Skocz do zawartości
adhock

wybór pługa, trudne warunki...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adhock    1

Czołem koledzy...

Szybka piłka... Poszukuję pługa 3 skiby, obrotowy do zetora 7340. Praca w trudnych warunkach, ziemie gliniaste, IV klasa, spore górki (podjazdy koło 30 i więcej stopni nachylenia). Myślałem nad lemkenem opal 90. 

Podsuńcie proszę opinie o tym pługu lub podajcie własne propozycje, a przede wszystkim czy ciągnik dźwignie ciężką orkę takim pługiem pod górę?

kamillo96    3

ja miałem ursusa 1014 i pług unia ibis xxl 3 skibowy 50cm na korpus obracalny, teren bardzo górzysty glina oraz w niektórych miejscach ił , ciągnik dawał sobie rade z tym pługiem spalanie 15l na ha

Wiadomość z agroFakt.pl

W mojej miejscowości Ursus 912 ciaga lemkena opal 90. Warunki też miejscami ekstremalne Górzysty teren i nie zbyt lekka ziemia a ciągnie go bez większych problemów. Twój zetor powinien sobie dobrze radzić w tym pługu :-)

ziomall1991    1
Napisano (edytowany)

lemken 90 wydawałby się dobrym wyborem lekki i dużo osób takie ma, ale z drugiej strony skoro ciężkie ziemie to warto było poszukać coś w kierunku  VARIO z zmienna szerokością orki bez wysiadania z ciągnika ,znajomy ma i fajne sprawa, tylko ze to są ciężkie pługi i zetor będzie maiła ciężej niz przy opalu 90

Obciążników trzeba byłoby dołożyć na przód, jeśli nie opal 90 to coś z vogel&nota.

Edytowano przez ziomall1991

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kuba284
      Witam czy warto jest kupić pług kverneland na resorach?
      Czy na glinie nie będzie wychodzić?
      Jak często się psują resory i jaki tego koszt?
    • Przez Gero
      Witam wszystkich. Mam zamiar kupic zetora 7540. Większość ludzi sądzi że ciągnik ten ma 75 KM, niektórzy natomiast sądzą że ma 71 KM. Zastanawiam się nad sprzętem do tego ciągnika. Czy ciągnik ten da radę agregatowi uprawowo-siewnemu 2.7m?
      Zastanawiałem się też nad pługiem 4-skibowym U170P firmy STALTECH.
      Charakterystyka techniczna pługa U170P:
      Liczba korpusów [szt.]
      4
      Rozstaw korpusów [cm]
      83
      Szerokość korpusu [m]
      0,35
      Szerokość robocza [m]
      1,40 - 1,50
      Głębokość orki [m]
      0,30
      Zapotrzebowanie mocy [KM]
      60 - 75
      Masa [kg]
      450
      Strona z tym pługiem
      Czy ktoś z państwa dysponuje takim sprzętem i mógłby mi doradzić czy dla tego ciągnika te maszyny nie są za duże? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Zuzanna1235
      Co sądzicie o pługu pöttinger servo 25 4 obrotowym, polecacie? Proszę o opinię  😊
    • Przez konradkaczorowski
      Witam chciałbym wam zaprezentować mój pierwszy w życiu remont . Wydatki na materiały wyszły mnie +/-500 zł. Na kolejny ogień idzie Ursus C-360, z którego też będzie fotorelacja. Zdjęcia może nie są profesjonalnie zrobione, ale liczy się efekt końcowy.

• Przez Piter333
      Witam 
      Koledzy mam problem z obrotem pługa lemken 2+1 siłownik na sprężynach.sprezyny są napięte a siłownik nie chce się złożyć. Jak naprawić albo co jest przyczyną. Pracował przy ciągniku ursus c 385. Proszę i pomoc

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.