bernatziom1996

Welger Rp 220 problem z komputerem

Polecane posty

Komputer wlacza sie czasami normalnie ale czesto wyswietli sie Ballecontrol III i nic dalej sie nie dzieje moze wiecie jak na to zaradzic lub jak zmienic na reczne wlaczanie siatki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuabab    1

w takim razie coś jest nie tak ponieważ komputer się najprawdopodobniej restartuje a ten napis to jego nazwa. Tylko nie wiadomo czemu się restartuje, wszystkie wtyczki, połączenia itp. czyściłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17d    0

właśnie też mam ten sam problem, nowy nabytek a już się chrzani <_<

w moim przypadku jak kilka razy podłącze i rozłączę to z czasem załapie... ale jest jeszcze inna sprawa, w czasie pracy nachodzi mu takie coś że wszystko gaśnie na wyświetlaczu, a jak trzymać obojętnie jaki przycisk wciśnięty wtedy się pojawia, z tym że każdym naciśnięciem zmienia się program prasowania, wtedy jest i problem z załączeniem siatki albo zmianą stopnia ubicia beli, przykładowo na próbę zrobiłem 9 bel i w tym czasie 3 razy mi tak to zwariowało, następnie 36 było idealnie, następne 36 tragedia... :( i bez żadnej pauzy w pracy nagle wszystko się naprawiło i zrobiłem chyba 45 sztuk aż do momentu jak wróciłem do domu żeby resztkę trawy wyrzucić :mellow:

 

Jeśli ktoś wie albo słyszał o takim problemie proszę pomóc mi i koledze wyżej bo praca taką prasą "sprawną" to czysta przyjemność :)

 

ten sterownik woziłem do jednego elektronika żeby zobaczył czy zimnych lutów tam nie ma czy coś innego, ale nic nie znalazł, wszystkie kable podczas tej usterki szarpałem że może gdzieś coś nie łączy ale też nic nie dało.

A może jakiś czujnik jest uszkodzony i to dlatego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17d    0

Rozwiązałem w swojej prasie problem :) może komuś się przyda, wiec problem tkwił w panelu sterowania prasą, a dokładnie z częścią która odpowiada chyba za wyświetlacz. Było kilka prób podejścia i za czwartym razem udało się naprawić za 400 zł, więc myślę że nie dużo, pozdrawiam! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek11rol    0

Kolego a możesz dokładnie opisać co było uszkodzone, sam naprawiałeś czy ktoś Ci robił? Mam podobny problem i zamiast pracować sprzętem stoi. Szukam kogoś kto by mi naprawił ten sterownik, bo sam niebędę dotykał się do elektroniki to jednak wyższa szkołą jazdy... :) pozdrawiam

 

Kolego a możesz dokładnie opisać co było uszkodzone, sam naprawiałeś czy ktoś Ci robił? Mam podobny problem i zamiast pracować sprzętem, on stoi.... zepsuty. Szukam kogoś kto by mi naprawił ten sterownik, bo sam niebędę dotykał się do elektroniki to jednak wyższa szkołą jazdy... :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17d    0

serownik naprawiał mi jakiś gościu z Częstochowy ale namiarów do niego nie mam bo to załatwiał jeszcze inny elektronik ( on wysyłał to kurierem bo tak taniej i nie tracisz dni na jazdę) z tym że problem mi trochę wrócił ale myślę że za drugim razem juz da radę. w żniwa znowu zaczął mi migać wyświetlacz ale teraz pod koniec samo się naprawiło i teraz jest okey, a miałem znowu wysłać na gwarancje, ale teraz nie wiem czy jest sens jak wszystko wróciło do normy ;/

 

sprzęt stoi? ? ? Mój nie :D zrobiłem ok 400 bel na awarii sterownika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sooem
      Witam. Stoję przed zakupem prasy rolującej mam dwie na oku jedna jest welger 435 2008rok rotor bez noży 33tys bali pasy bez spinek stan prasy 6/10 główna zebatka prawie do wymiany. Claas variant 370 2016 rok w naprawdę ładnym stanie pasy bez spinek 16tys bali prasy maja robic około 500 bali rocznie siano sianokiszonka. Co byście polecili jakieś ich wady zalety na co patrzeć jak claas daje rade sobie przy kiszonce. Pozdrawiam.
      Dzięki za odpowiedź.
    • Przez velFoka
      Panowie sprawa taka że w planie jest zakup prasy Welger Lely 235 Double Action Profi. Chciałbym się dowiedzieć co nieco o niej. Nurtuje mnie też kwestia podłączenia do ciągnika🤔
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez Szaman1990
      Witam posiadam prase massey ferguson 4160v i nie potrafię poradzić z problemem wyrzucania slomy w stronę adaptera siatki. Problem najczęściej widoczny w krótkiej słomie gdy jest jest malo i jest bardzo sucha. Jedyne wyjście to wyjazd z rana lub wygarnianie slomy co druga sztukę prase mam od nowości w serwisie nic mądrego mi nie powiedzieli słyszałem tylko żeby jechać na mniejszych obrotach i kwestią ślepych noży bo ich nie posiadam i czy to by miało jakiś wpływ? Miał ktoś podobny problem ? Dodam jeszcze że współpracuje z traktorem 105km prędkość jazdy do 7 km/h
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj