D-e-x-t-e-r

Uspokojenie bydła...

Polecane posty

D-e-x-t-e-r    2

Siemka, mam pytanie czy jest jakiś specyfik który spowoli bydło lub coś w tym rodzaju,  muszę przegnać kilka szt. z pastwiska i jest z kilkoma spory problem... Wiadomo że jakoś dam radę ale zajmuje to sporo czasu może ktoś ma sprawdzoną metodę.. mam dwa byki które są dość agresywne...

Wiadomość z agroFakt.pl

mora    14

Ja przy przeganianiu bydła korzystam z pomocy psów- przynajmniej jednego. Nawet średnio odważny i posłuszny pies jest nieocenioną pomocą- zwłaszcza kiedy jest agresywny byk.

extrabyk    2310

Nie wiem jak u Ciebie z weterynarzami...bo niestety ten temat bardzo kuleje w Polsce po upadku "komuny" ale najlepiej jeśli weterynarz zaaplikuje tak zwanego "głupiego jasia". Po takim zastrzyku nawet agresywny byk nie sprawia problemów.

Nic na siłę z bykami bo to masa i siła a stres wywołany łapaniem i ładowaniem na środek transportu podnosi adrenalinę a ta w tym wypadku nakręca jeszcze bardziej agresję.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolnikzwielkopolski12
      witam mam takie pytanie jaka pora roku jest lepsza na kupywanie cieląt słyszałem że gdy temp powietrza jest niższa jak 10 stopni to lepiej się powstrzymać od kupna . co sadzicie o tym ?? kiedy wy kupujecie cielaki ?
    • Przez Pawek21
      Witam mam okazje wydzierzawic laki(.w przyszlosci mysle o wpuszczeniu bykow na razie trzoda 😔😔) na razie bym myslal o sprzedazy siana I moje pytania to ile moge uzyskac beli siana z 2 pokosow z 23ha laki klasy 4 dosc wilgotny teren zwijac bede presa new holland br740 bele 125cm 
      I drugie pytanie jaki koszt szacujecie nawozy pielegnacja lak na 1ha
    • Przez rolnikzwielkopolski12
      Witam mam takie pytanie czy sorgo zasiane np po jęczmieniu ozimym wyda jakiś zadowalajacy plon, czy nada się na kiszonke  i jaką to może mieć wartość dla opasów. Chciał bym wiedzieć co sądzicie o tym i czy sialiście to już ?
    • Przez Ferdek07
      Składaliście wnioski o nadanie longin i hasła do zgłaszania zwierząt jak wam to się podoba i co wpisać w rubryke o miejscu pobytu/utylizacji zwierząt padłych czy coś takiego taka rubryka jest :rolleyes:
    • Przez aappaa
      Witam. Miał juz ktoś kontrole z weterynarii ?? jakie były konsekwencje kary w przypadku nieprawidłowości. Byli u mnie niedawno i wykryli kilka niedociągnieć . powiedzieli żebym uzupalnił i przyjadą za tydzień ale bez kary się nie obejdzie.. czego mogę się spodziewać??

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.