Skocz do zawartości
folbekxx

klatki dla królików

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
klatki
folbekxx    0

mam zamiar budować klatke dla królików,dotychczas chodowałem mieszance teraz zakupuje 2 samice i samca rasy kalifornijski i później parke BOS. klatka ma być piętrowa i teraz mam takie pytanie jakie wymiary klatek i ile ma być komór mają tam też być młode

stg    21

Ja hoduję tylko OB. Klatki mam takie jak na tych zdj i kilka innych http://olx.pl/oferta/klatka-budowa-klatek-na-zamowienie-CID619-ID8PgFb.html Wymiary to 130x65cm 120x60cm 100x50cm duża klatka ma 4 boksy każdy 110x100cm i jeszcze kilka innych klatek których wymiarów nie pamiętam.

Klatkę to sam sobie dostosuj. Bo napisałeś tylko ogólnie, nie mam pojęcia ile chcesz mieć docelowo królików, nie wiem też ile razy w roku chcesz dopuszczać samice, czy młode chcesz sprzedawać czy hodować przez kilka miesięcy.

folbekxx    0

ja myślałem że dla kc zrobię klatki 80 szerokie 60 dlugie 50 wysokie i czy to też wystarczy dla samicy z młodymi.króliki bym dopuszczał 4-5 razy do roku czy to dużo myślę że klatka na 12 oczek wystarczy króliki będą kilka msc u mnie. A dla bosów chyba będę musiał zrobić obok większe klatki czy podzielić tą klatke na bosy i kc

Wiadomość z agroFakt.pl

stg    21

Takie boksy to chyba na miniaturki, albo na mieszańce, bo na pewno nie na OB. U mnie jak koci się w najmniejszej klatce(o wym 100x50cm) to i tak samica ma mało miejsca, nie wspominając jaki tam jest zamęt jak młode wychodzą z gniazda(w mniejszej klatce jest większe ryzyko przygniecenia młodych przez samicę) . Moja najnowsza klatka ma wym 130x65cm i dla samicy z młodymi jest już wystarczająca. Według mnie samica musi mieć klatkę o powierzchni minimum 0,7m, a wymiar powierzchni według twojego planu to zaledwie 0,5m.

folbekxx    0

te wymiary podałem dla królików kalifornijskich bo minimalne to 60x60 a dla OB chciałem zrobic 100x80 albo 120x80 tu jest link klatki którą chciałem przerobic  dhttps://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0CAcQjRw&url=http%3A%2F%2Fsprzedajemy.pl%2Fduza-klatka-dla-krolikow-12-stanowisk%2C1063186&ei=LFwQVYWjKbCV7AbLnIGYCw&bvm=bv.88528373,d.ZGU&psig=AFQjCNERNuOWZHbRcHTRoUropTa1rXwUxg&ust=1427220635607586o ten słupek po lewej chciałem przerobic na OB a reszte na KC

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawlo621
      Witam, szukam osób które posiadają  pewną wiedzę na temat sprzedaży królików bądź tuszy do masarni. Szczególnie jestem ciekawy wymogów i opłacalności związanych z owym interesem. Zaznaczam że nie chce prowadzić sprzedaży na dużą skalę. Na razie pytam z czystej ciekawości. 
      Zapraszam do dyskusji.
      Pozdrawiam. 
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
    • Przez Ferdek07
      czy ma ktoś takie urządzenie czy jest dokładne i czy można zwykłym krawieckim centymetrem zmierzyć i obliczyć masę bydlęcia
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez Rozwojowiec
      Witam, chciałbym poruszyć temat hodowli która nie wymaga dużo czasu i jest opłacalna. Myślę nad kurkami na wolnym wybiegu oczywiście pod produkcję jaj.. chciałbym mieć od 200-400 kur mam działkę, budynek to nie problem. Chciałbym się dowiedzieć czy to dobry pomysł i jakie są nakłady jakie zyski. Mam jeszcze jeden pomysł taki jak świniodziki.. czytałem że są z tego dobre pieniądze tylko ile zwierząt trzeba było by hodować żeby zarobić a nie dokładać i dokładać jak to w rolnictwie bywa. Wiem że hodowla ich jest nielegalna, ale rozmawiałem z wujkiem leśniczym i mówi że nikomu to nie przeszkadza i nikt tego u nas nie sprawdza. Mógłbym odrodzić Las i trzymać swiniodziki właśnie tam.. skoro mieszkały by w swoim naturalnym środowisku to czy dużo paszy było by im tam potrzeba ? A może kury i świniodziki na jednym wybiegu widziałem takie rozwiązanie. Jeśli macie lepsze pomysły na hodowlę innych zwierząt (bardziej opłacalnych) to proszę o propozycje. Zapraszam do dyskusji. Łódzkie.