Skocz do zawartości
radek269

URSUS C- 325 z 1962r

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
radek269    0

Uchował mi się taki rodzynek, kilkanaście lat stał a roboty nie widział od 1980roku. Co dziwne chodzi nadal ale chciał bym zrobić silnik od podstaw lecz nic nie ma, ani tulei ani tłoków- nic. a na tym mi najbardziej zależy. Co robić? a silnika od 330 raczej bym nie chciał bo wole orginał. może ktoś wie gdzie dorbio mi tuleje i tłoki?

Pomocy bo ten ciągnik to już histioria ale chciał bym by wszystko było ok.

POZDRAWIAM

banan575    104

chcesz zeby ci chodzil w polu czy zrobic jako zabytek???? u nas jest firma SANROL tam dostaniesz wszystko

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

radek269    0

Do pługa go nie będe zapinał, najwyżej do przetsząsarki. Mam czym robić a 25 to by był taki zabytek "rodzynek" w gospodarstwie. Dobra a powiedz czy masz adres tej firmy i gdzie to jest. Mam duży sentyment do tego ciągnika i chciał bym go odnowić dla ojca bo to jego pierwszy ciągnik. Pisz co wiesz. Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

banan575    104

ta firma znajduje sie w woj podkarpackim kolo stalowej woli tam wszystko do ursusa dostaniesz

poszukaj w goglach SANROL NISKO

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

LukaszP    2

Też miałem problem z tulejami do 25. W zakładzie który remontuje silniki powiedzieli żeby obtoczyć tuleje z 30, włożyć tłoki z 30 (trzeba je delikatnie skrócić) i będzie chodził i też tak zrobiłem. Efektami podzielę się jak moja maszyna ujrzy pole:).

Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

radek269    0

te tuleje po kolega od 30 czy od 28 dopasowywał?? ja słyszałem opcje żeby roztoczyć kartery... I w krzywonosi mają do tego sprzęt tylko operator zmarł pare lat temu i teraz nie ma kto obsługiwać tej maszyny.

LukaszP    2

Na pewno z 30tki, muszę poszukać w mądrej książce bo chyba 30 i 28 miały takie same tuleje, a różniły się panewkami. Nie wiem skąd kolega jest bo dałbym namiar na firmę która to przerobi.

Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.

LukaszP    2

Ojoj ta firma znajduje się pod Opolem więc chyba nici...

radek269    0

myśle że dobry zakład tokarski poradzi sobie z przerobieniem tulei z 30 miejąc na wzór od 25

nasówa mi się pytanie czy te tuleje wytrzymają bo tego typu przeróbka znacznie je osłabi. Czy wytrzymają? I tak wszystko to co teraz kupojemy jest niskiej jakości. Co koledzy myślicie bo widze że pare osób czyta to co piszemy. :(

nie pisz posta pod postem

Edytowano przez tommy66692

wiesiekh    0

Witam!

ja tez posiadam taki traktor remontowałem go i nie zycze nikomu kłopotów z dostaniem czesci do silnika sczególnie tuleji i tłoków i pierscieni i uszczelki pod głowice!

Dam ci rade jezeli chcesz go miec jako zabytek na pokaz to zrób generalnie czyszczenie mycie malowanie blacharkę i całą reszte a silnik jezeli jeszcze chodzi zostaw w spokoju.Przy przetsącarce do sian i lekkich pracach on Ciebie jeszcze przezyja , chociaz tobie zycze 100lat!

pozdro

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez maly_1816
      Siemka Ludziska, mam problem z turem przy Ursusie C330. Otóż kupiłem tura 2 sekcyjnego jednak siłowniki od podnoszenia są jednostronnego działania, zasilanie podłączyłem bezpośrednio pod pompę a na powrocie założyłem zawór 3 drożny, jedno odejście od zaworu podłączyłem w miejsce miarki od oleju w skrzyni a drugie podłączyłem pod zawór pod siedzeniem. Wszystko niby tak jak powinno być, tylko że tur nie opuszcza się (opada tylko wtedy gry się pompę rozłączy, jednak i wtedy na wysokości metra w dół szarpie). Cierpliwość i pomysły moje już się skończyły. Gdyby jeszcze tego było mało to wcześniej wpadłem na pomysł aby nie podłączać spływu oleju w miejsce miarki od oleju tylko pod powrót na rozdzielaczu na błotniku, pech w tym że pomyliłem wejścia i zamiast podłączyć się pod powrót to podłączyłem się pod zasilanie i teraz nie ma ciśnienia na rozdzielaczu i słabo podnosi. Ręce opadają!!!! Ma ktoś jakieś pomysły???  

• Przez adus13
      Witam,
      Mam problem , który dotyczy koła pośredniego w c330 , mianowicie na kole pojawił się luz, koło zostało kupione, ale pan w sklepie powiedział że trzeba wymienić także oś koła, ale nie wiem jak to zrobic,więc proszę o jakąś podpowiedź
    • Przez Szudy
      Witam,na samym poczatku sie przedstwie,jestem marcin,i i próbuje uratowac od zapomnienia mojego ciapka,oraz moje,a raczej powiezone mi poletko o wymiarach 120x40.a teraz was troszke zszokuje,mam 15 lat i jak pewnie pomyslicie,pcha sie tam gdzie nie trza...pewnie tak jest,ale nie tym temat...

Wiec tak moje pytanie brzmi tak,jaki olej kupic do skrzyni biegów,gdyz luxa raczej nie moge dostac,jedynie lux-10,prosilbym o oleje z dolnej pólki,gdys raczej na ten olej moge przeznaczyc 250zl,a wchodzi go 23l.
      Pytanie nr 2,czy ten silnik posiada odrzutnik oleju na wale czy uszczelniacz???rocznik 1981.
      Pytanie nr3,jaki olej wlac do regulatora obrotów,pompy wtryskowej i do zwolnic???zalecany równiez lux ..
      Pytanie pozatematem,wiem ze bedziecie mnie traktowac jak zwyklego dzieciaka,i mozliwie ze bedziecie mówic,zostaw to w spokoju,to nie dla dzieci,ale jakos nie moge zostawic i tak tego poletka odlogiem...aha,co do mechanika to jesli chodzi o 4t z zaplonem iskrowym to jestem dobrze obeznany,co prawda narazie na silniku z zuka i skutera swojego ucze sie,ale lepsze to nic nic.z góry dziekuje starszym kolegom za pomoc;
    • Przez pawelll48
      A więc tak jak w temacie...W przyszłości chciałbym zmienić opony w Ursusie C-330M na jakieś szersze,ale nie wiem jakie mogą być,żeby pasowały na oryginalną felgę.Jest to przydatne iż każdy wie że 30'stka na orka a tym bardziej na wiosnę i na mokrych terenach ma wielkie kłopoty...(w tym roku jeszcze mam orkę na podmokłych terenach i wiem że nie obejdzie się bez jakiś kłopotów[zaczynam teraz przed zimą ponieważ na wiosnę nie wjadę,a na wiosnę wjadę kultywatorem ])
      Z góry Wszystkim Dziękuję za odpowiedzi i Pozdrawiam
    • Przez 36O
      Czy ktos z was robil kapitalke ursusac-330/28??? chodzi mi o kapitalke calego ciagnika zaczynajac od silnika konczac na tyle:P ile gdzies wydaliscie na czesci??