Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam ma zamiar kupić taki rozsiewacz jak na zdjęciu i moje pytanie do Was co sądzicie na jego temat? Jest dobry? Jak go sprawdzić czy nie jest coś w nim popsute? I czy równo rozsiewa? 

post-76660-0-39493400-1423853620_thumb.jpg

radar83    0

Moja osobista opinia na temat tego typu rozsiewaczy jest następująca:Mają dobre blachy o wiele lepsze od tych nowszych (takich 8-kątnych), trwałe przekładnie rozsiew w granicach 12m max.Jeśli chodzi o kupno to zwracaj uwagę czy nie ma luzu na talerzach co spowodowane jest wybitymi łożyskami których koszt jest w granicach do 100zł.W  tym egzemplarzu może być problem z załadunkiem  zwykłych worków bo będzie z tą nakładką wysoki.Rozsiew troszkę za nim pas 2-3 metry się nakłada ale niewiele.Ogólnie jak zadbany to po mojemu niezniszczalny.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Adam2940
      Mam Farmtraca 555DT i jestem ciekaw czy ja mam tylko pecha czy te traktory troche sie psują. Stan licznika 330MTG, traktor jest z marca br.

1. wymiana pompy wtryskowej ponieważ ciągnik jak był zimny chodził ładnie a jak sie rozgrzał to robił się głośniejszy - nie pomogło. Pompa fabrycznie uszkodzona. Ciągnik nie zbiera sie na obroty
      2. Druga wymiana pompy. Ciągnik ładnie pracuje ale dalej zmienia głos.
      3. kierownica ciężko się kreci. Wymiana pompy wspomagania. Nie pomogło. Źle przykręcony orbutrol. podkładki załatwiły sprawę.
      4. Pękła guma koło drążka od hamulca. Wylał się olej. Awaria osunięta bez problemu.
      5. Odpadło koło pasowe z silnika. Ścięło śruby. Na szczęście udało się wykręcić. Awaria usunięta.
      6. Obrotościomierz.
      7. Ciekną szybko złączki hydrauliczne
      8 Siedzenie skrzypi jak szalone... Pomimo dwukrotnego smarowania przez mechanika
      9 No i jeszcze się drzwi zacięły...

Jak na nowy traktor to wydaje się trochę dużo tego... Serwis też pozostawia sporo do życzenia ze swoją opieszałością.

W codziennie pracy ciągnik sprawuje sie super.
    • Przez karolllllll
      jak myslicie dobry sprzet?? jak sie sprawuje?? odp
    • Przez winkelried
      Panowie, proszę użytkowników jak i osoby mające wiedzę w temacie o opinie, informacje. Mianowicie planuje zakup ciągnika 115 - 130 km. Mam na oku Valmet / Valtra 8150 Mega. Napiszcie proszę jak z awaryjnością, jak z silnikiem, przede wszystkim skrzynią bo tutaj spotkałem się z negatywnymi opiniami, oraz ogólnie co o nim sądzicie. 
      specyfikacja ciągnika który zanlazłem: 2001 rok, 6300 mth, pochodzenie: Niemcy, pracował w żwirowni.
      Wiem, że temat Valmet seria 8xxx był już jednak nie ma tam zbyt wiele informacji.

• Przez Arekb
      Witam, może wie ktoś jak zmienić obroty talerzy przy rcw aby kręciły się w odwrotnym kierunku co do oryginału , z góry dziękuje za pomoc 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam rozsiewacz amazone za-u 1801 stan dobry , nie malowany ,  cena 6 400 do nego . Priv