Skocz do zawartości

Polecane posty

matir    0

Hej,

Więc sprawa wygląda tak-4 lata temu przesiadłem się z poczciwego ursusa 912 na fergusona 3070. No cóż długo mówic nie trzeba że jak go kupywałem to byłem żółtodziobem który ,,jedynie" sprawdzał czy wszystko sie włącza, jak chodzi silnik i skrzynia i czy gdzieś olej nie idzie-ot przyzwyczajenie z ursusa. wciskam przedni napęd zapala sie kontrolka i jest przedni napęd, wciskam blokadę-jest blokada. dźwignia w lewo przełącza się z żółwia na zająca i odwrotnie. ruszam dźwignia od wałka jest kontrolka jest i wałek....ale...rok później zaznajomiłem się trochę w temacie ze jest komp z lewej strony kabiny obok schodków-mówie pewnie wpadło pyłu i wogóle-to się wyczyści-nie zaszkodzi. widzę grubą klemę która idzie do ,, puszki", odkecam 4 śrubki i....i kompa nie ma!!! klema do niczego nie podpięta a wiązka z wtyczka jak do drukarki leży sobie swobodnie. czy to wszystko ma prawo działać?? na te rozkręcanie a raczej zajrzenie do puszki skłoniło mnie bardziej to iż wyjeżdzajac z pola nie wyłaczyłem przedniego...a on wcale po nabraniu prędkości działać nie przestawał. No cóz-moja wina-przed zakupem powinienem o wiele bardziej zaznajomić się z tym co i jak byc powinno. Czy w takiej sytuacji powinienem rozejrzeć sie za kompem? Czy lepiej nic nie zmieniać?

Wiadomość z agroFakt.pl

kamillo96    3

ten komp jest po to by sterować całym ciągnikiem jak go nie ma to pużniej mogą być problemy

przemo2115    0

Witam. Sterownik jest w tym momencie potrzebny by bezpiecznie i bezawaryjnie obsługiwać ciągnikiem. Bez komputera może okazać się wiele awarii mechanicznych i kosztownych. Ale w tym momencie sam montaż sterownika nie jest też tani. Ale zawsze wygoda i bezpieczeństwo maszyny. Jeśli by była potrzebna pomoc to chętnie jej udzielę.

witek88    0

Osobiście nie polecam wyjmowanie komputera, ale osobiście widziałem taki patent że nawet ja bym się nie połapał że ktoś wyrzucił kompa.

Znaczy wszystko było zrobione na przekaźnikach, ale tak że wszystkie funkcje i opcje działały tak jak by były sterowane ori kompem, nawet włączanie napędu podczas hamowania.

cpanek    3

dokładnie tak jak kolega wyżej też widziałem taki patent i nawet posiada tak zrobione mój sąsiad wszystko ma podłączane do przycisków oryginalnych każda funkcja działa,obrabia tym mf sporo hektarów i nic się nie dzieje 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam!
      Potrzebuje dokladnej instrukcji obsługi komputera sterujacego dawkowanie cieczy opryskiwacza LH 4000, jak go kalibrowac jakie ma tam funkcje a tez czy da sie zmienic jezyk na polski? Ja mam go w jezyku francuskim i w ogole nie moge sie polapac o co chodzi... Jedynie znalazlem cos takiego:
      http://www.teejet.co...2_cat50a-pl.pdf

STR. 22
      Bardzo prosze o pomoc i z gory dziekuje !
      Pozdrawiam.
    • Przez xforrest
      Witam. Nie dawno zakupiłem ciągnik Renault 640 RZ i mam pare pytań odnośnie komputera.

A więc do czego służy przycisk 1,2 i 3 oznaczony na zdjęciu.
    • Przez fiolek
      mam problem z komputerem przy opryskiwaczu a mianowicie moim zdaniem zle liczy predkosc,czasami sa skoki z 7km/h na 3km/h a co za tym idzie skoki wydajnosci cieczy z 200l na 400l/ha. Jaka moze byc przyczyna takiego zachowywania sie ?? czy napiecie ok11,5-12v moze sie do tego przyczynić??
    • Przez waldii1
      Witam szanowne grono, mam pytanie odnośnie miękkiego rdzenia w prasie john deere 570 jak powinno się zachowywać ciśnienie na zgniataniu po włączeniu miękkiego rdzenia na sterowniku? ponieważ u mnie po ustawieniu ciśnienia na 140 bar i włączeniu miękkiego rdzenia ciśnienie spadnie tylko o 10-15 bar. Co może być tego przyczyną? Dodam jeszcze że po przełączeniu dźwigni od hydrauliki w pozycję pływającą ciśnienie się utrzymuje na poziomie 140 bar w tej pozycji dźwigni wciśnięcie przycisku na sterowniku skutkuje spadkiem ciśnienia do 0 bar. Ciągnik to case mx 120 czy wydatek hydrauliki może mięć coś z tym wspólnego?. Bardzo proszę o pomoc ponieważ sianokosy w pełni a bela zwinięta bez miękkiego rdzenia to masakra podczas transportu ponieważ wideł nie da się w nią wbić. Pozdrawiam, Waldek.
    • Przez tom446
      Który system operacyjny jest lepszy windows 7 czy 8?