Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie mam takie pytanie. Na jesieni zaorałem ugór. Ziemia 3-4 klasy nie była obrabiana jakieś 6-8 lat. Myślę żeby posiać tam jęczmień. Tylko zastanawia mnie czy ,,urośnie". Morze macie Państwo jakieś rady lub wskazówki. Pozdrawiam 

Opublikowano

A czy po takich ugorach,lakach itd najlepszym wyborem nie bylby owies? Wiem ze troche szkoda dobrej ziemii,owies tez tanszy duzo,ale z tego co wiem owies na takim stanowisku wyrosnie,a z jeczmieniem moze byc roznie..

Opublikowano

4 lata temu doprowadzałem ugór do ponownej uprawy ktory stał odłogiem ponad 10 lat , ziemia 3kl zaorana na zime ale przez mysl mi nie przeszło zeby siac jeczmien,wiec posiałem owies był nie najgorszy chociaz cudów nie było, słoma scieta i roundup, za to potem posiałem pszenice ozima i sie sukcesy zaczeły wyniki zadowalajace ponizej 7t/ha nie zeszłem a 3 rok był jeszcze lepszy jesli chodzi o wydajnosc pszenicy teraz mam pszenzyto i okaze sie w zniwa co pokaze.Wiec ja bym zrezygnował z zamiaru siania jeczmienia i postawiłbym na owies zeby tak na sam poczatek po chłopsku odchamic pole.

Opublikowano

w ubiegłym roku siałem jęczmień na ugorze , odmiana flavour , dobra dawka nawózu pod korzeń, dwa karmienia dolistne , na chwasty chwastox trio, bez ochrony na grzyba i zaprawy nasiennej , plon 4.8ton na ha . bardzo polecam te odmianę
dodam że klasa 5/6

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez MF6190
      Witam,
      chciałbym prosić o pomoc bo pierwszy raz zasiałem jęczmień ozimy i teraz mam problem jaki oprysk zastosować na chwasty wiosną, nie mogę nic znaleźć co by brało wszystkie chwasty m.in. miotła, tobołki, mak, chaber, rumian, przytulię, tasznik. W pszenicy to bardzo dobrze mi się sprawdzał axial komplet + winetou a w jęczmieniu ozimym nie wiem co dać żeby nie spalić. Proszę o podpowiedź kogoś kto ma wypraktykowane odchwaszczanie jęczmienia ozimego wiosną.
    • Przez kondziu902
      witam kolegów mam pytanie macie jakieś środki którymi można opryskac jęczmień jary doglebowo?
    • Przez flinston
      Witam.Proszę o pomoc zwalczeniu pędraków które podgryzają mi jęczmień ozimy.Jeczmień żółknie i wyrywa się bez korzenia.
    • Przez krzysiekfarmer5
      Witam mam problem z wyborem jęczmienia jarego pastewnego na zasiew może ktoś z was sieje jakąś odminę godną polecenia jeśli tak: niech napisze jak wysoki rośnie, jak z wyleganiem no i jaki plon z ha i jak reaguje na kwaśność gleby
      z góry dziękuje za informacje
      pozdro
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v