Skocz do zawartości
rafkap

Sprzęgło Renault 133.14

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafkap    2

Mam problem. Straciłem biegi w Reni 133.14.  Wymieniłem tarczę sprzęgła, docisku nie ruszałem. Po skręceniu okazało się że ciągnik nie wysprzęgla, mimo różnych regulacji ciągnik odpala na biegu nie można wrzucić luzu. Chyba nie wychamowuje tarczy.  Czy w docisku jest druga tarcza, jest to sprzęgło dwustopniowe. Co może być przyczyną ?

rafkap    2

Dzisiaj rozpołowiłem ciągnik od nowa, okazało się, że tarcza sprzęgła się skrzywiła, wymieniłem na nową, po pierwszym odpaleniu biegi chodzą bez problemu. 

Zobaczymy jak będzie pod górkę i czy tarcza się ułoży. Druga tarcza w docisku, jest to pewnie tarcza wom, na biegi nie powinna mieć wpływu, tylko na wałek. 

Czy jedna tarcza w docisku ma wpływ na tarczę sprzęgła, i jak powinnień być ustawiony docisk prawidłowo w reni 133.14?

benio1967    22

Witam,w renault 133-14 przy zmianie biegu z 3 na 2 coś się zblokowało-terenowe i szosowe chodzą a tych biegów nie mam żadnego ,nie przesuwa się dżwignia,jest tylko luz-od czego zaczynać naprawę,czy trzeba ściągać kabinę,skrzynia mechaniczna.

Wiadomość z agroFakt.pl

izydor6280    464

zeby dostac sie do skrzyni musisz przechylic kabine, wiadomo ze trzeba rozlaczyc hydro i elektryke oraz dzwignie sterowania

pewnie cos sie wykruszylo czy wylamalo na wybireraku lub wideklach, ale to bedziesz widzial po zdjeciu pokrywy

a zanim zaczniesz to po lewej stronie masz 2 sruby/zatrzaski na klucz 19 jak dobrze pamietam, wykrec je prawie do konca i wtedy moze wyjdzie/wejdzie bieg

Edytowano przez izydor6280

benio1967    22

Więc całej ściągać nie trzeba ,myślałem wyciągać siedzenie bo ktoś tam już wcześniej grzebał i zdjąć zbiornik z paliwem ,ale odchylenie kabiny będzie prostsze.

benio1967    22

Luzowanie śrub na klucz 17 od strony wsiadania nic nie pomogło mam tylko luz i nie wbija żadnego biegu więc jutro zacznę rozbieranie.

izydor6280    464

odkrec najpierw sam wybierak, moze obedzie sie bez dalszej rozbiorki, 

na chlopski rozum gdyby wywalilo widelki mialbys jakies biegi, wiec wyglada na to jakby uwalilo ten palec na dzwigni

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się