Skocz do zawartości
NatanSzatan

Pszenżyto zanikło

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
NatanSzatan    9

Pszenżyto ma zjedzony stożek wzrostu i znikło, porobiły się gołe place. Prosiłbym o pomoc w znalezieniu sprawcy i zwalczeniu go. :)

Karol445    32

Mamy iść na twoje pole i pilnować ci tego pszenżyta?  Jak mamy szukać sprawcy bo jakoś tego sobie nie wyobrażam jak miałoby to szukanie wyglądać?

Wiadomość z agroFakt.pl

NatanSzatan    9

Mamy iść na twoje pole i pilnować ci tego pszenżyta?  Jak mamy szukać sprawcy bo jakoś tego sobie nie wyobrażam jak miałoby to szukanie wyglądać?

Pisząc sprawca miałem na myśli szkodnika, mianowicie pasożyt albo owad... Litości, nie potraficie zrozumieć kontekstu?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez Theprzemo205
      Witam! Koledzy mam siewnik poznaniak so43/ 5. Siewnik posiada docisk i skrzynie przekładniową typu ABC / 123456. Po zrobienu próby kręconej wychodzi np. 230 kg na ha, a w czasie siewu na polu wychodzi nawet  do około 50 kg więcej na hektarze. Co może być tego przyczyną?
    • Przez kubek123
      Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez Piotr2705

Witam

chciałbym zapytać czy wiecie co to za ziele i jakimi środkami zwalczyć?