Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Michal2401    0

Witam, mam zamiar zainwestować w niewielką uprawę czosnku. Stanowiskiem pod tą uprawę ma być gleba gliniasta. W tym roku są tam rośliny okopowe, wcześniej był to nieużytek. Wiosną wapnowałem przed i po przekopaniu a do tego nawóz i gnojówki, biohumus na rosnące rośliny. Są one w dobrej kondycji, dość ładne, lecz susza i tak twarda ziemia w pierwszym roku zrobiło swoje. Moje pytanie brzmi, czy jest sens sadzić tam czosnek? Czytałem, że lubi gleby gliniasto-piaszczyste. Mam zamiar dać około 60-70 t. obornika przeliczeniowo na ha. głównie bydlęcego z niewielkimi ilościami mieszanki kurzego-gołębiego i od królików. Około 15 % tej mieszanki. Na przygotowaną i przewróconą ziemię mam zamiar dać użyźniacz glebowy ( biohumus ). Jakie nawozy zastosować na zimę i wiosnę oraz w jakich dawkach? Myślałem o siarczanie potasu po około 150 - 200 kg. ha na zimę?  Wiosną 400 kg. ha azofoski lub Yara mila Complex. Chciałbym również zaraz po zasadzeniu ściółkować to słomą? To dobry pomysł i termin? Kiedy najlepiej to zrobić. Co o tym sądzicie? .  ;)

grzecho    0

Kolego zakładasz nowy wątek a wszystkie odpowiedzi masz w wątku w którym już piszesz - [czosnek] ile z hektara?

Trzeba go przeczytać w całości i wszystko będzie jasne

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Szary12
      Witam mam pytanie czy ktoś z was pryskał dolistnie zboża Środkiem ADOB 2.0 Mn w składzie z Manganem ile razy można stosować takie nawożenie na pszenice na wiosnę ? 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez MafiaLolek
      Ile obornika wyprodukują 3 byki ?!
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.