Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
MrPtasior800

Przyczepa typu "sam"

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam

Chodzi mi o to czy przyczepa jedno lub dwu (tandem) osiową typu "sam" musi być zarejestrowana. Jesli nie musi być zarejestrowa to jakie warunki musi spełniać aby ja zarejestrować i ile to kosztuje Przyczepa była by o ładowności 8 ton. Jesli pomyliłem działy proszę o przeniesieni.

romek6340    203

Każda przyczepa, jeżeli ma być wykorzystywana jako przyczepa tj. do przewozu zboża, drewna itp po drogach publicznych powinna być zarejestrowana. Problemem jest to, że obecnie dla zwykłego "Kowalskiego", rejestracja SAM jest tak utrudniona i kosztowna, że praktycznie niemożliwa. Inną kwestią jest to, czy dużo będziesz jeździł po drogach publicznych i jak u was policja na to patrzy. Czy zatrzymują rolników o ile nie stwarzają zagrożenia...

Podstawa to, nawet jak nie rejestrujesz, sprawne światła i hamulce.

O przebiegu rejestracji możesz poczytać tu:

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/rejestracja-przyczep-sam-sie-nie-oplaca,52695.html

Wiadomość z agroFakt.pl

romek6340    203

Rozrzutnik jako, że jest maszyną rolniczą nie musi byc zarejestrowany. Kwestia dyskusyjna jest jak zrzucisz adapter i bedziesz go używał do przewozu materiałów innych niż zostało to przewidziane. Niby wtedy staje sie tak jakby przyczepą. Zależy czy macie wyjatkowo czepliwą policję.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować