Polecane posty

Miniasz    3

Witam planuje przerobić świniarnie (porodówke) na bydło opasowe chodzi o utrzymanie wolnostanowiskowe na rusztach i tu moje pytanie czy wystarczą wanny o głębokości ok 50-70 cm pod rusztami ponieważ nie mam możliwości aby były głębsze gdyż jest problem z wysokim stanem wód gruntowych, dodam iż z tych wanien cała masa przelewana bedzie do zbiornika na zewnatrz budynku

Wiadomość z agroFakt.pl

Adam8550    14

Em-y też działają na strukturę gnojowicy (gęstość)? 

Tam mniej więcej ile byś miał m3 pojemności tych wanien?

Miniasz    3

powierzchnia dla bydła miała by wymiary 9m x 4,5m i pod tym chciałbym wanny o głebokości 70 cm i chodzi mi generalnie czy to wystatczajace wiadomo ze cześciej bede spuszczał do zbiornika obok obory 

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Tro997
      Jaką hale na 92 sztuk dojnych rybia oś 2x8/2x10 czy auto tandem 2x6/2x8
    • Przez Sport
      Witam
      Ile bydła mięsnego można trzymać w oborze o wymiarach 13 na 6m i jak można ją urządzić
      pozdrawiam sport
    • Przez rekin19k
      Witam.
      Temat pewnie był ale znaleźć nie mogę. Przerabiam obore, po uzykaniu zadowalające szerokości stołu paszowego jak i korytarza gnojowego, na stanowiska dla byków zostanie mi Max 152cm. Wystarczy? 
      Dotychczas miały po około 200cm, no ale trzeba sobie robotę uprościć i stąd taki wymiar. Może ktoś ma u siebie podobne wymiary. 
      Pozdrawiam 
    • Przez johnyblack66
      Witam! Tak się zastanawiałem czy jest możliwe zaprojektowanie i wyposażenie obory na 150 sztuk bydła mlecznego aby celem było 4 roboczogodziny dziennie do obsługi stada. Macie jakieś doświadczenia, spostrzeżenia?
      -zadawanie paszy(np. Jedna czy więcej grup, a czas sporządzania paszy?) robot do podgarniania? Stacje paszowe/dokarmianie na hali jak by jedna grupa
      -dojenie( potężna hala udojową na takie stado tylko jaka? Może karuzela albo bok w bok?) celem aby dój trwał max 2 roboczogodziny dziennie
      -odchów cieląt( stacja odpajania/ butki indiwidualne z taxi/ czy może kilka krów i cielaki w jednym kojcu? 
      -czyszczenie legowisk (ściółki nie biorę pod uwagę. Głębokie legowiska na separacje z gnojowicy/ materace na deltach/ a może nowy odkurzacz Lely 😀
      dodam ze te 4 roboczogodziny mają wystarczyć na całe stado czyli krowy cielęta oraz młodzież. Inseminacja czy inne zabiegi weterynaryjne już zakładam na to dodatkowy czas. 
    • Przez KrystianKuliski
      Ile opasów wejdzie do obory o wymiarach 60 x 20  
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.