden taki ząb będzie miał mniejszy opór jak lemiesz w pługu bo ma mniejszą powierzchnie.

Przy Rolmako nawet producent podaje 100 km dla 3 zębów.

Tutaj jest podobny głębosz uni do rycia na głębokość orki i pracuje z NH który ma max 115 km i jest bardzo lekki:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ansu
      W kukurydzy się sprawdziło w burakach cukrowych możne również przynieść korzyści system pasowej uprawy gleby Strip-Till
      Czy ktoś się spotkał z tym w praktyce?
    • Przez jm126
      Witam.  To moj pierwszy wpis wiec prosze o wyrozumialosc.  Otoz mam taki problem.  W jaki sposob mozna zaorac pole o ksztalcie trapezu o jednym boku prostopadlym do podstawy w jak najbardziej ekonomiczny sposob bez pustych przejazdow.  Ciagnik do operacji to c 360 z plugiem unia grudziadz trzy skiby. Dodaje fotke pola do wgladu

• Przez Bigfarmer
      Witam czy można razem rozsiewac wapno granulowane i nawóz chodzi mi o to czy składniki w nawozie i wapnie w połączeniu będą działały jak należy???
    • Przez Ferdek07
      Witam!
      Tak jak w temacie! Coraz więcej ludzi u nas kupuje talerzówki i się śmieje że orka to tylko strata paliwa talerzują zamiast podorywki to OK ale zamiast orki również talerzówka i brona i tak sieją czy to prawda że to w żaden sposób nie odbija się na plonach, również gnój talerzują, a niektórzy to co miesiąc talerzują, jeśli to takie dobre to sam kupie talerzówkę zamiast porządnych pługów
    • Przez banbus123
      witam panow jak ustawiacie swoje grubery bo nie mam pewnosci czy mam dobrze mam 3m rabewerka z talezami i walem rurowym i gesia lapka prosze o pomoc

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.