Skocz do zawartości
PacyficVista

MbTrack 900 maszyna leśna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Maszyna

Witam. Mam problem ponieważ trafiła mi się bardzo nietypowa robota. W maszynie MbTrack 900 przystosowanej do ściągania drzewa w lesie pękła główna rama trzymająca tylną płytę z podnośnikiem, mostem, oraz wciągarkami . Właściciel z polecenia przywiózł mi ją na plac i poprosił o pilną naprawę bo jest 100 kubików buka w plecy a z każdym dniem przestoju zwiększa mu się ta liczba. Niechętny zgodziłem się i zaczęła się praca pod gołym niebem w temperaturze -6 do -10 stopni. Praca polegała na demontażu pneumatyki , elektryki , hydrauliki, przekładni i reduktorów. Niektóre etapy pracy wykonywane były przy pomocy koparki ze względu na wagę. Gdy dostałem się do ramy nastąpiło naciąganie, szlifowanie, palenie palnikiem, spawanie migiem , ciecie itp. Na koniec rama wyglądała jak nowa z dodatkiem wzmocnień. Teraz MbTrack jest już poskładany i gotowy do pracy. Tylko nie wiem jak policzyć za taką usługę czy od godziny czy od całości ???? Jeśli od godziny to ile, a jeśli od całości to jakie kryteria przyjąć??? Prace wykonałem w 50 godzin i z wkładem 600zł na materiał.

http://www.forstbetrieb-h.../e7e496a7eb.jpg

http://images0.dhd.de/80966610.jpg    

waldac    11

Naj[ierw zgodziłeś się na robote , a teraz ustalasz cenę - -co na to właściciel MB - -nie pytał za ile ??

jak z polecenia to weż od całosci :)

Nie pytał ile . Dla niego liczy sie sprawna maszyna dzięki której liczy $$$$$ zamiast straty i problemy z odbiorcami

Wiadomość z agroFakt.pl

szymonl    2

waldac, jeśli autor tematu nie pracuje na co dzień z takimi przypadkami to ciężko w ogóle zgrubnie wycenić taką pracę. 

PacyficVista, podejrzewam, że jeśli policzysz wg. godzin to więcej zarobisz. Trzeba wziąć pod uwagę czy to stały klient czy jednorazowa robota. Dużo zależy od rzeczy o których nie wiemy. 

Naprawa ciągników, maszyn rolniczych i maszyn budowlanych. 

Naprawy wszystkich podzespołów, wszystkich marek. 

Tulejowanie, usługi wytaczarką przenośną.

Dojazd do klienta, śląsk. 504-387-253

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez artur1295
      Witam
      Chciałbym się dowiedzieć jakiej firmy olej silnikowy polecacie?
    • Przez jaro914
      Co sądzicie o tej serii, bo ja zastanawiam się nad kupnem zachęca Mnie cena i stosunkowo młody rocznik...
      Jak się sprawuje silnik i reszta podzespołów, przede wszystkim skrzynia, jak jest z częściami...podobno pasują od NH, i jakie są ceny tych części zamiennych......????
    • Przez Blusik
      Witam

Sprawa jest taka czy do silnika s15 pasuje rozrusznik z jakiejś 30 albo żuka do niego aby pasował. Wiem, że muszą być lewe oborty czy w jakimś rozruszniku mozna w łatwy sposób zmienić te obroty sprzętu elektrycznego na nim nie ma więc jak będzie masa na plusie nic sie nie stanie. Tylko ze dla rozrusznika nic to nie da chyba ze ma stojan stały na magnesach czy coś.

Pozdrawiam
    • Przez marioland
      Posiadam taki mini traktorek KMZ-012 i ostatnio szwankuje mi w nim hydraulika(ramiona) zaczęło się od tego iż po podniesieniu kosiarki/czegokolwiek bardzo szybko ją opuszcza(nie trzyma), teraz w ogóle jest problem z podniesieniem, coś tam drga jak wdepnę gaz na maksa ale ledwo co, oleju trochę dolałem ale nic to nie zmieniło, może ktoś z forumowiczów posiada taki traktorek lub coś podpowie od czego zacząć.
      pompa w nim to: нш10в-3-л -> ns10-3-l
      rozdzielacz niestety nie posiada oznaczenia
      dzięki
      pozdrawiam

• Przez mafiastrozyska
      Witam mam pytanie od czego jest kontrolka zaznaczona