folbekxx

klatki dla królików

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Klatki
folbekxx    0

mam zamiar budować klatke dla królików,dotychczas chodowałem mieszance teraz zakupuje 2 samice i samca rasy kalifornijski i później parke BOS. klatka ma być piętrowa i teraz mam takie pytanie jakie wymiary klatek i ile ma być komór mają tam też być młode

stg    21

Ja hoduję tylko OB. Klatki mam takie jak na tych zdj i kilka innych http://olx.pl/oferta/klatka-budowa-klatek-na-zamowienie-CID619-ID8PgFb.html Wymiary to 130x65cm 120x60cm 100x50cm duża klatka ma 4 boksy każdy 110x100cm i jeszcze kilka innych klatek których wymiarów nie pamiętam.

Klatkę to sam sobie dostosuj. Bo napisałeś tylko ogólnie, nie mam pojęcia ile chcesz mieć docelowo królików, nie wiem też ile razy w roku chcesz dopuszczać samice, czy młode chcesz sprzedawać czy hodować przez kilka miesięcy.

folbekxx    0

ja myślałem że dla kc zrobię klatki 80 szerokie 60 dlugie 50 wysokie i czy to też wystarczy dla samicy z młodymi.króliki bym dopuszczał 4-5 razy do roku czy to dużo myślę że klatka na 12 oczek wystarczy króliki będą kilka msc u mnie. A dla bosów chyba będę musiał zrobić obok większe klatki czy podzielić tą klatke na bosy i kc

Wiadomość z agroFakt.pl

stg    21

Takie boksy to chyba na miniaturki, albo na mieszańce, bo na pewno nie na OB. U mnie jak koci się w najmniejszej klatce(o wym 100x50cm) to i tak samica ma mało miejsca, nie wspominając jaki tam jest zamęt jak młode wychodzą z gniazda(w mniejszej klatce jest większe ryzyko przygniecenia młodych przez samicę) . Moja najnowsza klatka ma wym 130x65cm i dla samicy z młodymi jest już wystarczająca. Według mnie samica musi mieć klatkę o powierzchni minimum 0,7m, a wymiar powierzchni według twojego planu to zaledwie 0,5m.

folbekxx    0

te wymiary podałem dla królików kalifornijskich bo minimalne to 60x60 a dla OB chciałem zrobic 100x80 albo 120x80 tu jest link klatki którą chciałem przerobic  dhttps://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0CAcQjRw&url=http%3A%2F%2Fsprzedajemy.pl%2Fduza-klatka-dla-krolikow-12-stanowisk%2C1063186&ei=LFwQVYWjKbCV7AbLnIGYCw&bvm=bv.88528373,d.ZGU&psig=AFQjCNERNuOWZHbRcHTRoUropTa1rXwUxg&ust=1427220635607586o ten słupek po lewej chciałem przerobic na OB a reszte na KC

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez luqasz17
      Witam potrzebuję porady mam 3,5 letnia klacz zimnokrwistą nie może się za źrebić tj. była puszczana już 4 krotnie raz bez zastrzyków na wywołanie rui i 3 z zastrzykami nie za źrebiła się z mieniałem ogiera tez nic nie pomogło. Lekarz który ją badał 9Robił prześwietlenie) powiedział aby czekać do wiosny ponieważ ma jeszcze małe narządy i trzeba poczekać. Sam niue wiem co robić i o tym wszystkim myśleć. Inne klacze zawsze po zastrzykach się za źrebiały. dodam że u niej nie widać rui tak jakby miala tzw ciche ruie u innych klaczy jakie miałem zawsze pokazywały kiedy miały ruie.
    • Przez seba2017
      Witam. Kupiłem nowy śrutownik bijakowy 7,5 kw i mam z nim problem. Gdy otworzę dziurę na 18mm szerokości to moje niezbyt czyste zboże zatyka się i muszę poruszać blachą lub popychać kijem zboże żeby odetkać i żeby dalej leciało, a gdy otworzę dziurę o jeden ząbek więcej i dziura ma 23mm to zaraz silnik ma za ciężko, chodzi głośniej i gdy nie zmniejszę dziury to zaraz wyłącznik termiczny wyłącza silnik. I mam w związku z tym pytanie: czy to jest normalne z śrutownikach bijakowych 7,5 kw że tylko takim wąskim otworem można puszczać zboże do mielenia ? Może ma ktoś z Was śrutownik bijakowy 7,5 kw firmy Agropart albo innej firmy to powiedzcie na jaką szerokość otwieracie szyber ? Może mój silnik ma jakąś wadę, albo gdzieś jakiś kabel nie jest dokręcony, bo jeżeli wszystko jest sprawne i takim wąskim szybrem trzeba mleć to wtedy ten śrutownik zwrócę bo silnik 7,5 kw jest za mały do normalnego bezproblemowego mielenia. Czekam na Wasze opinie i z góry dziękuję.
    • Przez Ziks
      Witam, czy ktoś wie gdzie bym mógł sprzedać króliki w kujawsko-pomorskim.
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.