Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Łańcuchy
stan1122    0

Skończyła mi się regulacja na głównych łańcuchach i nie wiem czy je spróbować skrócić czy założć nowe .

morfi81    30

jeżeli masz na myśli ten co jest w komorze prasy to nie można go skrócić i gdy już uderza o dolny walec to się go wymienia na nowy

piotrek8111    0

Jeśli chodzi o główny łańcuch to da sie go skrócić tylko kup dobre półogniwo chodzi o to że są dwa rodzaje zwykłe i wzmacniane,następny ten co napędza te wałki z tyłu też sie da skrócić przez półogniwo, ten z lewej strony od napedu walców również skrócisz, tylko nie bardzo da sie skróić ten po lewej stronie od napędu podbieracza i ten od napędu wideł podbieracza te dwa trzeba poprostu zmienić na nowe.Mam nadzieje że pomogłem.

Wiadomość z agroFakt.pl

stan1122    0

Właśnie chodzi o te główne w komorze belującej . Te calowe to ja wywalam jak się wyciągna . Te główne kosztują 2 tyś , trochę przykro .

morfi81    30

ciekawe czy można kupić wzmacniany jakiejś dobrej firmy niemieckiej jak do krone czy new hollanda

Te dwa główne łańcuchy da się skrócić ja to robiłem u siebie. Musisz tylko wyciagnac je maksymalnie jak sie da. Wyjmij jedną belke bo niestety półogniwa nie da się założyć. Jest z tym troche zabawy ale da sie to zrobic mi bardzo pomogły pasy z naciągami.

stan1122    0

Właśnie najgorszym problemem jest to że trzeba wyrzucić kawał łańcucha . MajsterPopsuj88 a dawno skracałeś te łańcuchy ? Dużo belek zrobiłeś ?

Łańcuchy skracałem w ubiegłym roku i od nowości wyrzuciłem dopiero jedną belkę. Prase mam rocznik 2007. Po usunięciu belki miałem spory problem żeby spiąć łańcuch bo był mocno napiety dlatego mówiłem żebyś je wyciągnął tyle ile sie da. W czasie pracy musiałem często smarawać go olejem bo sie szybko nagrzewał. Teraz to już ustapiło i jest wszystko ok. Rocznie sipma robi u nas ok 3 tys belek. Znajomy miał czerwoną sipme to mówił że wyrzucił 2 belki ale potem łańcuch nie nadawał się juz do skrócenia bo nie pasował na nowe koła zębate. Jak bedziesz skracał to otwórz prase i skracaj u góry bo wtedy nie trzeba odkręcać osłon i jest najmniej pracy.

stan1122    0
Napisano (edytowany)

Moja też jest 2007 rok , wcześniej też robiłem po 2- 3 tys belek . Teraz owijam 5 siatek rocznie . Jak tak to jeszcze trochę owinę i spróbuję skrócić . Dzięki .

Edytowano przez stan1122

kamil1616    25

Dwa tyś. to coś drogo zawołali. Ja w swojej farmie II kupowałem normalne wzmacniane łańcuchy ten główny gdzieś z 600 kosztował i normalnie to hulało.

makowiaczek    2

Łańcuchy skracałem w ubiegłym roku i od nowości wyrzuciłem dopiero jedną belkę. Prase mam rocznik 2007. Po usunięciu belki miałem spory problem żeby spiąć łańcuch bo był mocno napiety dlatego mówiłem żebyś je wyciągnął tyle ile sie da. W czasie pracy musiałem często smarawać go olejem bo sie szybko nagrzewał. Teraz to już ustapiło i jest wszystko ok. Rocznie sipma robi u nas ok 3 tys belek. Znajomy miał czerwoną sipme to mówił że wyrzucił 2 belki ale potem łańcuch nie nadawał się juz do skrócenia bo nie pasował na nowe koła zębate. Jak bedziesz skracał to otwórz prase i skracaj u góry bo wtedy nie trzeba odkręcać osłon i jest najmniej pracy.

