Skocz do zawartości
Zaremski24

Wiata na byki - jaki typ wybrać

Polecane posty

Zaremski24    12

Witam! 
Mam takie nietypowe pytanie. Jaki wybrać typ wiaty do 40 tyś żeby się zmieściło tak z 15 sztuk bydła. Jaką rasę wybrać żeby im zimno nie było. Oczywiście chodzi mi o wiatę taką, żeby mogły cały rok stać tam byki.
Chodzi mi o takie coś że na czas wywalania obornika będą wyganiane na dwór. Myślałem nad taką że na dole jest beton tak z 1,5 metra a potem jest blacha. Może ktoś poleci mi coś lepszego? Cena do 40 tyś ale jak się da to jak najniższa najlepiej :) 
Wstawiajcie zdjęcia od razu :) Z góry dzięki.

P.S albo tak jak na zdjęciu tylko, że bez tego "strychu" i wtedy by było przedzielona na pół ta wiata i na czas wywalania obornika bym po prostu przeganiał na drugą stronę. 

post-137692-0-35505400-1435918424_thumb.png

Edytowano przez Zaremski24

Za 40 tyś. to proponuję Ci nie stawiać wiaty (tanim kosztem długo nie wytrzyma i tak) tylko taki ala hangar, są na allegro i w tej cenie masz gotowe miejsce na bydło ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez PatryczekKkol
      witam chce sie zajac hodowla cielat mieszanych miesne i hf kupujac od gospodarzy cielaki tygodniowe i trzymac je do wagi ok.150kg co myslicie o tym?
    • Przez MaciejEs
      Witam, znacie jakieś firmy budowlane w Wielkopolsce, które stawiają oborę, bukaciarnie od a-z ?
      Druga sprawa, polecicie kogoś kto robi projekty?
      Trzecia sprawa, macie kogoś kto robi operat środowiskowy?
    • Przez Agrar
      Witam was Agrofowicze 

Mam do was pytanie odnośnie w jakich miejscach najlepiej jest zrobić wykucia na wodę w dojarce ? ponieważ chce przenieść na początek dojarkę do innego pomieszczenia które aktualnie jest warsztatem a następnie po remoncie samej obory/przebudowy stanowisk w wzdłuż chce zamontować dojarkę rurociągową firmy euromilk na 4 aparaty dlatego potrzebne są mi informacje w jakich miejscach wyciągnąć wodę by po roku niepotrzebnie tłuc świeżo położonych płytek. 
      W załączniku zamieściłem zdjęcie ściany na której ma być zamontowana cała aparatura, dodam że z lewej strony obok okna będą wykute drzwi do obory a szerokość ściany jest 4,35 metra.

​Z GÓRY DZIĘKUJE ZA WSZYSTKIE ODPOWIEDZI!!!
      Pozdrawiam 

• Przez Agrar
      Witam was Agrofowicze

Zamierzam rozpocząć remont obory uwięziowej jednakże termin jego rozpoczęcia oddala się. Jest to spowodowane tym, że nie mam gdzie doić 30 sztuk bydła. Mam kilka koncepcji jak z tym problemem sobie poradzić, ale chciałbym najpierw dowiedzieć się czy macie jakieś wypróbowane już sposoby i najważniejsze czy ktoś z czytających ten temat z województwa pomorskiego dysponuje dojarnią łąkową którą z chęcią by udostępnił na okres 3/4 tygodni?