Skocz do zawartości
kamilo255

co siac?

Polecane posty

kamilo255    0

Witam otwieram temat bo niema takiego.
Doradźcie co dobrze jest zasiac po owsie bo słyszałem ze niedobrze jest zasiac jęczmieni.
z góry dzięki

ogar118    65

Owies jest dobrym przedplonem dla wszystkich zbóż...

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mlodyrolnik3
      Witam

Jestem tu nowy i jestem nowym rolnikiem.
      Mam zamiar zasiać owies i napiszcie czy wszystko dobrze będę robił.

1. Było wcześniej pszenżyto
      2. Nic nie było robione od czasu żniw, ponieważ dopiero teraz wydzierżawiłem tą ziemie.
      3. Jest tam trochę perzu i mam zamiar jutro to podorać (zobaczę jak będzie szło).
      4. No wiosnę tak gdzieś 2 tyg. przed sianiem zaoram.
      5. Później trzeba rozsiać nawóz ale nie wiem jaki? Możecie mi coś polecić i w jakich dawkach go siać? Po jakim czasie mam to zdrapać i zasiać owies??
      5. Po zdrapanym powlekę i zasieje owies.
      6. Trzeba jeszcze raz sypnąć nawozem ale po jakim czasie?? I jakim nawozem??
      7. Trzeba opryskać tylko nie wiem kiedy i jakim opryskiem??

Jak możecie to odpowiedzcie na moje pytania i jak coś jest źle to poprawcie.
      Z góry dziękuje.

Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      sprawa wygląda następująco - znajomy siał owies kilkanaście lat z rzędu na tym samym kawałku ziemi. Jak mi to powiedział, to początkowo chciałem się za głowę złapać, ale w sumie nie jestem pewien - czy owies można uprawiać w monokulturze? Słyszałem m. in. o życie i kukurydzy, że te można spokojnie uprawiać rok w rok, ale owies? Nie mogłem znaleźć nic na ten temat w sieci, ale wydaje mi się, że ta ziemia jest teraz mocno wyniszczona i nie wiem, czy nadaje się teraz do uprawy czegokolwiek.

Był plan, aby znowu posiać owies... ale czy to jest dobry pomysł? Jest to V klasa ziemi, więc pewnie trzeba by wywalić na to ze 40t obornika na hektar, którego również nie ma skąd wziąć w takich ilościach. Teraz co prawda na siew owsa jest już pewnie trochę za późno, ale zawsze można spróbować z czymś na zielony nawóz lub coś w tym rodzaju.

Macie jakieś sugestie, co teraz robić? Czy owies można siać rok w rok bez żadnych międzyplonów? Dać tej ziemi odpocząć, ugorować ją, czy można by coś działać?
    • Przez Sebastian1264
      Koledzy bałagam o pomoc skosilismy przyczepę owsa i jest troszkę zielonego a jest suchy ma 12% czy to zaszkodzi jakoś dojrzałemu na kupie proszę o jak najszybsze odpowiedzi

• Przez Rolnikt25
      Witam ma problem w owsie pojawiło się dużo gorczycy polnej którym chwastoxem to prysną turbo, extra, trio owies ma 3liście to chyba jeszcze zawcześnie na oprysk a czy moge do chwastoxu dodać odżywke typu plonvit z, insol, ekolist nigdy tego nie robiłem więc pytam.
    • Przez adamigos
      Witam.z różnych przyczyn do tej pory nie został wysiany azot pod owies.bardzo wysokie temperatury i brak deszczu od kilku tygodni nie pozwalają go wysiac.jakieś rady?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.