Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam.Mam taki problem zamierzam sprzedać swój obecny ciągnik i kupić Masseya Fergusona z serii 8110,8120,8130,8140 lub 6180 i mam dylemat który z nich bedzie najlepszy moc ma być w okolicy 150km dlatego wybrałem te modele.Który z nich jest mniej awaryjny 81** czy 61** ?Widziałem kilka tematów odnoszących się do jednego modelu,a mi chodzi o porównanie dwóch serii.Ciągnik miałby pracować z zestawem uprawowo-siewnym,pługiem 5 skibowym,robić jako główna maszyna . :) Nie wiem czy warto ryzykować i zamieniać maszyny przed żniwami :( ale awaryjność mojego obecnego traktora zaczyna mi już bardzo przeszkadzać. :( Proszę o szybką odpowiedz.

pawlo36    5

Jak potrzebujesz 150km to 6180 odpada na wstępie bo ma on 125, posiadam ten ciągnik i powiem tylko tyle że jestem z niego zadowolony. Mam go 6 rok i wymieniam tylko oleje i założyłem w nim tylko wtryski i jeżdżę

Wiadomość z agroFakt.pl

pawlo36    5

Spalanie 10-12/mth, podnośnik to napewno ma mocniejszy seria 81** i jak masz zamiar podczepić pług 5 skib to też raczej 81**, ja mam 4 obrót który zabiera na szerokość ciągnika to jadę do 9km/h w porywach do 10 ale jak przyjdzie cięższa ziemia to tak koło 6-7 średnio

Podobno skrzynie biegów są dość awaryjne prawda?I na co zwracać uwagę przy kupnie,co sprawdzić itp?

pawlo36    5

Ja tak jak już napisałem 6 rok jezdzę i tylko zmiana olejów, skrzynia jak to skrzynia, czy to będzie 61** czy 81** to nie ma jakiś wielkich różnic. Ja swojego przy kupnie zaczepiłem do pługa i w pole, zresztą sam handlarz powiedział że jade i bez gadania bo był pewny sprzętu. Sprawdzić najlepiej wszystko, rozgrzać, pojezdzić, jak rusza, czy nie szarpie, jak półbiegi się zmieniają, rewers jeśli elektro to czy nie zgrzyta, hamulce czy sie nie kończą, funkcje podnośnika (EHR) czy działają

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marcin3060
      Witam zakupiłem niedawno MF  38 . po 10 ha koszenia mam problem ze sterowaniem hydrauliką .  gdy kombajn jest świerzo odpalony działą wszystko bez  zarzutu podnosi heder, motowidła, rozkłada rure. jednak po pewnym czasie  podczas koszenia  przestaje działać . motowidła nie podnoszą ewentualnie  po przyciśnieciu podnoszenia opadają, heder tak samo po  przyciśnieciu podnoszenia opada  ciśnienie z układu na zegarze  spada. rura sie nie rozkłada .jednak po pewnym czasie zaczyna działać   i jest wszystko normalnie i po 5 min znowu działa  i 5  min znowu  nie działa . i tak cły czas . ewentualnie po zgaszeniu  i odłączeniu prądu na jakieś 10 min. znowu działą jak na początku  po pzekoszeniu troche znowu działą i nie działą . co jest gdzie szukać problemu ? miał ktoś taki problem ? z góry dzieki za pomoc
    • Przez rafa5
      Witam, mam problem w MF 520. A mianowicie w tamte żniwa na koniec zaczął grzać mi się olej hydrauliczny(gotować). Zimą wymieniłem olej hydrauliczny i filtr oleju i nic to nie pomogło. Po ok. pół godzinie koszenia olej w zbiorniku zaczyna się gotować, hydraulika przestaje działać (nie podnosi heder) no i jest problem. Może ktoś coś podpowie w temacie, pozdrawiam
    • Przez Kacper257
      Witam jestem posiadaczem MF 6245 mam oto taki problem :
      przycisk podnośnika w dół na błotniku raz działa a raz nie kable są całę nie przerwane jaka może być tego przyczyna ?
      Z góry dziękuje za odpowiedz
    • Przez Pietras892
      rok Temu kupiłem 29xp. bardzo fajna maszyna chciałbym sie zapoznać z waszymi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu gdyż ostatno pojawia się ich coraz więcej na naszych polach
    • Przez Kombajnista44
      Witam, 
      Jak w temacie. Heder ładnie chodzi gdy motowidly są wyłączone. Jak je zalacze to próba delikatnego opuszczenia kończy się zjazdem hedra na sam dół do oporu. Muszę za każdym razem kontrować podnoszeniem w górę. O co chodzi? Sprzęt to dronningborg d7500

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.