Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam wszystkich mam pytanie czy występują też cielaki karłowate które mimo swojego wieku nic nie rosną praktycznie. W galerii swojej mam jałóweczkę  20maja będzie miała 5msc a ma zaledwie może z 110 kg. Mógłby ktoś się wypowiedzieć na ten temat ? 

damian40000    85

pewnie że się zdażają karłowatę. Jesienią sprzedałem jałowke 570kg 29 miesięcy nie była chuda tylko mała. Teraz mam byka od swojej krowy ma 350-400kg 17 miesięcy budowę na ładna ale wzrost i długość okropna.

donweter1989    222

To nie tak źle jeszcze, sąsiad jakiś czas temu sprzedał sztukę co miała 30 miesięcy, a ważyła 300 kg. Cuda jej podawał, a jak stała w miejscu tak stała.

Wiadomość z agroFakt.pl

Mam 2 miesiaczą jałoszkę po simentalu i już prawię ją dogoniła wzrostem. Dałem się naciąć chyba na nią, nie wiem czy cokolwiek z niej będzię ;/

Bercik92    29

ja tez mam z 5 takich sztuk które słabo rosną..podejrzewam ze to powstało w wyniku lichego odchowu...

tylko wiesz no każda u mnie jest tak samo żywiona, no ale może coś w tym jest :) teraz trochę zauważyłem że urosła ale to i tak nie jest to.... ;/ 

Cielęta, które w pierwszych tygodniach życia przechodziły choroby płucne z reguły w późniejszych fazach wzrostu mają słabsze przyrosty. W tym szukaj przyczyny. 

Inna kwestią jest żywienie grupowe. Jeśli ta jałówka przebywa w kojcu z innymi cielakami to z racji na swoje gabaryty jest na straconej pozycji i zapewne jest odganiana od paszy przez wieksze osobniki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mich89
      Chciałbym się zapytać czy zna ktoś może szczepionkę przeciwko neosporozie? Niestety wet też nie wie jedynie o autonomicznej a wyszło mi to dziadostwo na oborze. Ktoś pomoże?
    • Przez wilczur
      Witam, moja mama chowała krowę ponad 20 lat no i przyszła pora że zwierzę zakończyło żywot że starości.
      Co teraz zrobić? Czy należy gdzieś zgłosić ten fakt żeby odebrano zwłoki?
      Jak wygląda cała procedura i dokumenty które trzeba pokazać/przekazać/wypełnić?
      To pierwsza taka sytuacja i nie wiemy jak to trzeba załatwić krok po kroku 
    • Przez Pit95
      Witam, potrzebuję pomocy. Opisze wszystko po kolei, a więc. Pewnego dnia po przyjściu do obory zobaczyłem,że byczek jest mocno wzdęty, więc postanowiliśmy przebić go aby spużcic niego gazy . Gazy zeszły i wszystko wydawało się ok ale przy wieczornym obrządku byk nie chciał jeść tylko tak sporadysznie, tyle co nic<ponad 3 tyg> Wodę pije po trochu lecz zimna, ciepłej ani letniej nie ruszy. Gdy zaszłem na drugi dzień znowu był wzdęty więc weterynarz kazał znowu go przebić i podał leki od wzdęcia ale to nic nie dało. byczek tylko nimi się załatwiał. Dostał leki od biegunki . Biegunka ustała. Lecz weterynarz stwierdził <że żwacz nie pracuje więc zaczeliśmy podawać leki na poruszenie żwacza. Ale to nic nie dawało . Zaczeliśmy dawać jemu Olej lniany i po 2 podaniu żwacz ruszył . Byczek zaczął przeżuwać . i powoli jeść . Myśleliśmy że już wszystko było w porządku. Lecz za 2 dni znowu to samo. Byczka wzęło i znowu nie chciał jeść . Po skonsultowaniu się z innym weterynarzem Podałem mu olej parafinowy 3 razy i tak jak by ruszyło . Byszek zaczał przeżuwać i trochę jesc . Ale na 2 dzień znowu wzdęty i nie jje. Nie wiem co z nim robić. zostały zastosowane wszystkie leki w tym kierunki\u i metody domowe drożdze oleje itp. Gdy wbijam mu igłę w lewy bok to igła sie porusza . Proszę o pomoc , może ktoś miał taką sytuację więcz czekam na odpowiedź. Pozdrawiam !
    • Przez martin0000
      Witam jakie podajecie leki na zapalenie płuc dla cielaków? Podobno najlepszy jest Draxxin ale jest mega drogi jest jakaś  alternatywa w rozsądnej cenie?
    • Przez dzarjan8111
      Przy oddychaniu jałówka ok. 350kg charczy przy każdym wdechu, trwa to od prawie tygodnia. Jałówka normalnie pobiera pasze, nie ma gorączki, nie ma kataru, czasem kaszlnie zeby sobie odksztusić ale nic z tego, zachowuje się normalnie . Był wet , stwierdził ze płuca czyste i dał antybiotyk na 3 dni ale nic to nie dało, jałówka dalej stoi i charczy. Nie wiem jak mogę jej pomóc.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.