Skocz do zawartości
Tukano320

siew rzepaku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Siew
Tukano320    6

Witam kupiłem siewnik Unia Famarol 2009rok 3m. i tu mam pytanie jak ustawiacie takie siewniki do rzepaku? jak siac co druga leje czy normalnie na jaka glebokość i te nagarniacze z tylu robia brzydko i nie wiem czy je podnosic? prosze o porade

Marciness    15

Mamy taki siewnik (starszy, zielony) i siejemy co drugi lejek. (łatwiej ustawić i rzepak ma więcej miejsca na rozkrzewienie) Sieje się płytko, ok 2cm. Nagarniacze robią ładnie, można je obciążyć, albo podwiesić na łańcuchach, ale żeby zagarniały ziemię.

Wiadomość z agroFakt.pl

Rolnik612    0

A ja mam pytanie czy takim siewnikiem da rade wsiać rzepak?                                                                                           540x405_siewnik-zbozowy-zbijak-lent-3152                                                                               

staszek131415    2020

Nie da rady moim zdaniem do zasiania lepiej wynająć sprzęt jak nie masz dobrze zasiać to lepiej sobie dać spokój z rzepakiem

Tukano320    6

ja mam kolego co sieje takim tylko co trzecia leje ale powiem wam zr zasial 5.8kg na ha i za***iscie wyglada

Maciek1337    2

Jesli nie siales jeszcze,to pamietaj ze rzepak "lubi" dobrze doprawiona ziemie,a siew musi byc plytki (okolo 3cm). Ochrone znajdziesz sobie ,pamietaj tylko o nawozeniu (ja podaje dolistnie) borem. Jesli nie masz doswiadczenia,radze skorzystac z uslug doradcy (takiego co handluje srodkami),bo w rzepaku kazdy blad znaczaco zmniejsza zysk..

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się