Skocz do zawartości
toobek

Zetor 3 czy 4 cylindry?

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie
galeria
zetor

toobek    40

Witam. Koledzy mam taki problem. Mianowicie do tej pory byłem pewien że chcę kupić Zetora 5211 lecz po rozmowie ze znajomym który bardzo namawiał mnie na 4 cylindry już nie jestem taki pewien. Po przejrzeniu internetów doszedłem do wniosku że 6211 są w podobnych cenach co 5211. Ciągnik miałby być głównym traktorem i pracowałby na 9ha w przyszłości na 15ha. Gleba IV i V klasa zakamieniona górzysty teren. Na temat 5211 już dużo wiem ale na temat 6211 mało. Bardzo bym prosił o wasze opinie na temat 6211 jak z awaryjnością i częściami? I waszym zdaniem brać 6211 czy zostać przy 5211? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

peny259    11

Swego czasu też miałem chęć na 6211 ale po namyśle kupiłem Landini 8550 4x4 i jestem zadowolony. Co do 6211 to awaryjności i części jak do 5211. Jednak jak masz górki to nie wiem czy bez napędu to dobry pomysł. Bo orac 2 skibami żeby jakoś to wyglądało to szkoda Twojego czasu i paliwa. Takie moje zdanie.

toobek    40

Teraz oram wszystko C-330 ale większość areau to łaki dlatego 4x4 mi nie potrzebny. Zastanawiam się tylko między tymi dwoma modelami. Czytałem gdzieś że 6211 są zamulone i nie ma do nich jakichś części. Czy to prawda?

Wiadomość z agroFakt.pl

peny259    11

Nie czytałem nigdy czegoś takiego. czy zamulone zależy do czego porównać, może ktoś miał w złym stanie i tak napisał. wolałbym 6211 trochę stabilniejszy jak 5211. w tych samych maszynach 6211 powinien mniej spalić. jednak wszystko zależy w jakim stanie się uda zakupić.

toobek    40

Też mi się tak wydaje ze kupił albo miał w złym stanie i tak potem pisze ze zamulony.

zetorki12    1994

Cztery cylindry to podobno lepsza kultura pracy . Mam 5211 i też nie narzekam . Przy ewentualnym zakupie bierz też pod uwagę serię 72 - to tylko zdaje się 3 konie różnicy . Części dostaniesz do każdego .

Szczerze polecam 6211, pracuje u mojego chrzestnego na ponad 30 ha jako pomocniczy i w orce z UG 3 żadna górka mu nie straszna,z przyczepami i w transporcie radzi sobie bardzo dobrze. Gdy nim pracuje to nie czuje zbytnio różnicy między nim a moim 7011 więc nie jest jakiś przymulony...

Ale 5211 też niczego sobie,ale jeżeli cięższe ziemie i ma być główny traktor to jednak te 4 cylindry są chyba lepszą alternatywą :)

iron    398

spkojnie 5211 da radę z 3skibowym sąsiad miał takiego i pole z górą zaj.i do tego glina. to pod górę jak orał wcisnął blokadę i ja za nim 3p nie mialem szans on jechał a ja grzebalem się. wiadomo 4x4 fajna sprawa ale na 15 ha to nie jest mus szczególnie jeśli nie ma gliny ciężkiej

toobek    40

Jak coś to się odezwę :-) Ale chyba się będę rozglądał za 6211 ale kurcze mało ich jest :-/

Edytowano przez toobek

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kat
      Witam!!! Po nowym roku mamy zamiar zmienić główny ciągnik w gospodarstwie (orka, agregat, talerzówka, transport). I tu moje pierwsze pytanie czy opłaca się kupować ciągnik kilku letni taki jak DF Agrotron 120, czy lepej kupić nowy (zetor, same)???
      Jeśli ktoś z was polecał by inną markę to takrze proszę o opinie

Pozdro dla całego AF ;D
    • Przez Sunf
      Witam, szukam opinii na temat kupna ciagnika 6 cylindrowego nowego glownie do orki siewu( również zasprzegniecie na przednim tuzie maszyn doprawiajacych) i do transportu. Głownie biore pod uwage marki Nh Jd Zetor Case Valtra MF 140 km do 160 km. Licze na wiarygodne opinie oraz podpowiedzi dotyczace tych marek. 60ha
    • Przez pierniczek
      Witam,

Chciałbym kupić ciągnik o mocy 80 KM, max 90KM. Niestety kwota jaką w chwili obecnej dysponuję to 40 - 50 tys. Za te pieniążki można znaleźć ciągnik o tej mocy, ale nie można też wybierać za bardzo.

W związku z tym proszę was o pomoc w podjęciu decyzji jakiej maszyny szukać? Można za taką kwotę kupić MTZę, albo jakiś zagraniczny ciągnik np. MF - choć będzie dużo starszy.

Zakupiony ciągnik będzie pracował głownie przy gnieceniu pryzmy z kukurydzy, transporcie, być może przy sianokiszonce po założeniu ładowacza czołowego.

Pozdrawiam
    • Przez hodowcamlody
      Mam u siebie hodowlę zwierzęcą i zero upraw, dlatego nie zależy mi strasznie na udźwigu itd. Chciałbym żeby pracował w prasie (aktualnie mam mf 3050 i jest ok ale nowy to nowy no i mógłby być mniejszy i lżejszy przy 70km, daje sobie radę w 100% ) może jeszcze w rozrzutniku 3,5t (żadne obciążenie ale c-360 komfort ma słaby to czemu by się męczyć), dodatkowo przy kosiarce nawet gdyby to była czołowa , + jakieś wożenie bel itd, chcę kupić żeby mieć spokój na lata, zawsze używane ale ile można, parę razy to więcej się w garażu przesiedziało niż w ciągniku w pracy. Co do ciągnika to wymagam żeby posiadał 4WD, skrzynię 40km/h, kabinę dało się założyć przedni tuz i wom, kasą nie chcę szastać bo produkcja jest niewielka tak że mogło by zabraknąć $$ ale określonego budżetu nie mam, lepiej dopłacić i mieć lepsze. Jakieś propozycje?
    • Przez klocek1231
      Witam, to mój pierwszy post.
      Chciałbym się doradzcic szczególnie osób które miały do czynienia z ciągnikami w temacie. Otóż Posiadam gospodarstwo 20ha i szukam jakiegos używanego ciągnika. Oglądałem ostatnio Renault Aresa 556RX z 2003r. oraz MC Cormick MC115. Obydwa ciągniki są 4-cylindrowe i zwrotne, czegoś takiego szukam. Nie interesuje mnie praca przy turze. Tylko orka, uprawa i siewy. CIągnik ma pracować przy pługu AGROMASZ PO4 na zabezp. kołkowym o szerokości orki od:35 do 50cm na korpus. Posiadam głównie glebę 4 klasy, w tym 3ha III klasy. DO tej pory wszystko obrabiałem ciągnikiem URSUS 3512 + pług 3 skibowy BOMET. Na tym kawałku trzeciej klasy musiałem czasem orać na 2 skiby (zalezy jakie warunki).
      Który ciągnik byście polecili, biorąc pod uwagę pracę przy tym pługu, spalanie, żywotnosć podzespołów, oraz koszty utrzymania i serwisowania?
      Z góry dziękuję za pomoc