Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ceny od 4.20 do 4.50 netto za tuczniki.Rozmawiałem z pośrednikiem,.nie wykluczył że ceny drgną do góry ^^

A dla kogo wyższa stawka ? Teraz to już tylko w góre powinno być a jak będzie ??

Opublikowano (edytowane)

zaraz wstawie rozliczenie z zakładu miesnego

 

 

moge na e-maila przeslac rozliczenie z zakladu miesnego bo cos w zaden sposób nie moge tutaj wstawic kłopoty z przegladarka internetowa chyba sa. wiec kto mysli ze czaruje i ze za maciore 5 zł dali to moge przeslac dla niedowiarków

Edytowane przez dukat2009
Opublikowano

Koledzy jestem nowy na tym forum i powiem wam, że też hoduje duńczyka w ilości 900 sztuk w jednym rzucie już 3 rok. Oddaje do animexu w Ełku i powiem wam, że nie zgodzę sie z wami z tym nabijaniem kieszeni zachodnim rolnikom bo gdybym miał wybór i mógłbym zakupic polskie prosięta w wadze 34-35 kg średnio (takie ciężkie kupuje duńczyki a płace tylko za 30 kg czyli 4 kg prosiaka mam już w suchym czyli 4 kg to jest 12 zł kosztów paszy własnej a 16 gotowej) i tyle mi zostaje na prosiaku jesli wyjde na tzw 0 według kalkulatora. 16zł x 900sztuk = 14 tyś na rzucie. I powiem wam że jesli ktoś robi własna pasze to i upadki sa mniejsze niż na gotowej ( na gotowej 3 % a na własnej 1 %) bo swoja jest zdrowsza i tone paszy o takich samych parametrach jestesmy w stanie zrobic 100 taniej na 1 tonie niz koszt gotowej paszy. Więc w tym przypadku nie trudno policzyc że na rzut potrzebuje ok 300 ton paszy. Tona własnej paszy kosztuje mnie ok 1100 zł a gotowa aktualnie 1300zł w Cargilu. I na gotowej paszy juz nikomu nic nie zostanie. Trzeba wziąc poprawke że spożycie własnej paszy jest wyższe średnio o 0,3 kg niż na paszy gotowej. I powiem wam że mój ojciec trzymał kiedyś na kontrakcie dla zakładów w Tczewie (1972-1990) potem przestawiał sie na maciory własne ale delikatnie mówiąc przy 60 sztukach było dużo roboty

Opublikowano

zaraz wstawie rozliczenie z zakładu miesnego

 

 

moge na e-maila przeslac rozliczenie z zakladu miesnego bo cos w zaden sposób nie moge tutaj wstawic kłopoty z przegladarka internetowa chyba sa. wiec kto mysli ze czaruje i ze za maciore 5 zł dali to moge przeslac dla niedowiarków

Do którego zakładu mięsnego sprzedawałe?

Opublikowano

@dukat 2009

dostałeś ale może poubojowo a to inna piłka i też za dużo na ta chwilę

 

 

 

dokladnie poubojowo 5 netto sam byłem zaskoczony taka cena waga poubojowa 197kg i miesnosc 61% klasa S ale cos w ta klase nie moge uwierzyc bo nigdy takiej klasy za maciore nie miałem

 

Do którego zakładu mięsnego sprzedawałe?

zakład miesny netter jak sie ma z nimi umowe to i cena jest inna

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v