Pytanie jaki masz model, bo z-569 ma krótsze lañcuchy wiéc mozna mniej naciágnác niz w z-279. Ja probowalem w z569 ale nie dalo rady, wiec jeszcze czekam moze troche sié wydluzá.

Raczo    19

W 569 się nie da skrócić, bo łańcuch jest którszy niż w 279, po skróceniu nie dało się go spiąć i musieliśmy kupić nowe łańcuchy. W 279 się spokojnie daje skrócić, wiele znajomych tak robiło i nadal prasują ;)

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bolo77
      Witam. Ostatnio zakupilem prase sipma farma 2 ale zauważyłem że po podniesienu klapy komory ona sama mi opada. Musze ja blokowac na rozdzielaczu inaczej opadnie.  Czy to jest normalne ?
    • Przez norbert098
      witam mam problem z prasa sipma faster po włączeniu sterownika powinien włączyć się nóż odcinajacy siatkę ale tak nie jest i wyskakuje błąd. ktoś miał taki problem?
    • Przez PatrykAd
      witam. Jak w temacie, sipma nie ucina całej siatki tylko po środku noża na ok 30cm tak więc kręci się nom stop i muszę nozem ręcznie odcinac możliwe że nóż się skrzywil? proszę o pomoc z góry dziękuję 
    • Przez zbigi123
      Posiadam prase Sipma Farma II Z-569\1. Użytkuje ją od zniw 2007, rocznie robi ok. 1000 bel (słoma, siano). Niestety nie mam najlepszych odczuć co do uzytkowania tego badziewia. Już w połowie pierwszego sezonu zaczął szwankować aparat obwiązujący siatką, poprostu się zacinał i owijał nie odcinając. Okazało się, ze nóż (ten którym ustawia się ilosć owinięc) się wydar. Został wymieniony na gwarancji, ale widzę ze znów nadaje się tylko do wyrzucenia. W połowie drugiego sezonu, rozleciało się łozysko na łańcuchu. Nastepną sprawą jest problem ze strasznym trząśnięciem całą prasą i ciągnikiem przy dobijaniu do pełna. Zaczęło się tak dziać pod koniec drugiego sezonu. Wiecie może co jest tego przyczyną, może ktoś miał podobne awarie? Czego jeszcze można się spodziewać po tej prasie?  Jeżeli chodzi o samo prasowanie to bele kręci ładne, ale wykonanie maszyny pozostawia wiele do zyczenia.
    • Przez glazu1991
      Witam wszystkich,

Stoję przed zakupem używanej prasy rolującej. Z sentymentu, opinii i doświadczenia wybór padł na krajową Sipmę, ewentualnie Warfama bądź Metal-Fach. W temacie pras rolujących jestem zorientowany pobieżnie, dlatego prosiłbym o odpowiedzi na kilka pytań z nimi związanych:
      1. Pierwsza sprawa komora. Na pewno stała, tylko czy łańcuchowa, czy walcowa? O ile wiem to Sipma typowo walcowej to nawet nie ma w ofercie, tylko mieszaną. Wady, zalety jednej i drugiej?
      2. Następnie blokada klapy komory. Mechaniczna (zamki), czy hydrauliczna? Jak działa jedno, a jak drugie rozwiązanie? Które jest lepsze?
      3. Sterowanie hydrauliką prasy. Z tego co wiem, to sterowanie podbieracz - klapa odbywa się poprzez przestawienie rozdzielacza na prasie w odpowiednie położenie, dalej sterowanie odbywa się poprzez rozdzielacz z ciągnika. Trochę to mało wygodne, tak mi się wydaje. Jest możliwość sterowania rozdzielaczem z kabiny ciągnika? Bądź poprzez sterownik?
      4. Załączanie owijania siatką i sznurkiem. Jak się odbywa, kiedy i w jakim momencie? Słyszałem o załączaniu elektrycznym i ręcznym. Jakie są różnice?

Prosiłbym o wypowiedzi użytkowników tych pras lub osób obeznanych w temacie. Forum jest rozbudowane, więc jeśli jest na nim temat bardzo zbliżony do mojego, to z góry przepraszam.

Pozdrawiam.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.