Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam wszystkich mam pytanie czy występują też cielaki karłowate które mimo swojego wieku nic nie rosną praktycznie. W galerii swojej mam jałóweczkę  20maja będzie miała 5msc a ma zaledwie może z 110 kg. Mógłby ktoś się wypowiedzieć na ten temat ? 

damian40000    85

pewnie że się zdażają karłowatę. Jesienią sprzedałem jałowke 570kg 29 miesięcy nie była chuda tylko mała. Teraz mam byka od swojej krowy ma 350-400kg 17 miesięcy budowę na ładna ale wzrost i długość okropna.

donweter1989    189

To nie tak źle jeszcze, sąsiad jakiś czas temu sprzedał sztukę co miała 30 miesięcy, a ważyła 300 kg. Cuda jej podawał, a jak stała w miejscu tak stała.

Wiadomość z agroFakt.pl

Mam 2 miesiaczą jałoszkę po simentalu i już prawię ją dogoniła wzrostem. Dałem się naciąć chyba na nią, nie wiem czy cokolwiek z niej będzię ;/

Bercik92    27

ja tez mam z 5 takich sztuk które słabo rosną..podejrzewam ze to powstało w wyniku lichego odchowu...

tylko wiesz no każda u mnie jest tak samo żywiona, no ale może coś w tym jest :) teraz trochę zauważyłem że urosła ale to i tak nie jest to.... ;/ 

Cielęta, które w pierwszych tygodniach życia przechodziły choroby płucne z reguły w późniejszych fazach wzrostu mają słabsze przyrosty. W tym szukaj przyczyny. 

Inna kwestią jest żywienie grupowe. Jeśli ta jałówka przebywa w kojcu z innymi cielakami to z racji na swoje gabaryty jest na straconej pozycji i zapewne jest odganiana od paszy przez wieksze osobniki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Maluch
      Witam
      Jakie znacie preparaty w płynie (nazwy) do odrobaczania bydła. Chciałbym teraz na jesieni odrobaczyć bydło zanim wejdzie na zimę do obory
      Odrobaczanie poprzez zastrzyk. Wasze uwagi i spostrzeżenia dotyczące odrobaczania mile widziane.
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez adamek1942
      Witam panowie ;]
      jałówka wstawała do jedzonka i przy wstawaniu pękła jej raciczka w tylnej nodze   weterynarz tak stwierdził, jest szansa ze się to zaleje ?? jałóweczka była zacielana już 2 miesiące
    • Przez krowiarz87
      cielak jest chory .Wczoraj byl u niego weterynarz i dowal leki i sam nie wie co mu jest .wypróżnia jest normalnie nie ma biegunki ale  wczoraj  zrobil kupe  z krwia co to moze być . pije ale niechce sie podniesc . Weterynarz mowil aby posmarować denaturatem .  Pomoże mu to . Dać mu mleka z  zbożówką
    • Przez krystiam114
      Witam, mam problem z jednym bykiem mianowicie chodzi o to ze w przednie nogi ma ugiete na boki i ledwo wstaje. Stoi zgarbiony rowniez ze zgientymi. Mysle ze to moga byc stawy, prosze o pomoc bo nie wiem czy jak urosnie to bedzie mogl normalnie wstac. Dodam ze to LM 50% czerwony 430 kg

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.