Skocz do zawartości
janturski

Prasy zwijącące

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Prasy
janturski    0

czy prasy wyposażone w aparat na siatkę to sa wszystkie elektoniczne czy też sa mechaniczne?

i jeszcze jedno : które z pras mających taki aparat mają najprostszy system obsługi?

romek6340    203

Masz na myśli nowe czy używane? Jeśli chodzi o używki to znalazło by się kilka prostych wersji gdzie można zapadkę zwolnić linką i zacznie się owijanie, albo proste sterowanie z elektromagnesem czyli też nic skomplikowanego.

janturski    0

Chodzi mi o prasy uzywane . Jesli to nie byloby tajemnica to poprosze nr tel . do Ciebie na priv , zadzwonilbym i wytlumaczyl co i jak .

Wiadomość z agroFakt.pl

romek6340    203

Nie ma potrzeby telefony. Dogadamy się na forum bez problemu. Nie mam znowu, aż takiej wiedzy żeby wszystko objaśniać :) Może ktoś inny się znajdzie co więcej widział ode mnie.  mogę powiedzieć na przykładzie Welgera RP 12/12s i chyba też nowszych Rp 120. Jest tam po prostu linka przyczepiona do dźwigni i pociągnięta do kabiny. Jak masz belkę gotową to pociągasz i zaczyna się owijanie. Ewentualnie można sterownikiem gdzie jest zdaje się elektromagnes zamiast linki i z kabiny naciskniesz przycisk i się przestawi na owijanie.

morfi81    30

@janturski jeżeli chcesz kupić prasę rolującą która ma mechaniczny i prosty aparat do owijania siatką to wydaje mi się że nie jest on najważniejszym elementem w całej konstrukcji prasy i przy zakupie używanej prasy mniej ważny.

janturski    0

chłopaki ja mam prasę callignanni 6600 agram. jest to super prasa pasowa ale jest ona na szczurek a chciałbym założyć mechanizm na siatkę gdyż układam słome w stóg i przegryzają mi go gryzonie i jest problem. myśle ze siatka byłaby rozwiązaniem.

a nie chciałbym zmieniac prasy bo wiem co mam i dlatego chciałbym założyc aparat na siatkę, ale najprostszy. z tego powowdu moje pytanie.

pytam o najprostszy aparat do siatki ponieważ jakbym nie kupił czy uważacie że jest możliwość dorobienia czegoś takiego?czy jest to bardzo skomplikowany przyrząd ?

pawlon    0

skąd jesteś? jak mozesz prześlij kilka fotek z przodu do wnętrza komory oraz przód komory widok od wednątrz po otworzeniu klapy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez hassi37
      Mam pytanie do użytkowników pras fendt jak  prasy tej marki się wam sprawują a mianowicie mam możliwość zakupu prasy 2600 vs z 2010 r 16000 bel zakupiona u polskiego dilera prasa od gospodarza proszę o podpowiedz co w niej sprawczać podczas zakupu .Pilne
    • Przez adi121233
      Ostatnio zakupiłem prasę Gallignani 3200 Turbocut. Posiada rotor jakiego nigdy wcześniej nie widziałem, działa on na zasadzie sieczkarni w kombajnie zbożowym np. w bizonie. Wałek z przykręconymi nożami który obraca się z dużą prędkością i do tego przeciw ostrza (noże) które wysuwają się z podłogi. Potrzebuje informacji na temat tego rotora, może ktoś coś takiego widział, coś słyszał, chciałbym się czegoś o tym dowiedzieć. W celu sprawdzenia prasy prasowałem słome z rozwiniętej beli, noże (przeciw ostrza) były wyjęte a pomimo tego ze słomy zrobiła się straszna sieczka. Teraz nasuwa się pytanie czy w polu podczas prasowania kruchej słomy też będzie się tak dziać ? Jutro postaram się załączyć zdjęcia tego rotora a tymczasem wysyłam zdjęcie na jakiej zasadzie to działa. Czekam na wypowiedzi

• Przez DominikPaweFilipczak
      Witam potrzebuje opinie na temat prasy ferabolli ff44 jeśli ktoś posiada ten model prasy proszę o opinie tzn wady zalety jak z częściami awaryjności itp?
    • Przez danekk
      Mam zamiar kupić prasę tylko jeszcze nie wiem jaką. Zastanawiam się nad Feraboli EXTREME 265 htc. Co o niej myślicie? Jaka jest jej cena i czy jest ona warta zakupu? :rolleyes:
    • Przez garos
      Witam mam zamiar kupić nową prasę. Moje pytanie brzmi jaka jest najlepsza? pasowa, łańcuchowa? "Prasa ma mieć zmienną komore. Robie ok 2,5 tys bel rocznie ok 1500 słomy i ok 500 siana suchego i ok 500 mokrego. Jakiej firmy polecacie? mam starą prase krone ale nie bardzo jestem z niej zadowolony. Prosze o pomoc a i jeszcze jedno pieniądze nie grają większej roli bo chce skorzystać z programu na usługi.