Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

To jest moja pierwsza prasa pasowa.

Już jest zakupiona czekam tylko na transport. :)

I teraz mam jeszcze kilka pytań.

1. Jaki olej jej wlać do centralnego smarowania?

2. Jaką siatkę do niej polecacie?? Chodzi mi o to żeby ładnie pokryła całą belke.

3. Szukam jeszcze namiarów na firmę sprzedającą i zakuwającą pasy. Najlepiej coś w woj. Łódzkim.  Żeby w razie pęknięcia wiedzieć gdzie się zgłosić :)

4. I jak to jest ze sterownikiem? Prasa po podłączeniu sama będzie owijała siatką na automacie, czy pierwszą belkę trzeba owinąć ręcznie czyli wciskając guzik?

Z góry dzięki za odpowiedzi. :)

Opublikowano

Olej najlepiej jakiś gesty ja wlewamy Shell omala sg320. Chodzi o to że jak wlejesz jakiś rzadki to cała prasa się zachlapie olejem.

Siatke kup sobie tame maraton 4500m lub odpowiednik 3600m. Będzie to np class rolatex pro lub w innych markach nazw nie wiem ale kupuj te 3600 lub 4500m i pytaj o siatkę premium bo każda firma ma dwa rodzaje a ta tańsza jest g... Warta i nie warto oszczędzać odradzam jakieś tanie g... Bazarowe typu bezanet bo rwie się już w aparacie a balot przy 3x owinieciu strach dotykać... 

Co do pasów to nie wiem ale ja mam maszynkę do titan 05 i polecam łatwo jest samemu zakuc jest na YT instrukcja koszt maszynki 450zl i spinka 10zl za oczko co daje chyba 130zl na pas 215mm spinki mocne. 

Co do sterowania nie wiem jaki masz sterownik. 

Opublikowano (edytowane)

Na ile belek tak niej więcej wystarczy taka rolka 4500.

Belki 130x120.

I jeszcze pytanko. Czy żeby przejść z owijania np. sznurkiem na siatkę trzeba coś w prasie przestawiać czy tylko na sterowniku się ustawia?

Edytowane przez DamianWawrowski
Opublikowano (edytowane)

Co do ilości belek to różnie policz sobie sam obwód koła razy ilość owiniec słomę owijam 2.7 raza małego balota dużego 3 razy siano czy kiszonkę 2 razy jest nawet za dużo... 

Wszystko sobie wypraktykujesz bo różnie ludzie obchodzą się z belami a to ma znaczenie... 

Tak +- ta rolka jest na 400 balotow 130

Tego jak przełączyć to nie pamiętam ale wydaje mi się że trzeba chyba ten pasek przełożyć z lewej strony co ciągnie siatkę sznurek 

Edytowane przez Patryk1222
Opublikowano

Panowie ,taki problem iż w varinacie 260 (siatka sznurek) muszę guzikiem na pilocie ręcznie podawać zawsze siatkę w czasie prasowania mimo ze ustanie czerwona wskazówkę na rozmiar beli np 1,2 m..mimo iż wskaznik dojdzie do zadanej wielkosci prasa prasuje dalej do 1,6 i dopiero sama zapiszczy...nie powinna podawać sama w automacie do zadanej wielkości balota?prosze o pomoc

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez kotek85
      Witam 
      Potrzebuję waszej rady który z kombajnów wybrać rowazam New Holland 8030 8040 lub Dominatora 66. Kombajn pracował by na 40-50 ha.
      Z góry za wszystkie sugestie dziękuję
    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
    • Przez rolnikokos
      Witam, chciałbym poznać opinie użytkowników tych pras. Jakie są jej zalety i wady? Na co zwrócić uwagę przy kupnie takiej prasy? Miałaby docelowo chodzić w zestawie z new Hollandem T4 85km czy ciągnik da sobie z nią radę? Będzie prasować słomę, siano i sianokiszonkę. Dzięki mile za wszystkie odpowiedzi. pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v