Skocz do zawartości
Alk123

Przezyto -nawozy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Alk123    0

witam  chcilem sie doradzic was bo chcialem  siac nawoz na przezyto  saletrzak a pozniej mocznik ale chcialbym sie was doradzic czy dobrze by bylo pomieszac saletrzak i mocznik i wsiac razem zeby 2 razy niesiac ????? czytalem inne topiki ale niemoge znajsc tej kwesti na 1h 150kg saletrzaku i 50kg mocznika

Edytowano przez Alk123

piotrekstok    19

ale saletrzak masz grubszy od mocznika więc niezabardzo ci się równo posieje, mocznik możesz dolistnie zastosować ja tak robie w fazie liścia flagowego 30 kg mocznika na 300 l wody,

Wiadomość z agroFakt.pl

piotrekstok    19

no dobrze jeśli chodzi o dawke, ale z mieszaniem jak już ty uważasz moim zdaniem nie wymiesza ci się dobrze mocznik. to jest twoja dawka na cały rok 150 i 50 kg ?

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Pavel
      Jakie odmiany pszenzyta siejecie i jakies spostrzezenia plonu czy podatnosci na choroby w stosunku do odmian wczesniejszych w waszych gospodarstwach?
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez szogun170
      Witam, jestem swiezakiem i chce się was poradzić. Chodzi o kolejność i rodzaj nawożenia pszenżyta. Powiedzcie czy jest ok: jesienią dolistnie plonvit + aminokwasy, z początkiem wiosny poprawka aminokwasami z siarczanem magnezu, kolejnie polifoska 21 i potem już  wiem.. chodzi mi o to kiedy siarczan magnezu i czy plonvit mogę mieszać z aminokwasami.. Pozdrawiam
      Ocb
    • Przez hoodoowca
      witam,ze względu na pogodę nie mogę zaorać pola po kukurydzy czas leci deszczu nie widać a nasiona kupione,stalerzowałem pole- nawet nieźle to wygląda .Pole uprawione na ok 10-15cm i teraz pytanie siać ? czy nie ma sensu.Nie mam żadnego doświadczenia w takim siewie,może ktoś mi coś doradzi.
    • Przez Fugeo
      Witam
      Czy stosował ktoś z was doglebowo w pszenżycie ozimym środki takie jak Sempra 500 SC (0,375 l/ha) + Tolurex 500 SC (1,75 l/ha) ?
      Chciałbym teraz jesienią zwalczyć chwasty jedno i dwuliścienne, gdyż wiosną mogę mieć problemy ze wczesnym wjechaniem w uprawę.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.