News
szop01

Malina problem z identyfikacją choroby

Polecane posty

szop01    0

Witam wszystkich, mam plantacje malin odmiany Polka i Polana i pojawił sie pewien problem a mianowice krzaki zaczynają usychać od dołu i od góry. Prosze o pomoc w identyfikacji co to moze być i czym jest spowodowane. Czy to zaraza która coraz częsciej zabiera sie za nasze plantacje czy jakaś choroba?? No i oczywiście czy jest jakis sposób by to wyeliminowac najlepiej ze skutkiem stałym lub chociaż czasowym.

Poniżej przesyłam zdjecia podglądowe co dzieje się z maliną.

post-125664-0-60367600-1436996588_thumb.jpg

post-125664-0-93335800-1436996636_thumb.jpg

post-125664-0-33168400-1436996666_thumb.jpg

newagro    7

Najbardziej przypomina to zamieranie pędów malin a poniżej kilka środków, które powinny sobie z tym radzić:

Dymas Favena 300 SC Mythos 300 SC Polyversum WP Rovral Aquaflo 500 SC Sadoplon 75 WP Signum 33 WG Switch 62,5 WG Teldor 500 SC

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

szop01    0

Malina już opryskana środkiem Sadoplon 75 WP teraz tylko czekać na efekty. Temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Kobra66
      Koledzy, mam Jeszcze jedno pytanie odnośnie sprzęgła a mianowicie kiedyś pewnie było zakładane całe nowe sprzęgło i pytanie jest takie czy nowe sprzęgło mogło być zabezpieczone trzema śrubami szustkami bo u mnie są one pourywane i nie wiem czy powinne być wkręcone czy wykręcone. Jeżeli ktoś coś wie na temat tych śrubek to bardzo proszę o informację gdyż sprawa jest pilna, pozdrawiam
    • Przez Vicon95
      Witam mam problem z rozrzutnikiem fortschritt t 088 aczkolwiek wyginają się naciągi łańcucha do tego stopnia ze wykręcają się i niestety koniec pracy...  ( rozrzutnik nie jest przeładowywany )  moze ktoś miał podobny przypadek i wie jak temu zaradzić bądź jakoś to przerobić....  

• Przez MacRolMF
      Witam, tata dołożył do ciągnika (kubota l5450) 3 dodatkowe sekcje hydrauliczne, po podłączeniu wszystkiego i wlaniu oleju nic nie działa, podnośnik który wcześniej działał dobrze, podnosi tylko wtedy gdy kręci się kierownicą.
      Proszę o pomoc, będę bardzo wdzięczny!

• Przez patrykb2736
      Mam taki problem że zablokowalo mi joistick nie mogłem ruszyć jednej sekcji nie zauwazylem I zagotowalo mi olej bo cały, a wcześniej linką olej mi się dostał do joisticka.Co może być przyczyną? Rozdzielacz wysiadl?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.