Skocz do zawartości
kkuba

problem z jazdą bizonem

Polecane posty

kkuba    4

Witam wszystkich.
Jestem tu nowy, szukałem lecz nie znalazłem nic co mogło by mi pomóc. Otóż mam problem z moim bizonkiem. Kosiliśmy dzisiaj pszenicę wszystko było ok, wykosiłem jedną działke bez kłopotów, problem pojawił się gdy tylko wyjechałem na drogę. Górkę którą zawsze pokonywałem na 3 biegu dziś ledwo wyczłapałem się 1. Odrazu mówię że raczej wykluczam pasy jezdne gdyż mam je dopiero 3 sezon(w sezonie wykaszam tylko 30 ha), pasy mieżyłem mają 44mm szer. Co może być przyczyną takiego zachowania kombajnu. Dodam że pasy są odpowiednio napięte. Proszę o pilną pomoc gdyż żniwa w pełni i sory za taki długi wpis :-)

Wiadomość z agroFakt.pl

leonardo111    31

<p>tak jak kolega wyżej pisze sprzegło może ślizgać , pasy jezdne, łożyska wariatora zatarte ,silnik miał siłę? hamulce za mocno dociągnięte-ewentualnie mogła okładzina popękać i cały czas hamuje jakie były objawy kiedy musiałeś tak redukować biegi ?</p>

Michalo479    0

zobacz czy masz czyste filtry paliwowe. Znajomy tez tak mial ze raz bizonek jezdzil normalnie a nieraz mial tak jak Ty ;)

kkuba    4

Silnik normalnie ma siłe, filtry paliwowe czyste. Jadąc pod górę zaczął zwalniać, silnik pracował normalnie. Ja mu z trójki na 2 ale bez efektu, odrazu 1 to jakoś się wyczłapał. Dodam że na polu podczas nawrotów, praktycznie na równym miał kłopot na wstecznym ruszyć. Hamulce bym wykluczył gdyż nie grzeją się i pracują normalnie gdy tylko nacisnę na pedał. A i jeszcze coś, według mnie to wariator wraz z pasami zbyt mocno się nagrzewa.

volvo1150    8

on będzie ciepły a przyspieszacz ci chodzi ładnie bo albo wariator do wymiany albo sprzęgło się ślizga

kkuba    4

Koledzy wszystko się wyjaśniło, tarcza do wymiany i łożysko 6203 te malutkie :-) no i okazało się że zbyt obficie smaruje łożysko oporowe bo od groma smaru tam było :-) dziękuje za pomoc.

kravter    36

wlasnie potem sobie pomyslalem ze mogles dac za duzo smaru i zawalilo tarcze, ale okazalo sie ze tarcza :P

kkuba    4

Teraz już wiem że mało trzeba smarować, jak to mówią człowiek uczy się na błędach :-)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez oFsik
      Witam, jaką i za ile można kupić, nową sieczkarnie do bizona z056?
    • Przez oFsik
      Witam, na ile wyceniacie Bizona 1988r. z nową sieczkarnią(nie używaną, dopiero co założoną :rolleyes:), bez kabiny, pozdro
    • Przez KLIN12345
      witam jaką macie temperature oleju w silniku w bizonie w czasie koszenia??
      u mnie okolo 110 stopni a przy dobrym zbożu i upale lubi sie trzymac na 120 czy to normalne bo zielone pole kończy się na 90 stopniach
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
    • Przez rucin
      Kupiłem superka i juz kilka tygodni go przeglądam i gdy chciałem otworzyć rure wysypu to było cieżko coś skrzypiało i strasznie cieżko szła wcześniej tak nie było gdy otwierałem podczas oglądania u poprzedniego właściciela co może być przyczyną.A może da sie jakos łatwo zrobić żeby była otwierana hydraulicznie??