Skocz do zawartości
PawelN25

Fastulolium jak plonuje?

Polecane posty

PawelN25    0

Witam planuje zasiać na wiosne trawe fastulolium na gruntach ornych. Jak spisuje sie u was ten mieszaniec, jak plonuje czy najlepiej sieć  z motylkowymi i jaka proporcja?? Jaki najlepszy termin siewu i czy nadaje sie do podsiewu TUZ?? Chcialem zasiać 70% fastulolium 30% lucerny lub koniczyny co wy na to? Pozdrawiem :)

sebe1033    64

festfolium -_-  dobrze plonuje bardzo dobrze wkońcu to mieszaniec , możesz dac kończyny a nawet i lucerny . z tymi mieszankami to jest tak że zależy ile dasz nawozu zwłaszcza że trawa szybciej rośnie jak dasz dużo azotu to motylkowych mało lub wcale miałem tak na I pokos ale na II czy III nie dałem wcale nawozów to koniczyna dominowała , możesz podsiewać TUZ spokojnie najlepiej na wiosnę od razu albo potem na koniec lata tylko pytanie jak zamierzasz podsiać :huh:

PawelN25    0

a z hektara jaki plon można zebrać w czystym siewie lub z motylkowymi? Jesli zdecyduje sie na podsiew to bede musiał załatwić kogoś co ma siewnik do traw załatwie siew i podsiew za jednym razem a jeśli na wiosne bede tylko siał to poznaniakiem może z owsem w ilości 100 kg owies 40 fastulolium i powinno być dobrze

Wiadomość z agroFakt.pl

sebe1033    64

festulolium -_- , plon duży :blink: dużo Ci to mówi :D , nie powiem bo nie liczę , ale zawsze po posianiu nowej trawy (prawie bez różnicy jakiej) dużo lepiej plonuje

To wkońcu co Ty chcesz zrobić podsiać istniejącą łąkę czy pastwisko czy orne :huh:

PawelN25    0

Podsiać łąki i zasiać trawe na gruntach ornych bo cześć starych bede zaorywał a cześć podsiewał i zobacze jaki efekt bedzie ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez Rolnik117
      Witam zakupiłem niedawno pole klasy ziemi 2 i 3. Zastanawiam się jaka odmianę trawy wybrać żeby wykorzystać potencjał tej ziemi. Pole z wiosny bd miało w miarę mokro. Piszcie jakie wy macie odmiany. Chodzi mi o jak największy pokos (jak najwięcej i strawnie. Z góry dziękuję 

• Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez damian40000
      Czy jest na AF ktoś kto próbował to siać? Jakimi siewnikami to siejecie? Jak jest potem ze zbiorem?
    • Przez TheMariko12
      Witam
      Mam pytanie dotyczące siewu trawy na koszenie na bele sianokiszonki.
      Z racji, że opłacalność zbóż staje się coraz to bardziej mała, zastanawiam się, nad zmienieniem uprawy ze zbóż na sprzedaż bel sianokiszonki.
      Czy taka koniczyna czerwona z lucerną byłaby w stanie urosnąć, na 5 lub 4 klasie ? Czy wogóle byłoby cokolwiek do skoszenia ? Jak to wygląda ze strony osób, które tym się zajmują ?