Zaloguj się, aby obserwować  
slavo666

krój płozowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slavo666    0

Witam

Czy spotkał sie ktoś z takim krojem do pługa zagonowego "uni grudziąc" ?? Zastanawiam się czy spotkam cos takiego gdzieś czy dorabiać z zużytego lemiesza.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 A na co Ci to, tarczowy nie wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavo666    0

Przy dużej ilości poplonu tarczowy, talerzowy lubi sie zapychać, natomiast bez (tak jak robie do tej pory) bruzda nie jest równa a traktor albo skacze albo ma tendencje do wyjeżdżania z niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

W polskich pługach nie ma takiej opcji ,stosowane są w zachodnich obrotowych np.STENO miałem taki i faktycznie lepsze niż tarczowy ,dorobić można ale z resora ,a nie z lemiesza ,za gruby a resor dobrze wyostrzony powinien spełnić to zadanie ,tylko podstawa jak będziesz go spawał do płoza to pochyl go górą do przodu tak aby dociskał masę do gruntu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavo666    0

a jaka wysokość?? nie może chyba wystawać ponad glebę, ponieważ będzie zbierał np. słomę jak się nie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

Przy dużej ilości poplonu tarczowy, talerzowy lubi sie zapychać, natomiast bez (tak jak robie do tej pory) bruzda nie jest równa a traktor albo skacze albo ma tendencje do wyjeżdżania z niej.

Jeżeli traktor ma tendencje do wyjeżdżania z bruzdy to znaczy że żle wyregulowałeś pług . Zależnie od tego czy ucieka w calizne czy w orane ustawiasz śrubą szerokość orki .Dobrze ustawiony pozwala na przejazd bez dotykania kierownicy (u mnie 400-500 m oczywiście ze wspomaganiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

szerokość skiby szerokością ale jeszcze ustawienie pługa względem osi podłużnej ciągnika.(żeby ciągnik nie dopychał lud odpychał ostatniej słupicy ( tej co robi bruzdę) od oranej ziemi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

O tym mówię . Szerokość skiby to osobny temat . Potem jeszcze poziom i pion jeśli to obrotówka i można prowadzić niczym pannę w tańcu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj