matingus

Ceny cieląt 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lamboEVO100    512

Za 650 zł to chyba kot a nie cielak jeszcze mm... Jednak to nie usprawiedliwia takiego cwaniaczka co za tyle wystawia i jak kolega pisze jeszcze wulgarny.

Miesięczne ncbxmo i hfxmo, czarno białe z białymi głowami,  jeden był trochę słabszy. Waga 93 i 89 kg, 5kg skitki ( tyle mleka wypiły) po 14 zł brutto za kg, kasa i faktura do ręki bez gadania, stały odbiorca.

Edytowano przez lamboEVO100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam pytanko urodzł się cielak od krowy która ma w paszporcie kod rasy MM cielak jest po byku LM jaki kod rasy wpisać cielakowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kiedy jest targ w bodzentynie ? i godzina na oko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

targ  bodzentynie  w każdą sobote od około 2 rano

dobrze że nie kupiłem tych odsadkow w żeleźnikowej o mój boże jakie bidne były wszystkie ze Słowacji gdzie są kontrole z INSPEKCJI WETERYNARYJNEJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Za 650 zł to chyba kot a nie cielak jeszcze mm... Jednak to nie usprawiedliwia takiego cwaniaczka co za tyle wystawia i jak kolega pisze jeszcze wulgarny.

Miesięczne ncbxmo i hfxmo, czarno białe z białymi głowami,  jeden był trochę słabszy. Waga 93 i 89 kg, 5kg skitki ( tyle mleka wypiły) po 14 zł brutto za kg, kasa i faktura do ręki bez gadania, stały odbiorca.

Też się zdziwiłem że za 650 zł MM, myślałem może że od rolnika ale po gadce i po przeglądnięciu oferty od razu wiedziałem że handlarz :) Ale to się nazywa chwyt marketingowy. Niska cena na liście allegro skusiła gdzie przeważnie mm jest po 1000zł :) Jestem tylko ciekaw czy cielaki będą tanieć jak namnoży się krów po zniesieniu kwot :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

cześć, skąd bierzecie namiary na osoby sprzedające? czy szukacie tez na olx? mam mało miejsca na byki i dopiero zaczynam z nimi przygodę także nie orientuje się zbytnio w zakupie. kupiłem 3 hf od jednego gospodarza a chciałbym jednego mięsnego dokupić bo więcej nie mogę z powodu braku miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Polowanie udane :) bez handlarza, prosto z obory,3 byczki HF dwutygodniowe, chowane na pełnym mleku po 8 stówek za łeb.(Opolskie)

Edytowano przez padalec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

To dużo dałeś za 2 tygodniowe hf.ostatnio u handlarza widziałem hf około 90kg po 750zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Sąsiad ma do sprzedania byczka MM ładnej budowy kolor brązowy wiek nie całe 2 miesiące waga ok 115 kg za 1400zł warto go kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

pewnie ze warto bierz i sie nie oglądaj taniej nie kupisz jeszcze od sąsiada ja płaciłem po 1400 za simki 80 kg od handlarza !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

@robo1980 - może i dużo ,ale zwierzaki są z pierwszej ręki, z sąsiedniej wioski, z jednej obory. Handlarzom podziękowałam już 5 lat temu i choćby mieli o połowę tańsze - dziękuję.....miałam od handlarza zapalenie płuc w pakiecie,u handlarza też płacisz za kolor futra nie za rasę .Kilka sztuk odeszło do krainy wiecznych łowów,czyli wcale tak tanio nie wychodzą,a jak jeszcze dorzucisz koszty leczenia to masz niezłą sumkę wyrzuconą w diabły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki223    14

Padalec , w zeszłym roku widziałem ogłoszenie :byczki hf przy 10 sztukach cena 399,00 za sztukę... , no chyba że twoje to nie czyste hf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Gdzie dostanę 15-20 cielaków Simental lub Charolaise ?

Jestem z dolnego śląska, lecz miejsce nie ma znaczenia, chce aby było pewne źródło. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

@Luki223 te cielaki po 399 zł. to pewnie Kobylin ,nie wiedzieli jak się pozbyć "padliny" to robili promocje :) .Znam gospodarza co kupił w Kobylinie  6 cielaków po 5 stówek, w ciągu dwóch miesięcy trzy opuściły ziemski padół ,więc nie wiem czy to taka "okazja". Moje są z typowo mlecznego gospodarstwa hf-y jak się patrzy :) , a że krów tam jest dość sporo to jeszcze kilka byczków w tym roku mam zamiar dokupić. Dla mnie ważne,że są porządnie odpojone mlekiem i zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Jakby ktoś chciał dobre H-Fy to pisać na PW. Zawsze od nich kupowałem, cielaki w świetnej kondycji w dobrej cenie, ale przechodzę na mięsne teraz więc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

sołtys48 możesz coś więcej powiedzieć na ten temat ?

sprawdź w rejestrze firm ile jest w tej miejscowości zarejrowanych działalności pt. "skup-sprzedaż zwierząt...." cielęta,rzeźne hodowlane....

sam znam kilka firm z tamtąd co jeden to lepszy przekręt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

@robo1980 - może i dużo ,ale zwierzaki są z pierwszej ręki, z sąsiedniej wioski, z jednej obory. Handlarzom podziękowałam już 5 lat temu i choćby mieli o połowę tańsze - dziękuję.....miałam od handlarza zapalenie płuc w pakiecie,u handlarza też płacisz za kolor futra nie za rasę .Kilka sztuk odeszło do krainy wiecznych łowów,czyli wcale tak tanio nie wychodzą,a jak jeszcze dorzucisz koszty leczenia to masz niezłą sumkę wyrzuconą w diabły.

wiem ze są drogie i moga zachorować ja i tak wszystkie cielaki szczepie jak kupuje .tylko u mnie nie kupisz gdzie inndziej jak u handlarza oczywiscie mięsnego bo takich mlecznych to full a ja takich nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

kurde nie pamiętam dokładnie nazw napewno przeciw zapalnie i na kaszel wet mi daje w zaszczyku juz gotowe daje po 4 zasczyki potem jeszcze odrobaczam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj