JD1052

Czy Ursus 1614 da rade ???

Polecane posty

JD1052    206

Rozglądam się za agregatami uprawowo siewnymi i szczególna uwage zwróciły na mnie agregaty z siewnikiem pneumatycznym. Czy Ursus 1614 da rade z agregatem Niemeyer aktywnym 3m(ciężki agregat) + siewnik pneumatyczny nabudowany Accord??? Mój Ursus ma full obciążników, a agreggat miałby pracować na klasach ziemii II, III, i częsciowo IV narazie mam agregat uprawowo siewny z normalnym mechanicznym siewnikiem i ma co już robić, dlatego pytam was się o rade.

Z góry dzięki!!! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekd3    0

wiesz na równym polu to on ma jeszcze szanse ale pod góre to nie masz żadnych szans by go wciągnąć no chyba że zainwestujesz w koła bliźniacze i to ciekawe czy się uda do tego duże obciążenie na WOM ursus 1614 ma niecałe 130 KM na womie masz średnią szanse. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na blizniakach szerokośc ciagnika nie przekroczy szerokosci siewnika


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

No właśnie, napewno przekroczy szerokość agregatu, interesują mnie pneumaty bo są bardzo dokładne przy wysiewie i wyciąga do końca nasiona co przy rzepaku jest bardzo ważne. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

U nas w szkole siał ursus 1614 na bliżniakach z przodu i z tyłu , miał on założony agregat uprawowo- siewny na hydropaku Amazone na bronie wahadłowej o szerokości roboczej 4m i na równym polu dosyć szybko jezdził, póżniej przejechał na inne pole same góry,glina to jezdził bardzo wolno ale traktor dawał rade .Ja myśle że powinien dać rade z 3m agregatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4
wiesz na równym polu to on ma jeszcze szanse ale pod góre to nie masz żadnych szans by go wciągnąć no chyba że zainwestujesz w koła bliźniacze i to ciekawe czy się uda do tego duże obciążenie na WOM ursus 1614 ma niecałe 130 KM na womie masz średnią szanse. :D

Te 130 to propaganda.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPL    0

U mnia taki zestaw pracował tyle że kverneland+accord 3m ale 16 miala ful obciążniki+specjalnie dokupiony tur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
Te 130 to propaganda.

Może mieć tylko tyle mocy na wom testy nie kłamią nawet nowy 7524 ma na wom-ie tylko 78km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1
Może mieć tylko tyle mocy na wom testy nie kłamią nawet nowy 7524 ma na wom-ie tylko 78km.

 

Spokojnie da rade i to będziesz popylał na 1 szosowej ale pod jednym warunkiem -uprawiasz ziemie

na taką głębokość jak siejesz czyli 3-4 cm .Jeśli będziesz chciał głebiej pojechać tym cyklotilerem to już będzie

problem.

Ja miałem 1634 i agregat uprawowo siewny Famarol Słupsk z broną aktywną typu cyklotiler i dawał rade bez problemu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Najbardziej sie boje tego, że mnie bedzie dżwigać, bo teraz mam agredat uprawowo siewny agregat aktywny + siewnik na hydropaku i gdy jade drogą to mnie dżwiga i skacze po tej drodze jak nie wiem co, a przy nawrotach na polu przy ruszaniu tez mnie dżwiga. Dodam, że mam pełna opcje obciążników.

Dzieki za wszystkie wasze rady!!!

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz na równym polu to on ma jeszcze szanse ale pod góre to nie masz żadnych szans by go wciągnąć no chyba że zainwestujesz w koła bliźniacze i to ciekawe czy się uda do tego duże obciążenie na WOM ursus 1614 ma niecałe 130 KM na womie masz średnią szanse. :D

 

 

Bo przecież Fendt i JD to nie traci mocy na przekładniach i na WOM-ie ma pełna moc silnika prawda...? A Ursus to badziew bo u niego wystepuja opory na przekladnaich i straty mocy...


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

każdy ciągnik traci moc na przekładniach i to nie zależy od marki. nikt jeszcze nie skonstruował przekładni, która by miała 100% sprawności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Sprzedaj 1614 i kup coś innego, a potem pomyśl o porządnym agregacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azi    0

mój sąsiad siał agregatem uprawowo siewnyw z brona kwernelanda i miał na sobie nabudowany siewnik accorda siał przez rok ursusem 1224 a po roku czyli w tym roku sial juz 1614 naprawde obydwa ciagniki radza sabie świetynie. Ten pierwszy miał przerobiony trocha podnosnik (drugi siłownik wspomagajacy i było ok) pozdrawiam:) nie zastanawiaj sie i bierz smiało (mozesz porównac wage brony aktywnej kwernelanda i tego agregatu który ty chcesz kupic i wtedy bedziesz miał 100% pewnosc) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
Sprzedaj 1614 i kup coś innego, a potem pomyśl o porządnym agregacie.

 

wszystko spoko ale nie wiadomo jak z pieniądzami ;/

podoba mi sie ten temat bo cos jest na rzeczy a nie jakis taki o niczym. moim zdaniem dałby rade ale bylby wykorzystany na max


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Podnieść podniesie, uciągnąć też uciągnie, ale jaki to ma sens jak po krótkiej eksploatacji trza będzie np.rozpoławiać ciągnik i WOM naprawiać?

Waga takiego zestawu to od 2-2,2t z pustym siewnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Na nowy ciągnik niemamy narazie kasy, może coś dopiero za ok 2 latka. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

1614 to przecież ciągnik ciężki imocny poradzi sobie

 

Rok temu gadałem z gościem z okolic poznania ma zetora1645 i ciąga nim agregat uprawowo siewny aktywny brona wirnikowa krewlanda z siewnikiem amazone na packtomacie i mówi że idzie pięknie tylko że musi kupić nowe ramiona do zetora bo a gwinty od regulacji zaspawane i nie podnosi za wysoko a za tym idzie łamanie radliczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

1614 to przecież ciągnik ciężki i mocny poradzi sobie

 

Rok temu gadałem z gościem z okolic poznania ma zetora1645 i ciąga nim agregat uprawowo siewny 4m brona wirnikowa krew landa z siewnikiem 4m amazone na packtomacie i mówi że idzie pięknie tylko że musi kupić nowe ramiona do zetora bo a gwinty od regulacji zaspawane i nie podnosi za wysoko a za tym idzie łamanie radli czek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPL    0

Da sobie radę spokojnie. Jak za 2 lata będzie kupować nowy ciągnik to niech ta 16 na niego zapracuje. Przecież to mocne ciągniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Da sobie spokijnie radę.U mnie 1224 standartowo dociążony chodzi z 3 cyklotilerem i poznaniakiem 3m na hydropaku nie ma żadnych problemów z uciągiem czy podrywaniem przodu ciągnika.Jeśli założysz do 16 agregat aktywny z nabudowanm np. accordem o zasypie 0,5 t to będzie sobie spokojnie śmigała.Zestaw nabudowany jest znacznie krutszy niż na hydropaku całą masa zestawu jest bliżej ciągnika co sprawia ze masa ciągnika stanowi lepszą przeciwwagę dla zestawu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mysle ze da sobie rade to przeciez ciagnik z kategorii ciezkich wiec bedzie dawal sobie rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj