Skocz do zawartości
rolniczka1990

POMOCY, jaki wybrać tur?

Polecane posty

Mam problem z wyborem ładowacza czołowego. Zastanawiam się nad polskimi turami i chciałabym wiedzieć czy ktoś może polecić bądź odradzić daną firmę. Ładowacz czołowy jest mi potrzebny do nakładania obornika i załadunku bel. Ciągnik do którego ma być podpięty tur to Zetor 5340. Waham się między ładowaczem firmy inter-tech, a hydramet. Jakiej marki tur spisze się najlepiej? Jaki wybrać osprzęt do niego? Wszystkie komentarze mile widziane.

Wiadomość z agroFakt.pl

5714mf255    31

ja w Ursusie 5714 mam TUR 4 z Ursusa niby 1200 kg ale bez większego problemu podnosi 1,5t ja jestem zadowolony tylko że jest drorzszy od metal fach czy sipmy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez versus
      jak mozna wzmocnic podnosnik w 60-ce????
    • Przez perlik89
      Witam. Szukam uniwersalnego ciagnika 70-80 konnego z turem do sumy max 30tys zł. Ciagnik nie bedzie robił w polu znaczy bedzie ale sie nawet rozgrzac nie zdazy:) (mam4ha) ma pracowac przy lawecie ze słoma załadunek+dojazd ok15km, przy scielarce dla drobiu, wypychaniu obornika z kurnika oraz przy lekkich pracach gospodarczych. Duzym problemem w wyborze jest wysokosc, wjazd na hale mam 260cm co niestety zaweza krag poszukiwan. Szukam od ponad 2tyg i szczerze powiedziawszy prócz jeden renówki i jednego mf-a nie bardzo pasowało. Nastepna sprawa jest to, ze nie mam rozeznania w ciagnikach takze prosiłbym i jakas pomoc, pzdr Paweł
    • Przez mercurial2000
      Tak jak w temacie, przy nowym masseyu 5611 pracuje nowy ladowacz hydramet Xtreme 2. Problem jest z szybkością podnoszenia, opuszczania, wysypu, itd. Nawet w moim starym ciągniku ladowacz szybciej pracował, mimo że to pronar. W MF wszystko podnosi, ciężar nie jest problemem, ale wydawało mi się, że przy dwóch pompach, z których jedna odpowiada praktycznie tylko za ladowacz, wszystko powinno śmigać(oczywiście przy jak najmniejszych obrotach silnika), a tu nędza. Czy już tak będzie, czy może da się to jakoś przestawić, poprawić? Pozdrawiam i z góry dziękuję za porady
    • Przez zbigniew1968
      Witam,
      mam taki problem. Na moim 952 miałem zamontowany podnośnik Stoll na joystiku podłączony bezpośrednio pod pompę hydrauliczną. obecnie zdemontowałem go. Problem polega na tym, że nie wiem co zrobić z otworami gdzie podłączony był podnośnik? Zaślepić czy powinno się coś tam podłączyć, połączyć itd... Nadmienię że dwa węże były podłączone do pompy a trzeci do zbiornika oleju.
      Czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć coś w temacie, za co góry dziękuję.
    • Przez filip12376
      Witam!
      Chciałbym zaprojektować i stworzyć osprzęt widłowy do balotów słomy. Osprzęt ma być montowany do ładowarki teleskopowej Weidemann T5625 CX80. Wstępnie udało mi się naszkicować coś takiego jak w załączniku. Widły mają służyć do zwożenie pięciu balotów z pola na raz. 
      Moja propozycja posiada sekcje rozsuwaną oraz możliwość podnoszenia. Po załadunku dwóch balotów na sekcje podnoszoną podjeżdżałbym do trzech kolejnych podniósł do góry dwa poprzednie i załadował trzy kolejne. Tak załadowane 5 zawiózł na początek pola. 

Chciałbym poznać Wasze opinie lub propozycje usprawnienia.