Skocz do zawartości
News
Jacek098

Która prasa do 80 tys zł ? [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Prasa
Jacek098    0

Waszym zdaniem lepiej kupic prase Unia Famarol DF 1,8 Vd z rotorem, nozami, szerokim, ogumieniem, obwiazywanie siatka, nowa czy jakas uzywana prasa marki Claas. Co sadzicie?

michal1014    239

Moim zdaniem polską prasę kup. :) Z nową masz zawsze pewność i gwarancję, a famarol nie jest zacofana więc warto. W używki z zachodu bym się w takiej sytuacji raczej nie pchał jak masz okazję nabyć famarolkę :)

pawian14    5
(edytowany)

class

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.9 +1p. ostrzeżeń

Wiadomość z agroFakt.pl

morfi81    30

jak zakup prasy nowej polskiej nie jest uzasadniony ekonomicznie to lepiej kupić zachodni używany sprzęt w podobnej albo i niższej cenie ale jakościowo dużo lepszy

tom61    11

nowa to zawsze nowa a prasy famarola są dobre sam mam famarola prasę tylko pasową ale stałokomorowe tez są w mojej okolicy i moja dobrą opinie 

5714mf255    31

jaka cena famarol? z polskich masz jeszcze do wyboru ursusa z594 i metal fach z562rn obie mają obwiazywanie sznurkiem i siatka, rotor, noże szerokie ogumienie obie są walcowe ja osobiście mam metal fach z562rn i opinie typu suchy materiał się ślizgowe nie nadaje się do mokrego jak kiszonka czy słabo zabija można włożyć między bajki i jeszcze jedno centralne smarowanie w obu powinieneś zmieścić się w 70-75 tys.
imozesz liczyć na pierwsze uruchomienie na polu

seba1224    3

nowe to nowe jak juz kupować to porządnie a nie narzekać później że się złoma kupiło :)

morfi81    30

a jak te nowe okazuje się większym złomem niż te używane to dopiero nerwy zjedzą

5714mf255    31

1.dla czego ma się okazać złotem? 2. najlepiej kupić przed znikam godzi o czas gwarancji i odrazu w pracę na moją jak ma pracować niech pracuje a jak coś ja trafi to niech servis się martwi. 3. nowe ma gwarancję lub można domagać się rękojmi a przy starej czy używanej masz gwarancję do opuszczenia placu i martw się sam
sory za literówki pisze na telefonie i nieraz przeocze t4 i nie poprawie

właśnie ta prasa z ursusa 594 w standardzie jest w bogatym wyposażeniem gdzie w innych musisz dopłacać. nikt w okolicy u mnie nie ma prasy tej firmy i tego modelu ale ciekawa propozycja od tej firmy ursus/warfama . Ale ta prasę można polecić moim zdaniem:)

morfi81    30

O nowych polskich prasach może się wypowiedzieć ten użytkownik który posiada takie prasy kilka lat i zrobił taką prasą ponad 10 tys bel. A takich osób jest bardzo mało. To nie znaczy że polskie prasy są złe, jednak jakością stali jeszcze nie dorównują prasom zagranicznym.

kuubaa2    0
(edytowany)

John deere

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.9 +1p. ostrzeżeń

jakoś stali to racja ale z tym idzie właśnie cena. jak ktoś ma mało areału to mu wystarczy taka prasa. zależy czy chce ja mieć na własne użytkowanie czy też jeździć ta prasa na usługi. moim zdaniem jakbyś jeździł jeszcze na usługi to weź prasę zachodnia bo jest wydajniejsza :)

kalin84    0

Ja mam famarolke 1.8vd juz 5 sezony, z przebiegiem około 5000 bel i na jesieni wymieniłem jeden łancuch i nic nie jest w niej ruszane. Ma troche niedociągnięc ale może już poprawili.

Jacek098    0

Chyba wybiore jednak Unie Famarol rocznie około 500 bel. Na własny użytek wystarczy. I znalazłem taką w full opcji za 70900zł.

Rolnik995    6

A co myślisz o sipmie bo czytałem trochę na forum że podobno w uni famarol czasami z tyłu klamki się nie domykają .Może idzie to wyregulować jakoś nie wiem .

Jacek098    0

Sipma to chyba jakis czas temu w miejscu stanela jesli chodzi o technologie. Uwazam ze Unia Famarol jest najlepsza prasą z polskich.

qazi    59

a ja uważam że najlepszą prasą z polskich są prasy cnh

janusz20    105

I pewnie masz racje, bo famarolem nie da się tak  mocno zbić beli. Ja mam famarol w dwa sezony blisko 7000 bel, myślę że za takie pieniadze w takim wyposażeniu nie kupisz nic lepszego. Ale jeśli ci noże nie potrzebne to zastanów sie nad CNH na pewno to będzie dobry wybór.

ChiquitaB    60

Ja bym strzelał w pąsową zachodnich firm z nożami i wygodnym sterownikiem używaną i będziesz zadowolony. No chyba że w grę juz tylko nowe wchodzą.

Rolnik995    6

Jak myślicie która prasa lepiej zbije sianokiszonke ? Unia Famarol DF 1.8 vd czy może Sipma PS 1221 Farma Plus . A i co z awaryjnością tych pras ? . Kuzyn juka prasy i nie wie jaką wybrać ;D

morfi81    30

Unia Famarol DF 1.8 vd według mojej opinii lepiej zbije ( ale dużo zależy od operatora)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez garos
      Witam mam zamiar kupić nową prasę. Moje pytanie brzmi jaka jest najlepsza? pasowa, łańcuchowa? "Prasa ma mieć zmienną komore. Robie ok 2,5 tys bel rocznie ok 1500 słomy i ok 500 siana suchego i ok 500 mokrego. Jakiej firmy polecacie? mam starą prase krone ale nie bardzo jestem z niej zadowolony. Prosze o pomoc a i jeszcze jedno pieniądze nie grają większej roli bo chce skorzystać z programu na usługi.
    • Przez unipasz
      siema  mam prasę rolując  deutz fahr GP 2.30  i ucina mi  sznurek w połowie beli raz na 4 ,5 beli
    • Przez Gesiarz
      Witam z końcem tego sezonu żniwnego staje przed zamiarem zakupu nowej prasy. Rocznie robię około 1500 bel słomy i 300-400 siana i sianokiszonki jak do tej pory użytkuje 10 sezon prasę Sipma farma 2 na którą nie narzekam, tylko ta prasa jest za mało wydajna. Proszę o opinię użytkowników tych pras.
    • Przez Luke16
      Na ten rok planuje zakup prasy zwijającej do 30 tyś zł... prasa głównie będzie używana do sianokiszonki ale i również do siana i słomy.... Rozmyślałem trochę o krone kr 130 s ale prawdopodobnie mój zetor jej nie pociągnie.... co byście polecili???
    • Przez Zetorursus123
      Cześć Jaką prase wybrać metal-fach z587, Sipma 1211, ursus z543

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.