Skocz do zawartości
folbekxx

klatki dla królików

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
folbekxx    0

mam zamiar budować klatke dla królików,dotychczas chodowałem mieszance teraz zakupuje 2 samice i samca rasy kalifornijski i później parke BOS. klatka ma być piętrowa i teraz mam takie pytanie jakie wymiary klatek i ile ma być komór mają tam też być młode

stg    21

Ja hoduję tylko OB. Klatki mam takie jak na tych zdj i kilka innych http://olx.pl/oferta/klatka-budowa-klatek-na-zamowienie-CID619-ID8PgFb.html Wymiary to 130x65cm 120x60cm 100x50cm duża klatka ma 4 boksy każdy 110x100cm i jeszcze kilka innych klatek których wymiarów nie pamiętam.

Klatkę to sam sobie dostosuj. Bo napisałeś tylko ogólnie, nie mam pojęcia ile chcesz mieć docelowo królików, nie wiem też ile razy w roku chcesz dopuszczać samice, czy młode chcesz sprzedawać czy hodować przez kilka miesięcy.

folbekxx    0

ja myślałem że dla kc zrobię klatki 80 szerokie 60 dlugie 50 wysokie i czy to też wystarczy dla samicy z młodymi.króliki bym dopuszczał 4-5 razy do roku czy to dużo myślę że klatka na 12 oczek wystarczy króliki będą kilka msc u mnie. A dla bosów chyba będę musiał zrobić obok większe klatki czy podzielić tą klatke na bosy i kc

Wiadomość z agroFakt.pl

stg    21

Takie boksy to chyba na miniaturki, albo na mieszańce, bo na pewno nie na OB. U mnie jak koci się w najmniejszej klatce(o wym 100x50cm) to i tak samica ma mało miejsca, nie wspominając jaki tam jest zamęt jak młode wychodzą z gniazda(w mniejszej klatce jest większe ryzyko przygniecenia młodych przez samicę) . Moja najnowsza klatka ma wym 130x65cm i dla samicy z młodymi jest już wystarczająca. Według mnie samica musi mieć klatkę o powierzchni minimum 0,7m, a wymiar powierzchni według twojego planu to zaledwie 0,5m.

folbekxx    0

te wymiary podałem dla królików kalifornijskich bo minimalne to 60x60 a dla OB chciałem zrobic 100x80 albo 120x80 tu jest link klatki którą chciałem przerobic  dhttps://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0CAcQjRw&url=http%3A%2F%2Fsprzedajemy.pl%2Fduza-klatka-dla-krolikow-12-stanowisk%2C1063186&ei=LFwQVYWjKbCV7AbLnIGYCw&bvm=bv.88528373,d.ZGU&psig=AFQjCNERNuOWZHbRcHTRoUropTa1rXwUxg&ust=1427220635607586o ten słupek po lewej chciałem przerobic na OB a reszte na KC

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez misions
      Siemka
      Jakie kozy najlepsze na mleko?
      Z tego co słyszałem to saaneńskie i białe uszlachetnione ale doradźcie.
      Ale jak się nie wyrolować i kupić dobrą koze żeby miała dużo mleka około 3-4 litra a nie 0,5 litra ?
      Po czym poznać że może mieć dużo mleka?
      Po wymionach?
      Jeżeli je kupować to na targu? Czy wynaleźć gdzieś na olx czy innych stronach z pobliskich miejscowościach i zakupić?
      Z góry dzięki za odpowiedzi!!!

• Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??

Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez Jakubpodkarpacie
      Witam mam problem z królikami które strasznie wolno przybierają na wadze,dostają siano,świerzą trawe,owies,kukurydza obierki ziemniaków i całe ziemniaki i cały czas dostęp do wody.Co może im brakować?
    • Przez MateuszStaczyk
      Witam. Prowadzę gospodarstwo 12 hektarowe. Chciałbym się zorientować nad możliwością dorobienia z gospodarstwa ( sprzedaje zboże i rzepak). Mam dostęp do łąk, które mogę kosić. Zastanawiam się nad;
      - bydłem: opasać byczki do wagi ciężkiej, opasać jałówki lub opasać cielaki do 300kg
      -świnie: niby ASF ale może warto spróbować zainwestować w maty itp.  ( mieszkam na Dolnym Śląsku także daleko od ognisk)
      -owce; wejść w pakiet rolno-środowiskowy i hodować rasę mateczną
      -króliki- mała ferma i np; sprzedawać tuszki do restauracji 
      Dysponuje budynkiem, który był kiedyś chlewnią a obecnie stoi pusta. Co radzicie? Nie piszcie że idź do pracy bo już chodzę, a przydały by się pieniądze ( nie potrzebuje sum z czteroma zerami ) np na jakieś maszyny czy coś do domu.
    • Przez MariuszGrski
      Witam jestem zainteresowany hodowlą królików na większą skale tylko nie wiem gdzie bym mógł je sprzedać najlepiej żeby skup znajdował sie w woj.łódzkim, wielkopolskim albo kujawsko pomorskim.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.