Skocz do zawartości
News
lukas980912

jaki siewnik do kukurydzy wybrać?

Polecane posty

lukas980912    0

Witam mam zamiar zakupic siewnik do kukurydzy ale za bardzo nie wiem jaki mam trzy nad ktorymi sie wacham oto linki 1.http://olx.pl/oferta/siewnik-do-kukurydzy-monosem-4-rzedy-CID757-IDdfhuN.html#17e08f7305

2.http://olx.pl/oferta/siewnik-do-kukurydzy-becker-CID757-ID9fIp1.html#17e08f7305

3.http://olx.pl/oferta/siewnik-do-kukurydzy-gaspardo-4-rzedowy-CID757-ID9AQXW.html#17e08f7305

Zastanawiam sie nad tymi siewnikami lubsiewnikiem mechanicznym

Z góry dzięki 

Wiadomość z agroFakt.pl

rozal22    18

@lukas980912

Najlepszy z zaprezentowanych będzie monosem...tylko ten jest malowany i wart może 4tysiaki... poszukaj z naklejkami. Ja mam takiego dość długo pewnie z 10-11lat i chodzi.

becker buczy głośno i zasiać 20ha to trochę nieprzyjemnie pracować.. Gaspardo nie miałem

Edytowano przez rozal22

polecam siewnik kleine mechaniczny tylko nie pamiętam modelu kolega miał wcześniej pneumatyczny to do bani i jeździł po usługach to musieliśmy ręcznie dosiewać nie tylko ja ale i inni, kupił mechaniczny i jest dobrze brał 120/ha.pozdrawiam

Eliot    22

gaspardo mam już z 2 lata z podsiewaczem, na razie nic się nie dzieje, wysiew dokładny tylko ze komputer jest w obcym języku.....przedstawiciel  mówił ze to jedne z lepszych siewników w godnej cennie 55tyś .

witam :) mam pytanie otoz mysle nad zakupem siewnika beckera z podsiewaczem i on jest na cisnienie a inne na podcisnieniu. Czy wysiew jest inny , dokladniejszy ?

Eliot    22

Ja mam siewnik do sprzedania jakieś niemieckiej firmy 4 rzedowy ,sieje naprawde spoko.cena to 5 tyś.

Eliot    22

Nie nie nie to stary siewnik a mam już nowy,zwykły prosty mechaniczny  bez dodatków a firma to nie wiem bo tabliczka jest troche schetana,ale bankowo niemiecki bardzo solidnie wykonany.

Edytowano przez Eliot

Eliot    22

Jak nowy do Gaspardo nie drogi i naprawdę na poziomie:},podobno lepszy od UNI.

Eliot    22

właśnie to zależy od ilości wysiewu jak sie sieje co roku max 4-5 ha to nie ma sensu porywać sie na nowy.

ja sieje 7 ha bo mam więcej szt bydła mlecznego i się właśnie zastanawiam nad jakimś siewnikiem bo koszt takiej usługi już od 2 lat mi się nie widzą jeśli muszę dac 700 -800 zł i jeszcze zdarza się luka jakby sekcja przepuszcza.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez matmati2
      Witam czy mógłby ktoś podesłać zdjęcia przeniesienia napędu w waszych siewnikach nabudowanych? właśnie przerabiam swój u chciałbym to dobrze rozwiązać. pozdrawiam
    • Przez ArturKa
      Witam czy warto kupić siewnik do kukurydzy "klein multicron" 6 rzędów obsiewał by 30 h rocznie. 
      Lub podać swoje propozycje siewnik tylko 6 żędowy do 15 tyś. 
      Dziękuję za pomoc. 
    • Przez eddi87
      Witam, Panowie w jakie marki i modele celować przy wyborze siewnika do c360? 3m szerokosci odpada bo pola górzyste co by przodu nie podnosiło. Siew pszenicy, jęczmienia i grochu siewnego. Używany do 4 tys osobiscie myślałem o fionie. Jakie są wasze typy? Dostępność części zamiennych też wpływa na wybór. 
    • Przez johny22
      Witam, 
      Stoję przed zakupem siewnika mechanicznego 3m (nowy). Rozważam Polskiego Agromasz sr300 lub Poloneza 550 od Uni  w wersji z podwójnym mijanym talerzem kółkiem dociskowym i elektrycznymi ścieżkami technologicznymi. Czy ktoś ma możliwość porównania tych siewników w praktyce albo opis wad zalet tego którego użytkuje z powyżej wymienionych i czy wg zakup naszych polskich siewników ma sens ? Siewnik będzie wykorzystywany w uprawie bezorkowej w mulcz i sprzęgany do zestawu uprawowo siewnego, obsiewany areał do 40 ha rocznie 
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/siewnik-grano-system-tempessa-3003-nie-amazone-CID757-IDu5zCR.html

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.