Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam duży problem z wołkami, mam 15 ton pszenżyta, kilka dni temu rodzice pod moją chwilową nieobecność zauważyli że zboże zbryla się, jest zielonkawe i GORĄCE. Po nabraniu we wiaderko okazało się że na w zbiżu jest pełno małych czarnych robaczków - wołków. Mam zworkowaną kukurydzę, czy one mogą się na nią przenieść, bo nie wiem czy ją przenosić, a z tym będzie problem...
A i czy macie może jakieś metody walki z nimi, bo już opryskałem pszenżyto i jęczmień na wszelki wypadek, ale zdaje mi się że to może nie wystarczyć...
Z góry dziękuję za pomoc.

Jeśli zły dział proszę o przeniesienie.

Opublikowano

jedyne co to mozesz zagazować to zboże, ale jeżeli jest ono zielone to mysle że nie bedzie sie zbytnio opłacać jedynie co to usunąć to zboże i dezynfekcja, czystość na magazynach, no i kuku mogłaby być troche z dala bo nawet w worku bedzie siedział do przyszłych zbóź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez dobromir377
      Jak napełniacie hale zbożem?
    • Przez JUSTA001
      Ile facelia I ostropest na hektar siać?
    • Przez Paweł1998
      Mam problem z zestawem uprawowo siewny firmy agro masz, robi rowy za kołami siewnika i pole fatalnie wygląda. Pomoże ktoś co może być nie tak, albo podpowie bo sam miał taki problem. Podsylam zdjęcia do wglądu 


    • Przez Wielkopolanin
      Panowie proponuje nowy (szukałem i takiego nie znalazłem), myślę, że ciekawy a na pewno ważny temat. Jak to jest u Was, czy badacie Swoją glebę? Jeśli tak to na co, jak często i ile za to płacicie? Jak myślicie, czy w warunkach Waszych wsi było by zapotrzebowanie na usługę badania gleby, od pobrania próbek, do dostarczenia wyników i zaleceń? Ja muszę się przyznać, że do tej pory nie badałem gleby, dopiero w tym roku po raz pierwszy na studiach zacząłem to robić.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v