Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam Panowie zamias Valtry zastanawiam sie nad claasem i z tad moje pytanie ktory ciagnik byscie polecili?

Claas arion 440 czy Deutz Fahr 5120 lub 6120.4?

Wiadomość z agroFakt.pl

mariuszowy    2

Oj dobrego ursusa ciezko zastapic... Obydwie maszynki fajne, ale nie mozna miec wszystkiego. Na Twoim miejscu bralbym clasa ale moze zetor byłby dobrym kompromisem dla jednego i drugiego?

qazi    57

i silnik jest moim zdaniem lepszy jak w deutz, masz 4.5l pojemności i scr duża moc i moment

Tetsuya    7

Dobrze ze ograniczyleś wybór do 2 łatwiej podjąć decyzję. Nie dawno kupiłem ariona 620 cmatic i bardzo jestem z niego zadowolony. W maju miałem na pokazie ariona 460 i bardzo mi się spodobał ciężki duży ciągnik duża wygodna kabina bardzo zwrotny biegi przeskakuje idealnie bez żadnego szampana. W claase możesz dokupić gwarancję na 3 dodatkowe lata co też jest ważne.najlepiej weź na testy nie wiem jak u ciebie ale u mnie diler zostawia ciągniki na parę dni i jest możliwość wypróbowania we wszystkim. Wg mnie spalanie nie powinno mieć decydującego wpływu na decyzje stać cię na nowy ciągnik to i będzie Cię stać na 50zl więcej miesięcznie na paliwo. Ciągnik jest ciężki ale to dla mnie zaleta będzie miał lepszy uciąg. Mój arion 620 waży ok 8200kg i dziś testuje horsch pronto. Arion seria 400 idealnie pasuje do tura ze względu na flex pilot gdzie wszystko masz w jednym joysticku

Lukasz789    2

Ja jestem za Claasem,ma troszkę większy moment od Deutza a do tego nie posiada EGR więc silnik nie jest truty spalinami które wracają do komory spalania.

Do tego Claas ma 4 biegi pod obciążeniem,większy udźwig podnosnika w standarzie (Deutz ma większy za dopłatą) no i Claas ma rozkład masy po 50 % na każdą oś.

qazi    57

tylko jak ma robić we wszystkim to pewnie i ładowacz a do ładowacza rozkład masy 50/50 niezbyt dobrze, przy ładowaczu lepiej miec ciężki "tyłek"

Lukasz789    2

Wystarczy założyć na tył duży obciążnik/przeciwage i po problemie,to nie jest jakiś duży koszt i kłopot.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)

Pozdrawiam

(Z góry THX)
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez mateusz7745
      Witam mam zablokowany 4 bieg w deutzu agrotronie rok ciągnika to 1998 ktoś podpowie jak to odblokować, czy dam radę sam czy trzeba mechanika 
    • Przez mateusz7745
      Witam tak jak w temacie mam problem z ehr w moim deutzu a mianowicie jak się uruchomi ciągnik i przełączę przyciskiem na pozycję opuszczenie lub podnoszenie to podnośnik nie reaguje aż po jakichś 5 min wszystko zaczyna działać tak samo jest jeśli użyje przycisków na błotniku, opuszczają odrazu przyciski na  błotniku ale potem przycisk  w kabinie nie reaguje można się bawić do woli i nic ;/ po  jakimś czasie działa bez opóźnień co może być przyczyną
    • Przez Zmotoryzowany
      Witam.
      Jestem tu nowy i zbytnio nie ogarniam jeszcze tego forum więc prosił bym o wyrozumiałość. Mam zamiar jak w temacie zakupić claasa Europę z sieczkarnią i chciałbym zasięgnąć waszych opinii o tym kombajnie, jak się sprawuje czy jest awaryjny jak z częściami i czy dało by się go ustawić do koszenia bobiku oraz rzepaku.