Skocz do zawartości

Polecane posty

kozik91    0

Witam! :)

Chciałbym poradzić się Wam w sprawie dotacji. Posiadam gospodarstwo rolne 70h, uprawiamy głównie zboża ale mamy też trochę rzepaku.

W takiej sytuacji co radzicie?

Pozdrawiam! ;)

kozik91    0

Wiem, że młodego rolnika trochę przegapiliśmy ;) ale chciałbym zmodernizować gospodarstwo i teraz pytanie czy jest jakaś forma dotacji na ten cel?

Wiadomość z agroFakt.pl

majkel207    18

czekaj na nowy nabór na MR i MGR, niestety nie wiadomo kiedy to nastąpi, chyba będzie to 2015

KlimekPL    123

Ale ponoć na młodego rolnika można składać wnioski maksymalnie rok po przejęciu gospodarstwa.

KlimekPL    123

Z tego co ja się orientuję to chyba na żaden, jedynie dopłaty obszarowe możesz pobierać. Na inne dotacje to chyba już trzeba być ubezpieczonym w pełnym zakresie jako rolnik, chociaż mogę się mylić, więc niech ktoś bardziej obeznany dopowie ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez DamianGabana
      Witam ,
      Panowie powiedzcie jak z kontraktacją kukurydzy mokrej na nowy zbiór????????????????

U mnie w Lubelskim 420 - 450 netto 
    • Przez katopo
      W nowym PROW ma być program który nie pamiętam jak się ma nazywać ale ma działać na zasadzie że rolnik przekazujący gospodarstwo na inne które chyba będzie miało średnią krajową/wojewódzką po przekazaniu gospodarstwa i zakończeniu działalności rolniczej ma jeszcze przez 5 lat dostawać równowartość dopłat które mu przysługiwały. Coś w rodzaju takich rent strukturalnych.

Jak ktoś ma lepsze pojęcie o tym programie proszę o poprawienie moich ewentualnych błędnych informacji oraz rozwinięcie tematu. 
    • Przez Szymcio23
      Witam  
      Czy osoba mająca ziemię w spadku może otrzymać MŁODEGO ROLNIKA ? 
    • Przez same110
      Witam

Ostatnio natrafiłem na takowy rodzaj przystawki do zbioru zbóż
      Co sądzicie o tej przystawce
      Wg mnie ma jedna wadę -zostawia rzysko na dużej wysokości

• Przez dawidursus323
      Witam. Chcę wydzierżawić działkę na której tylko część to pole które chcę wydzierżawić, a na reszcie stoi dom. Jak wpisać to do umowy dzierżawy żeby nie było potem problemów jeśli będę chciał pobierać dotacje? 
      I jeszcze jedna sprawa. Aby wydzierżawić działkę z anr trzeba spełniać szereg warunków. Jednym z nich jest to że trzeba posiadać co najmniej 1 ha gruntów. Mam ten 1 ha ale wydzierżawione. Czy wystarczy mi zwykła umowa dzierżawy czy musi to być zrobione u notariusza?  Pozdrawiam.